ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
scatering
неориентиран

Регистриран: 28.01.2015
От: София
План за местене в Австралия - моля за съвет
    #3255291 - 24.02.2015 14:45

Здравейте,

Писах и в другата тема , но ще си позволя да направя отделна. Дано не е против правилата.
Семейството ни е от трима. Детенце на 5. Също така имаме и голяма дъщеря, но тя е на 19 вече и учи във Великобритания. Та нея не я броя в списъка. Жена ми е статистик по диплома, но е работила като счетоводител. Тъй като не можем да ассестнем при сегашното ни положение решихме да вървим по следния път:
1. Записва магистратура по счетоводство. 2 години. В слабозаселен район. Гледаме James Cook University в Townsville.
2. След две години ще имаме допълнителни точки за учене и за учене в слабозаселен район.
3. Надявам се за две години да подобри и английския до ниво 8. Сега покрива 6, каквото е изискването на университета.
4. След като завърши, кандидатстваме за три годишна postgraduate visa 485.
5. Работи една година и това и дава още точки за 1 year work experience in Australia.

Общо взето, това е плана. Как ви се струва? Дали пропускам нещо?
Наясно съм, че това ще ни струва повече акто средства / застраховки, училище за детето.../ Няколко неща ми бягат обаче: След като завърши на място, ще трябва ли да асества счетоводството отново? Ще се оправи ли детенце на тази възраст в съвсем нова среда, без да знае език? Как седи въпроса с работата за мен, в град като Townsville? Има опция за учене и в Аделаида, но не съм сигурен, че искам да се местя точно там...

Благодаря отново и дано не досаждам.

Редактирано от scatering (24.02.2015 15:59)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
Re: План за местене в Австралия - моля за съвет
    #3255556 - 25.02.2015 00:09 [Re: scatering]

Не досаждаш, а и при вас нештата не са много лесни, доколкото си спомням. Добре сте го измислили, но може би има и по бърз вариант. Съпругата ти след 2 или 3 години навършва 40, по спомени от предишен пост. Тук са 15 точки.
Диплома от БГ и 2 години магистратура счетоводство в слабо заселен район са 15+5+5 точки.
IELTS 8 са 20 точки.
Имате 60 точки да кандидатствате за 189
Може да кандидатствате за 190, ако провинцията има счетоводители в листа за годината през, която кандидатствате.
Счетоводен assessment ще е необходим, за да кандидатствате със скил. Проверете дали задължително и трябва стаж, или само с academic assessment ще стане. 9 от 12 курса, които искат трябва да има или да ги изкара допълнително.
Ако запише Professional year in Australia, веднага след магистратурата са още 5 точки, но това го проверете, тъй като сам забравила условията и дали тя ще се класира за тази година и каква виза и е необходима.
Има известна несигурност, тъй като за този период системата и точките може да се променят.
Също, образованието е много скъпо, но предполагам, че вие това сте го проверили.
Ако дъщеря ви все още учи след 2 или 3 години, може да я добавите към кандидатурата. Все пак, ще и дадете възможност да направи избор, но не е лошо да има виза, заедно с вас, в случай че искате да сте заедно. Отсега планирайте така, че плащанията на училището и и разходите за живеене да минават през вашите сметки. Условието е да не е омъжена разбира се, а тези неща е трудно да се предвидят
Детенце не го мислете въобще...забележително е колко добре се справят на тази възраст.
А за града и възможностите, някой друг трябва да каже.

scatering
неориентиран

#3255666 - 25.02.2015 10:33 [Re: Di_ana]

Благодаря за отговора. Да, за нас най-притеснителното е тайм фрейма - 3 години не е малък срок и всичко може да се промени... Особено в светлината на тероризма. Но това са неща, които не може човек да предвиди. В интерес на истината работим и по втори вариант - съпругата ми записа една едногодишна магистратура тук, по счетоводство и в същото време натиска здраво английския...Ако успее да го подобри до 8 ще съберем точките и догодина март ще се пробваме да ассестнем. Но за мен това е по-малко вероятния вариант... 8 е много. Общо взето да ми е жива и здрава, защото тя го отнася от всякъде. До септември тази година според мен ще имаме яснота дали се справя с английския за 8 и ако не се, прекъсваме тук магистратурата и действаме по план А. С идеята да почнем училище от февруари.
Дано се намери някой с опит в по-малките градове, да подскаже как е Нещата все повече вървят към Townsville или Cairns. И дано не пропуснем нещо в цялата тази ситуация.

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3255681 - 25.02.2015 12:09 [Re: scatering]

Според мен ви е добър планът, има го момента, че не знаете след 2-3 години какво може да се промени, но човек се подготвя за ситуацията както я вижда в момента и се надява да няма неприятни изненади.

След като завърши тук пак ще трябва да се минава асесмънт.
Детето най-малко го мислете, толкова малки по-бързо от родителите се оправят да свикнат с живота тук.
За работата зависи от професията, опита и нивото на езика, разгледай в seek.com.au за тези градове какво се търси и може да си съставиш поне някаква идея.

8 на IELTS наистина е голямо предизвикателство, бих препоръчала специално за писането да се мине за няколко часа през учител, който е подготвял за този изпит.

scatering
неориентиран

#3255698 - 25.02.2015 12:51 [Re: BlueDragonfly]

Тя до септември е плътно на уроци. Като август и септември ще е на подготвителни специално за IELTS.
Моят английски сега е на ниво около 6... С професията обаче ще имам проблем - нямам такава Бакалавър финанси, цял живот съм работил за себе си, нищо общо с финансите Последните 12 години съм в сферата на кетъринга... Релевантно образаваниe - тцъ Гледам в seek за работа и в gumtree за жилище. По принцип как са настроени работодателите към хора като нас? Отскоро пристигнали, без местен опит...

Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3255848 - 25.02.2015 19:25 [Re: scatering]

Относно IELTS - мога да препоръчам опоределени книжки, които, ако тя успее да покрие материала и няма затруднения, трябва да може да вземе 8:

По конкретно:

http://www.bookdepository.com/IELTS-Prep...a/9780195540932

http://www.bookdepository.com/IELTS-Prep...a/9780195516296

http://www.bookdepository.com/IELTS-Prep...a/9780194574747

http://www.bookdepository.com/IELTS-Prep...a/9780195516319

http://www.bookdepository.com/IELTS-Preparation-Practice-Practice-Tests-Wendy-Sahanaya/9780194575324

Като цяло, аз съм малко скептична по отношение на подотовката за този тест в БГ, особенно за ниво 8, но вие нямате друг избор.

Academic Writing е най важната книжка и конкретизира точно какво трябва да знаете.

Повечето думи и фрази трябва да се наизустят и да се запомни кога и как се използват.
Хубавото на тези книжки е, че наблягат на английски, които се използва в UK и Australia, а думите и фразите се използват, като ключови такива от проверяващите.
Ако те не видят определени думи, фрази и структура на есето, няма шанс да го оценят за повече от 6 или 7.
Същото е и с интервюто. Темите са стандартни и е добре да имате подготвен отговор, които включва определена терминология.

Добре е да се занимава самостоятелно с тези материали, като допълнение на обучението, което е записала, за да може да осмисли сама нещата, които и трябват.

Не съм специалист в тази сфера, но сам се занимавала много с езици, и познавам доста хора, които са ползвали тези материали много успешно.

Може да си ги поръчате от интернет.

Редактирано от Di_ana (25.02.2015 19:36)

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3256009 - 26.02.2015 05:56 [Re: scatering]

Цитат:

Дано се намери някой с опит в по-малките градове, да подскаже как е Нещата все повече вървят към Townsville или Cairns. И дано не пропуснем нещо в цялата тази ситуация.

И двата града са хубави. Townsville е по-индустриално изглеждащ град, имат си река с места за BBQ и къпане както и много хубава Еспланада с плаж, заведения, дълга алея за спортуване, игрища, барбекюта, безплатен басейн и водни атракции за децата. Имат много хубава Зоологическа градина с достъп до животни, голям Аквариум, има ферибот до Magnetic island за пикници както и Кораловия риф е наблизо. Университета се намира в покрайнините на града, има добро реноме, факултетите са разделени в отделни сгради с много места за паркиране, има и автобуси до там. Града като улици и квартали е доста подреден и бързо се научава, има доста шопинг центрове като се вземе в предвид че не е голям град.

http://billabongsanctuary.com.au/

https://www.google.com.au/search?q=towns...ved=0CAcQ_AUoAg

Cairns е по туристически град и се посещава от много Азиатци(Японци). Има много хотели, хубава крайбрежна част с басейн/лагуна, пристанище с круизи до Кораловия риф, много атракции за туристите. Наблизо има планински район с тропически гори, много водопади, лифт до много хубаво място - Kuranda. Университета не съм го виждал, но той е филиал на този в Townsville - James Cook University.

http://www.kuranda.org/

https://www.google.com.au/search?q=cairn...ved=0CAYQ_AUoAQ

И двете места са хубави и не много големи което е хубаво като за новопристигнали. На къде да се насочите ще зависи от предлагането на работа и наемите. За наеми виж www.realestate.com.au , а за работа www.careerone.com.au

P.S. Забравих към атракциите да прибавя и по някой циклон от време на време , но няма страшно, всичко е добре организирано ...

scatering
неориентиран

#3256026 - 26.02.2015 09:13 [Re: Di_ana]

Цитат:

Относно IELTS - мога да препоръчам опоределени книжки, които, ако тя успее да покрие материала и няма затруднения, трябва да може да вземе 8:

Благодаря много за съвета!

scatering
неориентиран

#3256027 - 26.02.2015 09:21 [Re: down_under]

Цитат:

Цитат:

И двата града са хубави. Townsville е по-индустриално изглеждащ град, имат си река с места за BBQ и къпане както и много хубава Еспланада с плаж, заведения, дълга алея за спортуване, игрища, барбекюта, безплатен басейн и водни атракции за децата. Имат много хубава Зоологическа градина с достъп до животни, голям Аквариум, има ферибот до Magnetic island за пикници както и Кораловия риф е наблизо. Университета се намира в покрайнините на града, има добро реноме, факултетите са разделени в отделни сгради с много места за паркиране, има и автобуси до там.

Мерси Щом и циклоните успяват да си организират
Четох из разни форуми, че в Cairns като че ли, престъпността е по-висока... Но вече толкова много субективни неща прочетох, че почвам да се омагьосвам Другитe опции за уни в слабозаселен район са Darwin и Canberra, ако не се лъжа. Ама не съм сигурен, че са "нашите" локации...

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3256052 - 26.02.2015 11:20 [Re: scatering]

В Cairns има повече островитяни което вероятно влияе на престъпността, но това ти е най-малкия проблем, ти първо до тук го докарай.

За Дарвин мога да ти обясня по-подробно - горещо и влажно 9 месеца в годината, наемите са високи, има текучество на пришълци което отваря доста работни места, има емигранти отвсякъде и населението е доста смесено. Има едna хубава лагуна/басейн със свободен достъп, в океана има крокодили, акули и медузи и не се плува. Пълно е с аборигени и rednecks ...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3793

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.