ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?
    #2960726 - 30.09.2012 13:39

Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?

http://sky.mk/makedonija/32053-%D0%9D%D0...%B8%D1%98%D0%B0,-%D1%81e-%D0%B5-%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D1%83%D1%98%D0%BD%D0%B0.htmlЕкстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?
    #2960731 - 30.09.2012 13:46 [Re: Негатор]

Нема официјална потврда за смртта на Самарџиев

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=EA1FE6790CFE584E854DB26E39A0AF5F


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?
    #2960734 - 30.09.2012 13:48 [Re: Негатор]

Кој манипулира со убиство на Македонец од Златна зора?

http://www.mkd.mk/63321/makedonija/koj-manipulira-so-ubistvo-na-maakedonec-vo-zlatna-zora/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?
    #2960736 - 30.09.2012 13:52 [Re: Негатор]

Абе къде са вчерашните гръмки заглавия относно убийството на всички първи страници на медиите в БЮРМ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?
    #2960738 - 30.09.2012 13:55 [Re: Негатор]

Тази МРТ националната телевизия на Македония (не трябва ли да е МНТ?)ли е или е частен пропаганден канал на СМК на тоя полуидиот Тодор Петров? Ако е второто е нещо нормално и няма смисъл дори да му се отдава значение, ако е първото е просто трагично и показва до колко ниско могат да паднат македонистите на Груевски за да манипулират общественото мнение и създават изкуствени скандали?

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?
    #2960741 - 30.09.2012 13:59 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

МНТ е Македонски народен театар. МРТ е Македонска радио-телевизија.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Баянхонгор
зъл!
*****

Регистриран: 30.09.2012
Мнения: 60
От: Баянцагаан
Re: Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?
    #2960787 - 30.09.2012 16:05 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

МНТ е Македонски народен театар. МРТ е Македонска радио-телевизија.


Така е!Прав си!

--------------------
...и аз вече знам кой тук е Азис!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?
    #2961189 - 30.09.2012 22:10 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

МНТ е Македонски народен театар. МРТ е Македонска радио-телевизија.
Положението в РМ е наистина много зле тогава

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?
    #2961236 - 30.09.2012 23:12 [Re: Негатор]

Цитат:

Не постои ваков случај. Ова е дел од нечија морбидна фантазија“, велат од Министерството за надворешни работи во Атина

Од нашиот дописник
Миркица Поповиќ

АТИНА - Нема никаква официјална потврда за смрт на студент (со име Александар Самарџиев) во Солун. Од грчката полиција одговорна за цела северна Грција велат дека немаат ваков случај, а истиот одговор го даваат и од солунските болници. Случајот го демантираат и од грчкото Министерство за надворешни работи. Информацијата која проструи низ медиумите и предизвика голема вознемиреност во јавноста беше преземена од профилот на „Фејсбук“ на Стилјан Самарџиев. Тој во петокот извести дека неговиот братучед Александар, наводно, студент во Солун, во петокот бил претепан од припадници на Златна зора во Солун, а во саботата попладне подлегнал на повредите и починал.

Од полицијата велат дека се во контакт со сите солунски болници и дека нема никакви податоци за ваков случај. Потенцираат дека процедурата е добро позната и доколку во болница биде пријавен некој со сериозни повреди од физичка пресметка, персоналот веднаш контактира со полицијата. Истиот одговор го даваат и од солунските болници кои биле дежурни во петокот и саботата и во чии листи нема пациент со името Самарџиев, ниту, пак, случај кој одговара на она што го тврди Стилјан. Реакција пристигна и од грчкото Министерство за надворешни работи.

„Не постои ваков случај. Ова е дел од нечија морбидна фантазија. Ја повикуваме владата на Поранешната Југословенска Република Македонија да биде попретпазлива и да не остави простор да се негува вештачко заострување и национализам“, истакна портпаролот Григорис Делавекурас.

Освен тврдењето на Стилјан, во јавноста не се појави ниту некој од неговото семејство, ниту, пак, родителите на момчето за кое се тврди дека починало во болницата во Солун да ја потврди оваа информација, што предизвика сомневање и дали воопшто постои Александар Самарџиев или со грчко презиме Самарѕис. Од овие причини, некои од здруженијата и специјалните претставници, кои се борат и ги следат случаите за правата на Македонците во Грција, пристапуваат со големо сомневање кон настанот. Запознаени со тоа како функционира грчката држава, потврдуваат дека не е возможно да има случај на лице со сериозни повреди, особено од физичка пресметка со Златна зора, со кој нема веднаш да биде запознаена полицијата, а властите, пак, во тој случај немало да молчат, туку веднаш ќе побарале одговорност.

Неофицијално, од партијата Виножито се дознава дека постои зачуденост и сомнеж за вистинитоста на овој случај, особено затоа што добиле одговор дека ниту родителите на Стилјан не се информирани за овој случај ниту, пак, жителите на селата во Леринско и во Воденско од каде што се тврди дека е Александар Самарџиев не се запознаени оти имало ваков инцидент. Дополнително сомневање се создава и од тоа што досега никој не слушнал Стилјан да говори дека има братучед кој заедно со него се „бори за правата на Македонците“. Од прес-канцеларијата на партијата Златна зора изјавија за „Утрински“ дека не сакаат да даваат изјави за овој случај. Неофицијално се дознава дека од македонскиот конзулат, веднаш по лиферувањето на информацијата, побарале информации и од полицијата и од болниците во Солун, но го добиле истиот одговор: нема ваков случај.

Стилјан Самарџиев тврдеше дека припадници на неонацистичката „Златна зора“ физички го нападнале неговиот братучед поради тоа што дознале за нивната роднинска врска, како и поради тоа што Александар не сакал да го промени македонското презиме. Оние што се запознаени со активностите на Стилјан Самарџиев го оценуваат како личност со националистички ставови, кој повремено предизвикува проблеми и нема поврзаност со активностите на здруженијата на Македонци во Грција. Ги ставаат под прашалник и неговите тврдења дека бил уапсен и физички нападнат од полицијата пред неколку месеци кога го поставил македонското знаме пред канцелариите на грчката полиција во Солун.

Во Грција, откако се крена прашина за случајот Самарџиев, оцените беа дека не е возможно да има ваков случај и да биде скриен од грчките медиуми, кои постојано ги имаат на удар десничарите од Златна зора.

А сега Тошко Петров от СМК дали ще си вземе думите назад и дали не "прибърза " като "обяви война на Гърция" ...

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Немало убиство на Македонец во Грција, сe' е лага на владината кујна!?
    #2961786 - 02.10.2012 00:59 [Re: vargo]

Македонецот Александар Самарџиев крвнички убиен во Солун
http://mn.mk/aktuelno/6814-Makedonecot-Aleksandar-Samardziev-krvnicki-ubien-vo-Solun

Смртта на Александар Самарџиев е провокација за Македонците
http://mn.mk/aktuelno/6815-Smrtta-na-Aleksandar-Samardziev-e-provokacija-za-Makedoncite


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1Допълнителна информация
0 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 629

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.