ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1
tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
"Не оспоривай глупца!"
    #2603193 - 06.04.2010 12:50

Каква е ползата, не знам. Ала в препирнята, в преливането от пусто в празно... македонизмът постепенно набира самочувствие, придобива самоувереността на опонент.

Умелата и настойчива сръбска пропаганда в областта Вардарска Македония след края на Втората световна война, сталинизмът, официалната линия, следвана от българските комунисти от периода след 1940 година, та и линията на мекошави действия досега, липсата на приоритети в политиката на България спрямо българите извън пределите на републиката - низ причини да берем ядове с групичка кресльовци откъм Скопие днес, в 2010 година.

Вместо да градим мостове със сънародниците си македонци, вместо да приобщаваме българите от БЮРМ към България, копаем ровове за словесна кал и помия? Не е ли именно това целта на държавната администрация в днешна БЮРМ? Не устройва ли това именно кресльовците-македонисти?

Фантастичните им "докази" струват толкова, колкото им придаваме смисъл ние. "Не оспоривай глупца!" - стара максима.

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
Re: "Не оспоривай глупца!"
    #2603440 - 06.04.2010 19:14 [Re: tisss]

Имайте го впредвид преди да тръгнете да спорите с македонисти особенно от типа на македонец мкд

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

tisss
Tester Independent...

#2603507 - 06.04.2010 20:24 [Re: strawberry]

Цитат:

Имайте го предвид, преди да тръгнете да спорите с македонисти, особено от типа на македонец мкд.

Единствено Biljanka в тоя форум се държи уравновесено, как да пренебрегне човек нейната позиция в търсенето на истината за македонските българи сред толкова войнстваща простотия, която се лее откъм т.нар. "вистински македонци"!?

Такъв опонент заслужава уважение, защото очевидно се стреми към истината за общата ни история, общите ни корени и традиции.

Дано и други от оная част на Балканите проявят толкова мяра в споровете помежду ни. Мисля си под какъв натиск и страх са ония хора там, манипулирани от ненавист спрямо българите. Затова в друга тема, отворена тук, поставих въпроса какво вършат официалните представители на България спрямо сънародниците ни в БЮРМ. Историята с купуването на Българско гражданство е срамна преди всичко за нас.

tisss

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
    #2603514 - 06.04.2010 20:34 [Re: tisss]

Цитат:

Дано и други от оная част на Балканите проявят толкова мяра в споровете помежду ни.

Како очекуваш да се спори со мјара со еден Арнолд? Или со човек кој ќе му рече на Македонецот - ти си дрво без корен, ти немаш историја, ти си Бугарин ама неосвестен, ти си србокомуњар, ти ништо не знаеш, ние всичко знаеме, ти си производ на Тито, на Новаковиќ или не знам што?

Или пак на секое презентирано сведоштво за македонска свест пред Тито да се реагира како кучето на Павлов реагирало.

Или како оној Бугар кога видел жирафа и рекол ЕТЕ ТАКВО ЖИВОТНО НЕМА.

Нема, ама има, тоа што ти си индоктриниран и освен овци и коњи друго не знаеш, не значи дека ги нема антилопите, зебрите, слоновите или ХИЕНИТЕ.

Аман од простотлук!

tisss
Tester Independent...

#2603521 - 06.04.2010 20:45 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Аман од простотлук!

Фанатизмът, излизането извън добрия тон е белег за слаба позиция. Пък каква стойност има писаното от някой политик или журналист от далечна чужбина, който обслужва интересите на собствената си държава, не съм сигурен каква стойност има, когато водим спор за историята на Балканите.

Тук, накъдето и да погледне човек, открива колко силно си приличаме по манталитет, колко плътно е преплетено миналото ни с миналото на нашите съседи. Вместо да си вадим един другиму очите, по-харно да видим какво ни обединява, не е ли тъй, Dzindzif? Ако Вашата къща гори, огънят и нас едва ли ще ни пожали... Това е най-вероятно да се случи, ако сме все така озлобени един спрямо друг.

tisss

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
    #2603526 - 06.04.2010 20:52 [Re: tisss]

Цитат:

Цитат:

Аман од простотлук!

не е ли тъй,
Dzindzif?

Т`ј е Тиссс!

strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
    #2603542 - 06.04.2010 21:16 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

арнолд не е единствения ти съфорумник тук има и такива които се държат ама точно като тия в кайгана само дето са българи , но това не променя факта, че македонската история е изградена само върху лъжи и полуистини ,няма какво да се сърдиш като ти го казват щом си е така... Македонец и много други подобни на него също не са от най-любезните ама ги търпим и нищо лично но ти се държиш по същия начин спрямо българите само дето никои не ти обръща особенно внимание ....

всъщност да ти кажа преди да започна да чета кайгана и темподобни наистина мислех, че вече има оформена македонска нация .... сега вече се обеждавам , че няма тя все още е under construction.... така че усилията ти имат по-скоро обратен ефект

А подобни изяви на държавно ниво , които изразяват државна политика през 21 век могат да породят само присмех
7 000 мк писменост ама само 3 000 македония
Има един принцип в Библията - много мъдър - "Не гледай клечката в окото на ближният си, а виж гредата в собственото си око!" И недей да сравняваш отделни "гафове" на български историци и не цитирай поемите на Цанев защото абсолютно нищо не може да се сравни с тази откровенна глупост , която става масово и на държавно ниво в македония...

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
    #2603547 - 06.04.2010 21:33 [Re: strawberry]

Като гледам тази тъпня -се сещам за един файлетон от Чудомир!

"Три века преди Христа" !!!
Неграмотния гид в един селски музей обяснявал на посетителите -това е еди какво си ,онова е такова и от онзи век -това са грънци -трети век преди Христа -това е стара плоча -римска и тя трети век преди Христа ,а това запитал един сочейки стари сребърни монети ?- това са рекъл ,римските сребърници за които Юда предал Христос 30 парчета взел негодника -при нас имаме само 10 от тях!! След което допълнил авторитетно -и те са трети век преди Христа!!!!!!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Редактирано от vargo (06.04.2010 21:34)

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2603594 - 06.04.2010 22:44 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Аман од простотлук!

не е ли тъй,
Dzindzif?

Т`ј е Тиссс!

Дзиндзи, колко от мултиплицираните "Македонец" биха се задържали без бан в повечето от вашите форуми, ако пишеха по същият начин против вас?

Страници: 1

Допълнителна информация
1 регистрирани и 47 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 1274

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.