ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
GStojanov
Македонец
**

Регистриран: 10.03.2011
Мнения: 943
Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат
    #2951155 - 12.09.2012 15:31

Greece and Bulgaria are isolated in their fantasy that there is no Macedonian minority - says Panayote Dimitras - spokesperson of the Greek Helsinki monitor, in an exclusive interview for the Macedonian Radio and Television:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IVYWwFfwDWo


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат
    #2951226 - 12.09.2012 16:36 [Re: GStojanov]

Ќе го банира ли некој spambot-ов? Само пушта некакви теми и бега.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат
    #2951230 - 12.09.2012 16:41 [Re: Македонец]

Остави да пуска бе, на Воденицата е модерно Банирането - тука е свобода на словото, което значи да чуваш и досадни неща ...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
Мнения: 2848
Re: Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат
    #2951231 - 12.09.2012 16:41 [Re: Македонец]

Какви са тия антидемократични предложения?

Той преди каквито ги пускаше ....


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат
    #2951234 - 12.09.2012 16:46 [Re: Taridin]

Никој не е против да си пушта теми, но тој личи на спамбот. Штом пушта теми после тоа треба да учествува и во расправата на таа тема.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат
    #2951240 - 12.09.2012 16:49 [Re: Македонец]

Грешка си. Ти и Стојанов сте единствените нормални членови тука. Останатите сме софистицирани спамботови.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат
    #2951246 - 12.09.2012 16:56 [Re: GStojanov]

Цитат:

Greece and Bulgaria are isolated in their fantasy that there is no Macedonian minority - says Panayote Dimitras...
Насловот на темата „Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат“ и цитатот кажуваат две различни нешта.

Јас не сум чул некој во Бугарија или Грција да тврди дека Македонци не постојат. И во Грција и во Бугарија се употребува името Македонец.

http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_Macedonians
http://en.wikipedia.org/wiki/Macedonians_(Bulgarians)

Проблемот настанува кај нас во Р.Македонија кои сакаме да имаме ексклузивно право врз името „Македонци“.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена
****

Регистриран: 01.07.2011
Мнения: 3735
От: Дивия запад
Re: Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат
    #2951250 - 12.09.2012 17:00 [Re: GStojanov]

Кееееефффф! Стоянов, да не ревеш в някой ъгъл?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
GStojanov
Македонец
**

Регистриран: 10.03.2011
Мнения: 943
Re: Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат
    #2951363 - 12.09.2012 18:39 [Re: DIVА]

Од каде ти е таа идеја дека ние сакаме ексклузивно да го користиме името Македонија? Кога Грците го сменија името на солунскиот аеродром од Микра во Македонија, се побуни ли некој во Р. Македонија? Во Бугарија имаш едно чудо улици и објекти со името Македонија. Си чул ли некој во Р. Македонија да се буни против таа практика?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Грција и Бугарија фантазираат дека Македонците не постојат
    #2951364 - 12.09.2012 18:41 [Re: GStojanov]

Јас се бунам бе!!! Не може!!! Македонија си е само наше проклјато грцко прозвиште

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 55 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2081

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.