ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1
12259

Регистриран: 17.07.2005
Клипчета правени със "сапунерки"
    #2791475 - 05.05.2011 18:11

Останал съм с впечатление, че много хора влизат в този форум за развлечение, за макар и кратко бягство от стреса и сивата монотонност на ежедневието. Затова споделям тук 4 клипчета. Едно е клипче с шоу, друго е музикално клипче и две са правени по време на движение.
Приятно гледане!

Ако някой или някоя от гледащите имат някакви временни житейски затруднения -- ако желаят нека гледат следващото клипче – винаги тунелът има изход със светлина. Ви-на-ги!

П.П. За да се гледа клипче, трябва да се кликне на снимката му с ляв бутон на мишката.

Редактирано от Shikagoto (05.05.2011 18:57)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
сани-х
.......
**

Регистриран: 06.07.2005
От: флорида
Re: Клипчета правени със "сапунерки"
    #2794775 - 11.05.2011 20:06 [Re: 12259]

Kade gi snima tezi neveroqtni neshta?Bravo!

12259

#2795422 - 12.05.2011 21:09 [Re: сани-х]

Това са популярни туристически атракции в САЩ – първите две клипчета са направени в New Orleans (Louisiana), третото в Northwest California (или непосредствено в съседен Oregon – не помня), четвъртото -- в Utah , а петото е в подземен рудник.
Пак ще рекламирам възможностите на “сапунерките” за запечатване на спомени имайки впредвид, че много хора, предимно младежи, си купуват много скъпи и големи фотоапарати, които не биват ефективно използвани впоследствие...
Та едно от предимствата на “сапунерките” е удобството за правене на снимки заедно с клипчета по време на шофиране на кола.
За да се гледат -- трябва да се кликне с ляв бутон върху снимката им.

12259

#2797530 - 16.05.2011 17:11 [Re: 12259]

(За да се гледа клипче, трябва да се кликне на снимката му с ляв бутон на мишката.)
Разбира се, възможностите на “сапунерките” струващи няколко стотина лева са далеч от тези на професионалните фотоапарати – струващи няколко десетки хиляди лева като този ---> уеб страница ...
Качеството на възпроизводството на запаметените снимки или филмчета по принцип не е добро, но е напълно предостатъчно за определени непрофесионални критерии. “Сапунерките” си имат други предимства и са доста по-безболезнено и лесно взаимозаменяеми. Ще дам два примера за получили се проблемни ситуации при мен, които съм ги разрешил моментално впоследствие с резервната “сапунерка” носена в задния джоб:

1. Това много кратко клипче е заради повреда. “Сапунерката” първо е изпусната на земята и след това е имала вибрации непосредствено преди да се спусна по въжето, поради което е спряла да работи.

2. При много влажна среда в продължение на няколко часа (водни пари от разните езерца и гейзери, силен вятър) апаратчето упорито отказа да прави клипчета (и снимки) и това е последното му много кратко такова.

Накрая в този постинг ще се върна към забавната страна в тази тема.
Кътче от интересна природа.

А това е смешния сблъсък на участници в еротично шоу-карнавал и консервативни представители на някаква църква.

Редактирано от Shikagoto (16.05.2011 18:06)

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #2811214 - 28.06.2011 04:56 [Re: 12259]

Мерси!
Много яки клипчета със завидно качество!
Каква е сапунерката?

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

12259

ReПроблеми при "сапунерките". Плюсове и минуси при използването им.
    #2811511 - 29.06.2011 03:39 [Re: Кукера©]

