ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Домашни вкусотии
    #2908886 - 23.05.2012 17:25

Нова тема, че другата стана дълга.

Тук темепрететурите ударят +30 С и нагоре, та за днес пържени тиквички (много туткаво, но идеално за жегата) със сос от пасиран чесън, балсамов оцет и кисело мляко.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Vianne Rocher
Нерегистриран

Re: Домашни вкусотии
    #2909010 - 23.05.2012 21:32 [Re: Nadin]

Медалион с гъби (както си му е реда- с канапе), пържени картофи със сирене и салата. На салатата ще кажа какво сложих специално заради Дзверито: рукола, валерианела (corn salad), спанак, айсберг, ябълки, разни семена (ленено, сусамови, мак), кренбъри, орехи, ябълки, настъргано на ситното ренде гръцко фета сирене. Салатата е залята с винегрет.

Редактирано от Vianne Rocher (23.05.2012 21:36)

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #2909505 - 25.05.2012 02:58 [Re: ]

Мина и моята вечеря за чужденци, та да докладвам.
Този път групата беше доста мултинационална - немци, американци и японката, естествено.
Отказах се от боба - сготвих един пробно, но самият боб не беше хубав - увря по различно време и нещо не го докарваше на вкус. А пушените гърди явно бяха с някаква непозната за мен подправка, та промениха вкуса на цялата манджа. Пак винен кебап с ориз беше, че мързелешка гозба.
Започнахме с шопска салата и баница - на пазара имаше репички, но маруля не видях, само айсберг, и се отказах от зелената салата. Естествено, шопската и баницата страшно се харесаха.
За десерт бях решила да направя една лека торта с цедено мляко, но и с неговото набавяне се провалих, та набързо спретнах една бисквитена торта с халва - много проста, бърза и вкусна.
И накрая - луканка, суджук и малко кашкавал. И през цялото време мноого вино. Траминер на Търговище, Мавруд Мезек и Уникато (май мерло беше). Винаги много се изненадвам колко високо оценят чужденците тоя мавруд - на мен ми идва малко тежък, но това е виното, което се пи най-много тая вечер. А, да, пропуснах да спомена Бургас 63 - опитана със салатата и доизпита от някои активни гости.
Резултатът от вечерта беше, че се самопоканиха отново.

HappY♥
Нерегистриран

#2909513 - 25.05.2012 03:49 [Re: Nadin]

Пълнени тиквички с кайма и моцарела. Таратор и чеснови хлебчета със зехтин и подправки още не е достатъчно топло за таратора, но домочадието е пристрастено към него.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2909629 - 25.05.2012 16:40 [Re: Nadin]

За жегата завижд (тук е влажно, хладновато и чат път земетръсно), за тиквичките взимам идея (че не съм правила все още), а иначе вчера пържоли с гъби и отделно пресни картофи във фурната с копър и чесън. Днес - баница, обикновена със сирене, че нямах зелении, а близкият ни плод-зеленчуков магазин не бачкаше. А - и една супа с челядинки.
И салати - марули, домати и краставици.

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2909633 - 25.05.2012 17:01 [Re: Nadin]

Тази година за втори или трети път ще правя абсолютната пролетна класика - пресни картофки с много копър и чесън и таратор. Допълнителното е обезсолено българско козе сирене

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2910451 - 28.05.2012 20:29 [Re: deamon]

ръжени кифлички с маслини (купени от магазина, че нямах време да готвя), пушета сьомга, пресни картофи с копър и чесън (класика е за този сезон) и за мен салата от домати, маслини, прясно сиренце и мъничко срит чесън за аромат.
Бяло вино.
Ягоди за десерт.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2911263 - 31.05.2012 18:20 [Re: Nadin]

Купих една кутия канелони днес, ще ги правя утре. Едните вероятно със сирене и спанак, другите-с пиле. Ако някой има изпитана рецепта за канелони, моля да сподели .

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #2912314 - 03.06.2012 16:10 [Re: ]

Пържени кюфтета Гарнитура - пържени картофки с настъргано сиренце и шопска салата.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2912318 - 03.06.2012 16:18 [Re: Хуанита]

Нанизвам пилешки и свински шишчета с чушки, гъби, лук и бекон, цели картофи, завити във фолио и оставям мъжете да се оправят с барбекюто.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12371

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.