ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Автомобили

Страници: 1
Ellisa

Регистриран: 03.01.2007
Замръзване на предното стъкло отвътре
    #2867408 - 20.01.2012 13:33

Бих искала да попитам нещо - замръзва ми предното стъкло отвътре. Случва се доста често напоследък, темперетурите сутрин са около -10 С и по-ниски (Чикаго)
Колата е купена нова, сега е на 3 години и е още в гаранция, не са сменявани стъкла или нещо от този род. Пускайки парното се размръзява, но каква би могла да е причината?
Благодаря!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mimk0oo
неориентиран

Регистриран: 20.01.2012
Re: Замръзване на предното стъкло отвътре
    #2867474 - 20.01.2012 16:09 [Re: Ellisa]

Получава се заради парното. След като спреш колата и излезеш разликата в температурите отвън и отвътре причинява запотяване на стъклата отвътре (конденз. И това нещо като престои известно време на температура от -10 или -15 градуса е нормално да замръзне.
Преди напускане на автомобила остави вратите отворени за известно време, за да се разкара влагата. Ако не напълно, то поне това решава частично проблема.

--------------------
При лекарска грешка ->Българска Асоциация за Закрила на Пациентите[/b
Защитете правата си ^_-  ^ ^

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2867577 - 20.01.2012 19:57 [Re: Ellisa]

Цитат:

но каква би могла да е причината?

причината е влагата, естествено
Какво е лечението:
Не знам каква ти е колата и с какъв климатик/климатроник ... но
- можеш вечер като се прибираш да си пускаш климатика, защото той изсушава въздуха и така ще намалиш влагата, която през нощта замръзва и ти прави проблем. При това е важно също да ти е включено положението за приток на външен въздух, за да излиза влажния въздух от вътре и да влиза свеж отвън.

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Acho
Голфаджйя

Регистриран: 15.11.2002
От: Diwiq Liulin
    #2867752 - 21.01.2012 01:19 [Re: Ellisa]

Много е вероятно ако има сняг, като влизаш в колата да си правиш локви. Това вече е много вода. От там по описаната схема. Гасиш колата затваряш всичко, и то си е топло вътре и влагата си се изпарява. Първото нещо, което става студено е предния прозорец. А след всяко каране в планината, когато в колата имам толкова сняг колкото и на пътя обиковенно пускам една духалка вътре и оставям някой прозорец леко отворен и след някои друг час е изсъхнала.

--------------------
Ада не е лошо място да си. (AC-DC)

Ellisa

Регистриран: 03.01.2007
    #2867884 - 21.01.2012 14:59 [Re: Acho]

Благодаря на всички ви за отговорите!

Да, има доста сняг, локви не се образуват, но пък за сметка на това постелките под шофьорската седлка, които са два пласта, стават доста мокри, явно водата от там се изпарява и се получава този неприятен де/ефект.

Какво е това да пускаш духалка?

Acho
Голфаджйя

Регистриран: 15.11.2002
От: Diwiq Liulin
    #2868173 - 21.01.2012 21:35 [Re: Ellisa]

Духалка е дума която стана популярна сравнително от скоро тук. Има смисал на екетрическа печка, с реотан и вентилатор. На практика по-голям сешуар. Обикновенно са около 2KW електрическа мощност. Ако има как да го приложиш като метод за изсушаване, трябв да се съобразиш с това да не подпалиш нещо в колата. Уреда е предвиден за стая, пък в автомобила обикновенно най-близкия предмет пред нея се оказва по близо от колкото в една обикновена стая.

--------------------
Ада не е лошо място да си. (AC-DC)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2054

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.