ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Mikata
член

Регистриран: 28.02.2016
Въпроси от нелегален имигрант
    #3388153 - 02.02.2017 06:16

Здравейте, ще помоля за съвет от ваша страна след като прочетете какъв ми е случая, знам че не съм действал по правилата и доста съм сгрешил, но се надявам по-скоро да си оправя кашата и да се легализирам. Та така... останах след J1 виза да работя в Америка. Докато бях в статут си пуснах документи за туристическа виза и взех за 4 месеца, след нея не съм и опитвал за 2-ра или нещо друго. Направих си фалшиви зелена карта и ССН с които да работя на места на които не правят E-verify. Мисля, че беше голяма грешка да започвам да работя с фалшив ССН, а не с моят си. Можеше просто да използвам истинският ми ССН и фалшивата ЗК за да ме наемат на работа, но избрах да работя на фалшив защото ми беше казано, че е по-добре защото не могат да те засекат, че работиш на твоят си ССН. И така започнах работа на две места. След тях работех на 2 други и така 1 година вече работя на фалшивия ССН. Сега някои от работодателите ми пращаха W2 за таксите и не знам какво да правя с тях. Искам да се легализирам чрез брак с Американка, но преди това искам да си оправя таксите и да бъда редовен в това отношение. Имам доста въпроси...
1. Според вас добре ли направих, че си извадих фалшива зелена карта и я давах на работодателя ми за да започна работа ?
2. Какво е най-удачно да се направи по случая с фалшивия ССН. От всеки пей чек ми се взимат данъци, те си отиват в държавата нали ? В кой случай всъщност ти трябва да плащаш на държавата пари, след като си изкарал над определена сума пари ли ? И колко е тази сума ?
3. Дали е възможно хората дето са го правили този ССН да са улучили всъщност ССН на някой реален човек, сигурно щях да съм разбрал за това през тази една година ?
4. Ясно е че целият случай е за адвокат, кой бихте ми препоръчали ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Re: Въпроси от нелегален имигрант
    #3388198 - 02.02.2017 17:10 [Re: Mikata]

Каквото и да прочетеш в този форум, колкото и съвети да изчетеш, мисля, че в крайна сметка случая ти ще се разреши от адвокат. Говорим за фалшиви самоличности, нелегален статут, брак с американка ... Дълга и сложна е. Съжалявам, че не мога да те насоча към добър адвокат - дано съфорумците ти помогнат в това отношение. Иначе не мисля, че ССН ти съвпада с този на някой реален човек. Досега щеше да си разбрал.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3388207 - 02.02.2017 17:33 [Re: Mikata]

Ако питаш мен най-добре е да не се опитваш да правиш нищо с данъците и да си правиш пас, защото оставане извън статус е едно, а фалшифициране на документи е съвсем друго. Затова се дръж все едно само си останал извън статус и ако можеш да намериш някоя да се ожениш и да се легализираш ОК, ако не просто си трай. Приеми, че данъците които не можеш да си върнеш са цената за това да можеш да си тук. А това, че си платил данъци няма да ти подобри положението с нищо, така че не се опитвай да му намериш решение. И ти трябва консултация с истински имиграционен адвокат, щото ние тук можем да си спекулираме колкото си искаме. Като те гледам не ти липсват средства, така че задели няколко стотачки за консултация и после ще го мислиш.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3388254 - 02.02.2017 20:42 [Re: Mikata]

В кой щат си?

Mikata
член

#3388273 - 02.02.2017 21:43 [Re: peshobass]

В Wyoming съм. Аз нямам некакъв проблем с факта, че доста от парите ми отиват в такси, надявам се че поне отиват в държавата. Нямам и никакъв проблем да платя накрая на годината ако трябва да плащам, единственото което искам е да се изчистя от тая бъркотия и да започна легално. Да кажем, че съм на интервю за зелена карта след като съм се оженил и ме питат за таксите ми и какво съм работил след като съм останал, е тук вече не знам какво да им кажа и колко мога да проваля всичко с фалшивите документи и факта че не съм си оправил данъците (доколкото знам много държат дори да си нелегален да си плащаш данъците).
Може ли някой тук да ми каже дали брака с американка те спасява във всички случай от всички фалшиви документи дето си давал и от факта, че не си плащал данъци ? Само тези две неща ме притесняват и искам да ги оправя за да мога по-уверено да премина към женитба.

