ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Македонец
неантички

Регистриран: 10.03.2012
От: МКД
„Горна Македонија“ - компромисно решение
    #2955385 - 21.09.2012 14:15

Дали милозвучното патриотско име ФИРОМ ќе ни го заменат со „Горна Македонија“ останува да видиме.

„Понтики“: Скопје ќе стане членка на НАТО како „Горна Македонија“

Тајната американска политика игра голема улога пред најавената средба на македонскиот и грчкиот министер за надворешни работи во Њујорл, Попоски и Аврамопулос, кои наводно според грчкиот весник „Понтики“ се обидуваат да се договорат за американскиот предлог „Горна Македонија“ како компромисно решение за спорот за името.

Весникот „Понтики“ повикувајќи се на дипломатски извори, пишува дека минатата недела тим американски дипломати, предводени од Мишел Сајдерс, кадар на Стејт Департментот со големо искуство во регионов, бил во грчкото министерство за надворешни работи, и настојувал да се забрза приемот на Македонија во НАТО.

Американскиот дипломат наводно сакале и грчкиот премиер Андонис Самарас да испрати писмо до НАТО во кое ќе гарантира прием на нашата земја под новото име.

http://plusinfo.mk/vest/57852/Pontiki-Skopje-kje-stane-chlenka-na-NATO-kako-Gorna-Makedonija

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Илийца
Понаминаваща

Регистриран: 23.11.2009
Re: „Горна Македонија“ - компромисно решение
    #2955405 - 21.09.2012 15:02 [Re: Македонец]

Но абревиатурата на Република Горна Македония става RUM, а трябва да е ЖОЛТА.

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2955411 - 21.09.2012 15:19 [Re: Илийца]

Интересното е, че вече има такъв прецедент: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D1%80%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D0%A4%D0%B0%D1%81%D0%BE
(Жителите се наричат буркинабе)

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2955423 - 21.09.2012 15:32 [Re: Тълмачъ]

Буркани фасул

GStojanov
Македонец
**

Регистриран: 10.03.2011
    #2955425 - 21.09.2012 15:33 [Re: Тълмачъ]

Е Горна Макдонија може. Што ќе сме долни, поарно е да сме горни.

А Пиринска Македонија ќе ја прекрстиме Најгорна Македонија, зашто и по надморска височина (а и по други работи) тие се најгоре.

kiBik
злопаметен

Регистриран: 16.11.2011
    #2955428 - 21.09.2012 15:35 [Re: GStojanov]

Цитат:

Е Горна Макдонија може. Што ќе сме долни, поарно е да сме горни.

А Пиринска Македонија ќе ја прекрстиме Најгорна Македонија, зашто и по надморска височина (а и по други работи) тие се најгоре.

Не, не и не! Северозападнала може, но тука ке мора да се тепате со Татарот!
П.П. Горнозападна е разумен компромис. Дийл?

Редактирано от kiBik (21.09.2012 15:37)

татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
    #2955433 - 21.09.2012 15:42 [Re: kiBik]

Избих ви!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2955519 - 21.09.2012 19:09 [Re: Македонец]

Като каже чичо Сам - горна Македония, значи горна, ако каже средна - средна. Там е главата на рибата - в Америка. Едните не давали, пък другите не искали - ала-бала. То и магарето не иска да тегли каруцата, ама като заиграе сопата и тегли...Сещам се как сърбите не давали и да се продума за името Македония, когато Македония е била Вардарска бановина, но когато българската армия ги измита от там, веднага се създава футболен клуб Македония, а днес за благодарност - филмите са срещу който не трябва, но както и да е. Горна Македония сякаш звучи добре. Почти като и Горна България(както са наричали самите македонци България(нашата).

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2955547 - 21.09.2012 19:45 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Като каже чичо Сам - горна Македония, значи горна, ако каже средна - средна. Там е главата на рибата - в Америка. Едните не давали, пък другите не искали - ала-бала. То и магарето не иска да тегли каруцата, ама като заиграе сопата и тегли...Сещам се как сърбите не давали и да се продума за името Македония, когато Македония е била Вардарска бановина, но когато българската армия ги измита от там, веднага се създава футболен клуб Македония, а днес за благодарност - филмите са срещу който не трябва, но както и да е. Горна Македония сякаш звучи добре. Почти като и Горна България(както са наричали самите македонци България(нашата).

Прав си, но донякъде. В смисъл, гърците това ги оправя, щото при тях "горно" обикновено значи "северно" като посока, още в старогръцки е така. Но тук при нас може пак да възникнат опасения за някакви претенции. Аз се чудя защо Република Вардарска Македония не им харесва на братята. Мен лично и РМ не ме притеснява при едни сериозни конституционни промени с отказ от претенции и в посока "политическа нация". Все едно, ще го решат скоро горе, най-вероятно.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2955556 - 21.09.2012 19:58 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Прав си, но донякъде. В смисъл, гърците това ги оправя, щото при тях "горно" обикновено значи "северно" като посока, още в старогръцки е така. Но тук при нас може пак да възникнат опасения за някакви претенции. Аз се чудя защо Република Вардарска Македония не им харесва на братята. Мен лично и РМ не ме притеснява при едни сериозни конституционни промени с отказ от претенции и в посока "политическа нация". Все едно, ще го решат скоро горе, най-вероятно.

Всъщност Бат Бойко Борисовите простотии, че някакво прилагателно към Македония може да означава претенции към България ме навежда пък на въпроса - как ли би реагирал Бат Бойко, ако македонците искат да си кръстят държавата Българска Македония. Ще означава ли това, че те имат претенции към цяла България тогава?
А гръцките хитрувания, престувки и шмекерлъци пък изобщо не са за коментар. Македония не можело, а Северна или Горна или Вардарска - можело, като че има голяма разлика.
От друга страна пък и самите македонци толкова ли не измислиха едно прилагателно - като не може едно - друго. Прилагателните брой нямат. Стара, нова, звездна, планинска, горна, долна, кръгла, квадратна, плодородна, златна, небесна, благоденстваща и така нататък и така нататък....

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 854

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.