Клипчетата тук са от "сапунерки" от няколко фирми производители на такива -- аз съм писал на какво те не могат да издържат все още в друга тема, според мен... Също там рекламирах и една на фирмата Canon (виж -- уеб страница ). С нея или резервната такава са правени клипчетата 1,2,5,8, 10 и 12 тук. Купени са преди около 1,5 година и скоро ще я заменям (първата такава, като титуляр, се повреди при клипче 10)...
Една от главните причини да пропиша в този форум беше да покажа, че съвременните "сапунерки" имат достатъчен капацитет в различни ситуации при различните им натоварвания да запечатват спомени и купуването на по-скъпи и по-качествени фотоапарати, ако няма да се използват пълноценно не си заслужава... Видях ти новата придобивка в съседната тема и ти пожелавам -- точно това -- пълноценното и използване. Аз имах много добър -- от висока класа фотоапарат относително скоро, но първо доста мислих за пазенето му, когато съм бил на екстремни походчета, второ много ми тежеше и трето го загубих (забравих) на едно място, след като за по-бързо и по-безопасно използвах "сапунерка" за снимки... От тогава си карам на "сапунерки". Аз художествена фотография не разбирам, но все още помня основните неща при стереофотографията, която съм учил и от там съм си направил допълнителни аргументи за себе си за "сапунерките" (дълго се обяснявам, за да не пиша и за новата ти много качествена придобивка в съседната тема -- още веднъж "честито" и със здраве да я ползваш пълноценно дълго време)...
Ще коментирам тук пак проблеми при "сапунерките" (такова трябваше да е заглавието и на тази тема).
Посочените по-горе като номера клипчета са HD и са добри за гледане, но ето това е много лошо -- правено е с коментираната марка "сапунерки" (една от двете). Лошо фокусиране, ужасни цветове, особено зеления -- не знам защо се получило така...

Докато при подобно клипче правено пак в движение и пак с доста зелен цвят в него, една "сапунерка" без HD от друга фирма се е представила доста по-добре...

12259

Re: ReПроблеми при "сапунерките". Плюсове и минуси при използването им.
    #2820363 - 21.07.2011 05:39 [Re: 12259]

(За да се гледа клипче, трябва да се кликне с ляв бутон върху снимката му)
Като си прочетох написаното в тази тема, осъзнах, че тя има нужда от заключение.
Използвах през последните няколко години фотоапаратчета за еднократна употреба, относително добър и качествен фотоапарат от фирмата Canon (обща цена почти $1100), няколко компактни фотоапаратчета („сапунерки“) от фирмите Samsung, Sony, Fujifilm, Canon (2 броя) за правени на десетки хиляди снимки и клипчета за запечатване на спомени с тях, тъй като мечтата ми през този период беше да стъпя на определени места... Така постепенно открих за себе си, че като качество на възпроизводство на действителността, малките компактни фотоапаратчета (наречени „сапунерки“) са предостатъчни за тази цел, защото през последните 4-5 години значително се подобри използваната в тях технология, размерите и формите им станаха такива, че да се търсят къде точно са поставени по джобовете, а цените им отидоха значително надолу. Освен снимките, производителите им подобриха и качеството на клипчетата правени с тях.
В тази тема показвам какви клипчета съм правил със „сапунерки“ при различни ситуации. Ако съфорумец или съфорумка тепърва ще си купува фотоапарат или видеокамера с цел – запечатване на спомени -- нека да има впредвид тези клипчета и ако прецени, че е логически по-добре да си купи 4-5 „сапунерки“ за период от 2-3 години за запечатване на спомени вместо качествен и скъп фотоапарат или видеокамера, аз ще се радвам, че съм писал в тази тема. Пиша за 4-5 броя „сапунерки“, защото те безгрижно могат да се държат по джобовете да се използват при по-ненормално време или в екстремни места и ситуации, поради което е логично лесно да се повреждат...
Тук искам да напиша, че поради прегрупирване на снимковите ми файлове в албумите, скромното ми участие в този форум в други теми се е изменило, защото снимките там са се изтрили, които са били към линкове. Искам да добавя, че качеството на клипчетата тук се е влошило при записването им в албумите на Photobucket.com.
Накрая този постинг ще завърша с две клипчета, които са в унисон с неприятните жеги, които се появиха тук-там в Северното полукълбо.
Тук човек трябва да си представя, че прозорците на колата са отворени и ако реши може да се бухне в дълбокия сняг отстрани ...

А на това клипче е едно от любимите места на децата и техните родители в Чикаго.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 2724

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.