ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
California Love...Or Not
    #3389141 - 09.02.2017 03:26

@Виолине, мълчешката смени местонахождението в аватара, а нищо не казваш, хареса ли ти, не ти ли, как се устрои, работа, колеги, туй онуй ?!
Прости любопитството ми, ама ми е интересно

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Редактирано от zlatiyor (09.02.2017 17:14)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
Re: Amazon Prime
    #3389150 - 09.02.2017 05:51 [Re: gaiety]

Цитат:

...хареса ли ти, не ти ли, как се устрои, работа, колеги, туй онуй ?!
Прости любопитството ми, ама ми е интересно

Ами на този етап - не ми харесва много. Ама ще видим, може още да не съм свикнал. Хранителните магазини са малки и няма избор на стоки - което е странно, защото има голямо разнообразие от хора. За сега съм посетил само няколко Safeway-а и Lucky - но не стават магазините в тая ерия. Моловете са претъпкани с хора и е доста досадно преживяване, не искам да си представя по коледа. Трафика е ок, взех квартира така, че да не попадам в задръствания - 10-12 мин стигам до работа. Хората карат по-бързо, при скорост 65 си пердашат с 75-80. Което е добре - аз обичам да карам бързо Услугите в магазините и ресторантите са по-зле. Харесва ми тоя магазин Fry's, ама е малко смешно с някой неща които продават - козметика, всичко по левче, храна?! И тук има монопол на интернет доставчиците и положението е даже по-зле от Бъфало. Ограничен трафик на 1ТБ на месец и всевъзможни такси за неща които би трябвало да са безплатни. Взех квартира в North San Jose, което е близо до Milpitas. Обаче твърде късно разбрах, че в това градче Milpitas има завод за преработка на отпадъци и се разнася една воня, такава дето никога не съм усещал в градски условия. Хубавото е, че много рядко достига San Jose, но като се прибирам по магистралата е малко чудо - не знам как хора купуват къщи за милиони да жиеят в тая воня. Не е спирало да вали от както съм дошъл - може би спря за 1 ден - но това не ми пречи. Колегите на работа - не знам още - но другувам повече с мексиканците. На работа съм 50:50 дали ми харесва или не. Доста хора са контрактори през някакви фирми и сега са в паника Тръмп да не ги прецакал с H1B визите.

Имам чувстовото, че всичко върви на опъки за сега и все някакви проблеми имам с абсолютно всичко и съм леко депресиран - но това е дълга тема. Няма да е интересно ако всичко е розово

Иначе карам колата из долината и само чета имената на фирмите и във всяка една бих работил с огромно удоволствие

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #3389170 - 09.02.2017 11:04 [Re: violin]

(да оспамиме темата на човека)

Lucky's, Safeway, разните му -мартове са последните места на които пазаруваме (освен ако не съм закъсал за нещо късно вечер, или ми трябват цветя). При изобилието на индийски, пакистански, руско-еврейски, корейско-китайски, и от сорта магазини, плюс Костко... Кеф ти сирене, кеф ти вафли, кеф ти луканка или лютеница...

За Фрус - така стана от година-две, почнаха и матраци да продават. Иначе, като са на "примоция", бият Амазон и Яйцето по цени.

За Милпитас и блатото май ти казвахме навремето. Не е толкова зле, де, само понякога Ще спре да вали след месец-два, та чак до ноември.

rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3389206 - 09.02.2017 17:01 [Re: violin]

Аз ти казах, че няма да ти хареса.
По-скоро пътя е като си нов да си в месомелачката и после да отидеш в истинската америка където хората живеят в големи къщи и си имат езера в двора от няколко акра. пак в или около няколко милионни градове.

Мен трябва дори не и 300, поне 500хил да ми дават годишна заплата та да се навия да отида там да живея и то без семейството, семейството ми ще си го оставя в Америка.

Но погледни го от розовата страна, нямаш семейство за няколко години опит от Калифорния е много полезен....

Трийте ме, и мен и другите дето оспамихме темата.

Редактирано от rabbit_is_great (09.02.2017 17:03)

zlatiyorМодератор
learner

Регистриран: 21.11.2008
От: DC area
    #3389209 - 09.02.2017 17:16 [Re: rabbit_is_great]

Отворих нова тема за Калифорниата Много хора напоследък питат как е на различни места в Америката, така че викам хайде да използваме впечатленията на violin и менията по тях.

--------------------
It is choice - not chance - that determines your destiny

rabbit_is_great
millionaire
**

#3389214 - 09.02.2017 17:31 [Re: zlatiyor]

Също може ли да използвам темата да споделя, че ти си ми любимата модераторка и ме кефиш много.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3389223 - 09.02.2017 17:59 [Re: rabbit_is_great]

Винаги съм искал да се занимавам с кино. Ако човек ще работи/твори в тази сфера, то Калифорния е мястото, за да се сбъднат тези мечти. Въпросът е, че размерите на града, трафика, скъпотията и разстоянията ме отблъскват да живея там за постоянно. Но няма пълно щастие де - все трябва да има и минуси И все пак планирам да отида някой ден до там само на екскурзия. За живот - едва ли, но кой знае...

rabbit_is_great
millionaire
**

#3389226 - 09.02.2017 18:03 [Re: burjavela]

Аз много сънувам сценарии за филми един път търсех режисьори в Холивуд за да им дам скрипта за един филм дето мисля, че ще е много интересен за живота на едно дете.
Но нещо май не ми хареса, свърза се с мен някакъв режисьор от Индия, ама не им дадох сценария...

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3389228 - 09.02.2017 18:07 [Re: rabbit_is_great]

Интересно. Може би трябваше да пробваш да видиш какво ще стане. Доколкото знам ако имаш сценарий най-добре е да наемеш агент, който да звъни по телефона цял ден и да говори с "правилните хора", за да успееш ЕВЕНТУАЛНО да седнеш на маса с продуцентска къща, която да ти обърне внимание. И аз като теб съм пълен с идеи. Жена ми и приятелите ми непрекъснато ми казват, че трябва да стана сценарист/режисьор, аз все им викам: "Да, бе! В някой друг живот! "

zlatiyorМодератор
learner

Регистриран: 21.11.2008
От: DC area
    #3389230 - 09.02.2017 18:13 [Re: rabbit_is_great]

Щом е за потупване по рамото - може
Ама сега трябва да се даде кредит и на Nadin и на Фенката, не може иначе
Хайде, спирам със спама

--------------------
It is choice - not chance - that determines your destiny

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4663

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.