ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Atomic

Регистриран: 27.07.2011
Въпрос за получаване на J1 виза за стаж
    #2899317 - 03.05.2012 21:28

Задължително ли за получаване на J1 трябва да се мине през спонсорираща организация? Намерила съм си самостоятелно стаж за лятото, а от посолството преди няколко месеца НЕ ми казаха, че трябва да е през спонсорираща организация. Но четейки изискванията на сайта им, виждам, че искат формуляр DS-2019, който не го намирам онлайн. Излиза, че трябва агенция да ми посредничи. В друг сайт чета следното: "Без него не можете да кандидатствате за виза и да влезете в САЩ."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Въпрос за получаване на J1 виза за стаж
    #2899319 - 03.05.2012 21:36 [Re: Atomic]

http://j1visa.state.gov/participants/how-to-apply/about-ds-2019/
Не можеш. Всички организации трябва да са одобрени, които могат да спонсорират за тази виза. Виж листата на тази страница, кой могат да са спосориращи организации.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

ToRia

Регистриран: 01.10.2011
От: Maine
    #2899391 - 04.05.2012 00:03 [Re: Atomic]

Атомик, аз ти писах лична бележка, но да уточня и тук. Спонсорираща организация и агенция за посредник за намиране на стаж са различни неща. Не е нужно да ползваш българските агенции, които търсят стажове, но без спонсорираща организация, която да ти издаде разрешителното, с други думи ДС-2019, няма как да стане. Ако имаш още въпроси, пиши ми на лична.

Venabili
18-5
**

Регистриран: 25.11.2004
От: Phoenix, AZ
    #2899442 - 04.05.2012 02:13 [Re: Atomic]

А ти как си намери стажа? Т.е работодателят знае ли, че на теб ти трябва виза?

Не всички стажове са отворени за чужденци... и тези, които са отворени обикновено имат администратори, които знаят какво се налага да се издава. Човек не може просто да си хареса нещо, да получи покана и да вземе виза - малко по-сложна е процедурата.

Atomic

Регистриран: 27.07.2011
    #2899958 - 04.05.2012 21:44 [Re: Venabili]

@Venabili - уви виждам, че не е толкова лесна процедурата, особено, когато фирмата не е от тези designated sponsors.

А само да уточним за мен и за останалите хора: гледам списъка с designated sponsors - сред тях има големи компании като Hewlett Packard, GE, Microsoft - който издават ДС-2019 и едновременно набират стажанти и такива като Aiesec и Intrax който издават ДС-2019 и помагат за намиране на стаж в други фирми ли?

Venabili
18-5
**

Регистриран: 25.11.2004
От: Phoenix, AZ
    #2900197 - 05.05.2012 04:07 [Re: Atomic]

Мдам - предполагам гледаш тук: http://j1visa.state.gov/participants/how-to-apply/sponsor-search/?program=Intern . Забележи и това:
"Many sponsors can place participants anywhere in the United States, regardless of their official location".

Аз затова попитах как си търсил/а стажа... Какво казват от компанията, която ти предложи стажа? Защото те ако са наясно, че ти трябва виза и са работили с подобни случаи преди, най-вероятно могат да ти кажат с кого да говориш.

ivoandonov
неориентиран

Регистриран: 17.05.2012
    #2905876 - 17.05.2012 14:41 [Re: Venabili]

Аз също се интересувах от тази програма. За няколко месеца разбрах подробно какво трябва, откъде можеш да си намериш позиция, кой има право да участва и т.н. Прекарах доста време в търсене на подходяща такава и след като най-накрая намерих и минах през интервюта с работодател, спонсорираща организация(аз си я намерих, не чрез БГ посредник) и ме одобриха и пратиха всички документи, ме отрязаха за виза...доста разочароващо. При положение, че въобще не съм имал намерение да емигрирам, при предишните си престои не съм имал просрочия, опити за удължаване на престоя и т.н.
Ще ми е интересно да чуя мнение от хора, които са кандидатсвали за подобна програма и дали сравнително често дават откази за J1 на такива кандидати. Аз използвах опцията, която е за кариерно развитие на хора с мин. 5 год. стаж в дадена област, тъй като вече 6та работя. Бях си намерил доста интересна позиция на доста привлекателно място и много ме е яд.

joe123
съвсем ориентиран

Регистриран: 02.11.2004
От: България
    #2906397 - 18.05.2012 11:40 [Re: ivoandonov]

Посолството не гледа добре на стажове, които си ги намирате сами. А може да е имало и други проблеми около образованието ти или стажа ти за тези 5 години, които спонсорът не ги е знаел - затова по-добре е било с БГ фирма... По принцип ако нямаш подходящо образование /имаш само средно или имаш висше, различно от това, за което кандидатстваш, напр. завършил физика, пък имаш 5 години стаж в туризма/ и имаш 5 години стаж - това е най-трудния интърншип/тренинг за вземане на виза..
Не ти знам случая, просто разсъждавам.

Редактирано от joe123 (18.05.2012 12:29)

ivoandonov
неориентиран

Регистриран: 17.05.2012
    #2907863 - 21.05.2012 16:39 [Re: joe123]

Може и да не съм се изразил правилно, но стажа не си го намерих сам. Намери ми го спонсориращата компания, т.е. позицията беше посочена на техния сайт, като естествено нямаше посочени подробности за компанията. Спонсориращата компания естествено си беше американска. Те и БГ фирмите ползват такива. Единствено не съм прибягнал до услугите на български посредник. Първо пробвах с тях, но ми пращаха само някакви неща, които въобще не ме заинтересуваха, защото се покриваха много малко с това, което точно работя. Да не кажа хич не се покриваха. Т.е. според мен в този случай още по-малък шанс имаше да се вземе виза. А и аз не исках. То няма смисъл да ходя да работя нещо си 12-18 месеца, само ей така за да ида. Тъпо е. И след като ми отне месеци да намеря позиция 1:1 с това, което правя, да се минат интервюта със спонсориращата компания, работодателя на 2 пъти и ми изпратиха всичко необходимо, тоя ухилен галфон в посолството реши да ме отреже
За съжаление пък и случаят ми е такъв, който описваш - диплома за висше + стаж в друга област. Но след като са го дали като опция, спонсорът го е знаел, какъв им е проблемът, не се сещам..Да махнат този вариант и готово!
А за други проблеми, не зная какво визираш, нито съм бил прекъсван като студент, нито пък имам прекъсвания по време на стажа..сменил съм си работодателя веднъж и това е. Имам препоръки и от 2та, както е и изискването..
А това за определянето им кой какви "връзки" има с БГ няма смисъл да се коментира - пълна смехория, избиваща в идиотия, ако се замисли човек...

joe123
съвсем ориентиран

Регистриран: 02.11.2004
От: България
    #2908182 - 22.05.2012 10:34 [Re: ivoandonov]

Много голяма ли е разликата между това, което си учил и това, което си работил? Това може да е причина - просто не са го приели като реална промяна в кариерата...

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1819

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.091 seconds in which 0.07 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.