ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1
disparity
non compos mentis

Регистриран: 26.03.2010
От: в безтегловност
преместване в ново жилище с котка
    #2599361 - 27.03.2010 16:54

Бих искала да попитам дали някой се е пренасял в ново жилище с котка, зашото в близките седмица-две ще ми се наложи да го направя. Общо взето, идеята е да го оставя постепенно да свикне с новата територия, стая след стая, и в началото да го оставям сам колкото е възможно по-малко време. Но ако някой има практични идеи и съвети, ще се радвам да ги чуя.

--------------------
Fiction is obliged to stick to possibilities. Truth isn't.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
От: Варна
Re: преместване в ново жилище с котка
    #2601072 - 31.03.2010 20:56 [Re: disparity]

Аз се местих с котка преди около 2.5 г. Първите няколко дена бяха ужасни - особено първата вечер. Така се радвах като я пренесох в новия ни дом, но уви - не мигнах изобщо. Цяла нощ се търси старата къща и рева като луда. Няма значение дали ще ходи в една или в друга стая постепенно - всичко му е непознато на котето, не е неговата територия и се чувства зле. Но всичко минава и отминава и сега е царицата на апартамента. Цялата дандания е не повече от три-четири дена, но може при вас да е по-безболезнено - сигурно си зависи от животното. Желая ви успех и на вас, и но котьо

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

disparity
non compos mentis

Регистриран: 26.03.2010
От: в безтегловност
    #2603559 - 06.04.2010 21:56 [Re: Ия.]

Аз няколко пъти съм го водила за по около ден в офиса и въпреки че в началото е малко объркан и ако го оставя сам, незабвано се скрива зад едни папки, като се върна при него бързо се успокоява, започва да яде и последния път даже се настани да спи върху листчетата за бележки и перфоратора. Затова досега не съм живяла с идеята, че ще се травмира много от преместването, но явно няма да е лошо предварително да се заредим с търпение, за всеки случай.

--------------------
Fiction is obliged to stick to possibilities. Truth isn't.

Ani8
неориентиран

Регистриран: 11.12.2019
    #3473021 - 11.12.2019 17:56 [Re: disparity]

Определено трябва да подготвите котето за преместването в новата територия. Аз подхождах доста внимателно, защото моя Алекс (персийски котарак) понякога е доста агресивен. Общо взето препоръчвам да прочетете малко статии по въпроса. Разгледайте nenchovski.com- тук са всички стъпки

Редактирано от Nadin (11.12.2019 20:37)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5028

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.