ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1
riki711
неориентиран

Регистриран: 21.06.2011
сиамски котки
    #2808682 - 21.06.2011 10:58

имам малко сиамче-но незнам как да го отуча да хапе и драска-60дена е-много злобничка,дали като порасне няма да се отучи от този лош навик-дайте ми съвет

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: сиамски котки
    #2808721 - 21.06.2011 13:58 [Re: riki711]

Чакай да се разберем - на котките им инстинкт да драскат и хапят, особено ако се чувстват застрашени - няма никаква "злоба" в това.
Зависи от начина ви на игра с нея - ако я мачкате с ръка, нормално е да помисли, че пръстите са за игра, да речем
Това им е начина на учене, защото животът им е, условно казано, е сън, лов, ядене, наблюдение, и от сорта
Трябва да й се даде възможност както да "ловува" - с подходящи играчки!?!, не с ръце или крак, защото ще продължи да го прави и като голяма, така и да може да се оттегли на спокойствие, да се крие, да наблюдава "територията" отвисоко, място за сън, където не я безпокоите и такива неща.
Трябва да е сигурно "говедцето", да "владее" положението, да си установи границите..
Наскоро по анимал мярнах едно интересно, предполагам и подходящо, предаване - Моята котка от ада, а има и за "китис" серии с инфо и съвети - също интересни неща.

Трябва да има достатъчно драскалки из жилището - колкото повече, толкова по-добре, разнообразие от играчки, в това число и такива за "бъркане", места, които да я забавляват, защото те са мн любопитни, обичат да изследват, и бързо им доскучава, също по възможност вертикална достъпност - т.е. да може да обикаля стаята без да й се налага да стъпва по земята по възможност, или поне да има възможности "за бягство", "криене", "наблюдение".
Котето е още малко.

Йоско
Тигър
**

Регистриран: 10.03.2008
    #2809946 - 24.06.2011 10:40 [Re: riki711]

Котето е много малко. Принципно дребосъците се отделят от майката чак на тертия месец. Нормално е да е несигурна и "злобничка", все пак не е при мама, а при някакви странни същества

Котките, когато се страхуват драскат, съскат, ръмжат. Това не ги прави злобни. Понякога хаптя и драскат, защото си играят. При малките котета е нормално да са по-палави, правят всевъзможни бели, това е ок.

Хубаво е за ноктите да и вземете една дъска за точене на нокти, да си драска там и разни играчки. Така или иначе като порасне, ако няма дъска, ще ви изпонадере мебелите. Моите имат котешко дърво и дъска, едната категорично отрича там да си чеше ноктите, драска по скъпите мебели, но скоро ще бъде отучена

Друго което ние имаме са едни малки възгалвнички за котки, не знам дали ги има в България. Пълни са вътре с една билка, която прави котките адски диви, но пък да речем там си хапят, ближат, чешат и лудуват и няма проблем. Животното има нужда от някакви забавления. Ако няма подходящите условия си е съвсем в реда на нещата да си ви хапе и драска вас

Споко, едно време котката на баба ми, ми беще изподрала ръцете, ужас, голям дивак беше

Заблудена фея
сприхава

Регистриран: 10.10.2011
    #2842302 - 10.10.2011 20:23 [Re: Йоско]

Ние имахме сиамка преди години и сега искам да си взема пак. Това, което ме притеснява е, че у нас е много тясно, т.е. няма да има къде да търчи и да се размята. Също така, понеже по онова време нямаше котешки тоалетни, нашата си пишкаше в една подложка в ъгъла на банята, беше си научена. Дали да процедирам пак така, щото знам какво е като разхвърлят пясъка навсякъде (терасата не е опция)

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2842594 - 11.10.2011 17:57 [Re: Заблудена фея]

Тя ще си намери къде да търчи. Но като идея съм виждала стъпалца по стените, да се катерят и да си скачат.
Тоалетни има вече всякакви. Дървени пелети, силиконови, бентонит. Всички са хубави, попиват миризма и прочие. А за да не е разпиляна само си взимате една закрита тоалетна като къщичка, и няма нищо разпиляно. Не ви съветвам да се учите в ъгъла или подобно, защото много мирише ако застои.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

sexystil
неориентиран

Регистриран: 13.10.2011
    #2843134 - 13.10.2011 19:09 [Re: Си Ди]

Това са най-готините котки

--------------------
Секси Мацки | Football Betting tips

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Boca, FL
    #2843983 - 17.10.2011 08:41 [Re: sexystil]

Имах сиамка - Кити, 15 години... Беше много лошо същество, но ние си я обичахме. Често се нахвърляше на наши гости, особено деца, които пискат по някаква причина.
Тази пролет приех да гледам сиамка на хора, които заминават и почти не познавам. Не ми казаха нищо за нея. Нямах техни контакти. Като си тръгнаха, се оказа, че котката има тумор на млечните жлези. Беше много голям... Тя отказа да се храни, аз я храних насила с пасирана храна за 1 седмица, през това време туморът се отвори и стана страшно. За първи път разбрах какво значи рак. Заведох я на доктор, като мислех, че ще я приспи, но докторката реши, че ще и дадем шанс. Оперирахме, и след операцията Ники- котката стана и яде гранули!!! Аз не вярвах, че може да яде сама... Котката бързо се възстанови. Цяло лято беше много щастлива, имаше апетит и непрекъснато се галеше. За първи път видях сиамка, която беше пълна с търпение, гальовност и предана като куче. Не бях я отгледала аз- беше на 9 години, но тя никога не показа нокти, агресия. Следваше ме като куче и ако не бях го видяла това щях да се закълна, че няма добри сиамки!!! Но тя беше уникална. Заобичах я много. За съжаление наесен туморът започна пак да расте на друго място. Външно не се забелязваше. Вчера тя дойде до мен, дишаше много тежко. Погушках я и тя ми отвърна доколкото можеше. Реших в понеделник да я заведа на лекар. И така я наблюдавах 5 минути, котето през това време се мъчеше да диша и почина внезапно. Сигурно имаше имаше много вътрешни разсейки, но не показа нищо предния ден... Погребах я и плача вече 24 часа. Има добри сиамки и аз се докоснах до една от тях.... Ники винаги ще е в моето сърце... Те са страхотни котки...

Заблудена фея
сприхава

Регистриран: 10.10.2011
    #2844041 - 17.10.2011 12:49 [Re: Кокерката]

Мерси. Като му дойде времето, ще питам за ваксини, с гледането мисля, че няма да имам проблем

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3155

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.