И друго си мислех, сега имам 2 работи на които дори не са ми искали ССН, на едната работех само с driving license и изкарвах доста пари които ми се даваха на ръка в края на деня, а на пей чековете взимах по $4-5 на час, а на другата сега до седмица трябва да дам ССН и ще ми дадът документ за таксите, там сигурно за цялата година $2000 имам общо изкарани без да се броят парите на ръка. Искам да попитам, сега ако си пратя всички пари от банката в БГ и си закрия банковата сметка тук, ако ме разследват пак ще може да се доберат до този акаунт и да видят какви пари съм внасял, и колко пари съм си пратил към БГ, няма как да скрия, че съм работил и че съм изкарвал пари, дори сигурно ще могат да видят и къде съм работил защото си вкарвам пей чековете в банката.
Много е сложен случая и всякакви съвети ще са от полза, и отново ще попитам за адвокат който е наистина добър, не е нужно да е Българин.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3388279 - 02.02.2017 22:30 [Re: Mikata]

Тия фалшиви документи с истинските ти имена и рождена дата ли са?
Щото ако не са, тогава не знам кво се притесняваш, че някой с който си приличате визуално е работил някъде си па и данъци, сметки, акаунти - кво те бърка теб. Ти си си турист с просрочена виза и никога не си работил тук незаконно.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Mikata
член

#3388283 - 02.02.2017 22:51 [Re: the_man]

За съжаление са с моите имена и рожденна дата, подписа е тотално различен.
Мисля, че причината поради която го направих е в случай че работодателя ми сравни фалшивите ССН и ЗК със редовната ми шофьорска книжка да няма разминаване, подписите са напълно различни и на всички документи където съм се подписвал за да започна работа съм използвал фалшивия.

Мисите ли, че има начин работодателя да изтрие цялата информация която съм им дал и да подпиша и направя нова, все пак те само имат договора попълнен и сканирани фалшивите документи, очевидно не правят E-verify.

Дори да бяха с различни имена при проверка на банката ми как ще обясна всички пари там, нали не съм работил, откъде пари ?

И другото много важно, до каква степен таксите и дали и как си работил нелегално има значение при интервю за взимане на зелена карта след женитба, проверяват ли подробно тези неща или повече ги интересува да им докажеш, че си женен наистина.

Редактирано от Mikata (02.02.2017 22:54)

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3388305 - 03.02.2017 00:04 [Re: Mikata]

Банките пазят архив на всички сметки поне 7 год след закриването по закон. Така че това няма как да го скриеш. Фалшивите документи са си сериозно нещо и затова те съветваме за адвокат. Отделно сега като описваш какво си работил и че е било в Усйоминг тия 40к спестени за 1 год ми се виждат малко съмнителни. Не че не може да си живял супер скромно и да си карал само на хляб и вода ама все пак . Да не вземе да излезне и нещо друго фалшиво покрай фалшивите документи, че тогава май ще ти трябва и криминален адвокат . Във всеки случай аз на твоето място много бих внимавал от тук насетне какво споделям онлайн щото нали знаеш, че интернета не е толкова анонимен за колкото го представят .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3388312 - 03.02.2017 01:16 [Re: Mikata]

Е ти си направил фалшив ССН и ЗК па не си им дал фалшива книжка, тц тц тц.
Не знам ква ти е била работата, ма ако не е била свързана с каране за какво изобще е трявало да им даваш книжка. Както и да е. Моят леймърски съвет е следният. Продължаваш да си работиш както досега така или иначе нещата са потръгнали, всяка промяна може да бутне пирамидката.

Като намериш булката захвърляш всякакви фалшиви номера и документи. Ни лук ял ни лук мирисал се жениш за нея и все едно никога не си работил тук. Не виждам кой ще те пита колко пари имаш и откъде си ги взел. Особено като са кеш. Нито виждам за какво ще си вкарваш таралеж в гащите да караш работодателя ти да прави поправки, които едва ли би направил така или иначе. По-добре се изнеси към друг щат, като дойде време за сватбата. Явно имаш пари да изкараш доста време на мускули. Дерзай за булката, останалото не виждам да е проблем от който да не можеш да се отървеш сравнително лесно.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Mikata
член

#3388315 - 03.02.2017 01:46 [Re: the_man]

Ами това е че всяка от работите ми е била свързана с каране на превозно средство. Имам един такъв въпрос - При евентуална проверка, могат ли органите на реда да разберат къде точно съм работил като прегледат депозитите ми в банката или просто ще излезе, че дадена сума пари е вкарана и не се знае чек ли е кеш ли е и откъде е ? Аз си мисля, че всичко това може да се проследи ако искат и се вежда че е чек и откъде е чека, не знам до каква степен това ще им е работа когато съм се оженил и съм на интервю...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7180

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.