ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
mm_nj
неориентиран

Регистриран: 06.11.2018
Заминаване за САЩ - няколко кратки въпроса
    #3449624 - 06.11.2018 11:53

Здравейте,

И нашето време дойде да стягаме багажа за САЩ, Януари 2019. Избрана дестинация Северен Джърси. Имам няколко бързи въпроса на които не намирам отговорите:

- Багажа: Ще ползваме морски групаж за част от багажа ни: има ли смисъл да се носят малките електроуреди/телевизори и дали ще проработят там.
- Училища: Бихме ли имали някакъв проблем със записване на детето( в момента е 4-ти клас) по средата на годината; освен стандартните документи за съответния school district не видях да имат изисквания за някакви документи от училището в България. Има ли вариант ако не успее да навакса с английски до месец Юни да повтаря годината?
- Медицинска застраховка: Някой може ли да препоръча застрахователен брокер или може да се оправим и сами. Има ли опция да се закупи преди пристигането в САЩ.
- Шофьорска книжка: Видях в местното DMV че може да се шофира до 6 месеца с български книжка. Нужно ли е да се вади от България международна шофьорска книжка.
- Мобилни телефони/ТВ/интернет/телефон: Да препоръчате от кой оператор най-лесно можем да си вземем някакъв план който не е предплатен с добри цени на разговори до БГ.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: Заминаване за САЩ - няколко кратки въпроса
    #3449662 - 06.11.2018 17:14 [Re: mm_nj]

- Ако работят на 220 и 110 волта има смисъл
- Няма проблем да се запише детето на училище и няма проблем да научи езика, за повече подробности в тази тема http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1040091/an/0/page/0#Post1040091
- Оставете медицинските застраховки за когато дойдете тук, не си болете главата с тях от сега за всеки е индивидуално, ако няма да имате през работодател ще си закупите от тук https://www.healthcare.gov/ защото имат дотации от щата, ако се класирате за тях.
- Не, международната шофьорска книжка важи за период колкото българската, тя има смисъл, ако не сте резиденти на щата.
- Операторите ще си ги гугълнете за щата тук не са като в БГ 1000, "евтини" разговори-месинджър, фейстайм, скайп номер, войп програми... виждам, че не четете много форума за живот в САЩ, прелистете го, има какво да научите.
Една сравнително стара тема от там http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&a...rue#Post3360302

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

MiraUSA
старо куче

Регистриран: 01.06.2014
    #3449685 - 06.11.2018 19:58 [Re: mm_nj]

Багажа: не виждам смисъл заради волтажа, но вие си преценяте. Електроуредите не са чак толкова скъпи. Намират се и на промоция.
- Училище: няма да имате проблеми да запишете дете по всяко време. Вземете документ за завършен клас или клас в който е бил записан до момента на тръгване. Понякога има разминаване между възраст и клас, понеже тук записват според рождена дата. Тук почти е невъзмижно да те оствят да повториш. 1-2 години след записването на чуждестранни ученици се водят ниводошли и оценките им не се броят, изключени са от големите тестове... за да наваксат с езика. Като положат тест по английски при записване, ще им определят нивото и от каква помощ има нужда. Ще ви трябва постоянен адрес за записване в училище.
- Медицинска застраховка: трябва да имате социален номер за да задвижите застраховките. Такъв ще ви бъде издаден след влизане в страната. В някои щатове е по-лесно от други, июа.програми за деца. Питайте в училището където запишете дететп.
- Шофьорска книжка: желателно е колкото може по-бързо да си изватите книжка. И за това ви трябва доказателство за адрес. Няма нужда от международна книжка, не се признават.
- Мобилни телефони/ТВ/интернет/телефон: това е най-добре на място, понякога има промоции и оакети които се предлагат по район и според сезона.

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3449703 - 06.11.2018 21:19 [Re: mm_nj]

Цитат:

- Мобилни телефони/ТВ/интернет/телефон: Да препоръчате от кой оператор най-лесно можем да си вземем някакъв план който не е предплатен с добри цени на разговори до БГ.

В началото се съмнявам някои да ви даде план които не е предплатен-ще проверят така наречената кредитна история и ако нямате таква, освен предплатена друго няма.Междудругото предплатените тука въобще не са зле и прецакващи.
Мое проучванеот преди 1 г-сега може да е друго ,ама затова има интернет и може да се провери.
1-Cricket - тия са собственост на АТ&Ти имат наи голямо или поне едно от наи голямите покрития навсякъде.При тия трябва да ползваш Ваибър,скаип и от сорта до БГ.
2- lycamobile -за 23 кинта на месец има
Unlimited International Talk & Text to 75+ Countries - БГ - Include Landline & Mobile

mm_nj
неориентиран

Регистриран: 06.11.2018
    #3452492 - 17.12.2018 12:23 [Re: paul_v]

Успяхме да си рентнем къща в Emerson,NJ предварително, с co-sign на приятел, Ако има българи в района ще се радвам да се запознаем.

Редактирано от mm_nj (17.12.2018 12:23)

Apex_88
член

Регистриран: 18.05.2018
    #3453425 - 05.01.2019 23:05 [Re: mm_nj]

Здравейте, избрах тази тема да задам един въпрос:

Летя за САЩ в края на Февруари 2019. Спечелих от лотарията и имам immigrant visa. Бях на интервю началото на октомври 2018 ( срокът ми за влизане в САЩ на визата е 17 март 2019) Международният ми паспорт е валиден до 17.06.2020 година. Реално мога ли от САЩ в българското посолство да подам за нов? Освен това - планирам прибиране в България, живот и здраве края на 2019 или началото на 2020, важи ли ограничението, че неможе да се пътува с паспорт на който остават по-малко от 6 месеца до изтичането на валидността?

Tortilla
печена

Регистриран: 16.04.2013
От: ♡Chicago♡
    #3453447 - 06.01.2019 17:39 [Re: Apex_88]

Да, можеш да подадеш за нов в БГ посолството. Процедурата отнема около 3 седмици с нормална поръчка. Само не забравяй като подаваш документите за нов паспорт да попълниш бланка за задържане на старият. Той ще ти трябва евентуално като подаваш документи за американско граждантво. Като отидеш да си получиш новият паспорт си носи стария - от посолството ще ти го перфорират и ще ти го върнат. Така като гледам датите които си написал, мисля че ако пътуваш към БГ през 2019 няма да има проблем, тъй като остават 6м докато ти изтече паспорта, обаче след средата на Януари ще е проблем. Моят съвет е като пристигнеш и се установиш, да прескочиш до посолството за нов паспорт и после да си пътуваш спокойно. P.S. информацията, която дадох е за посолството в Чикаго.

--------------------
When you cease to dream you cease to live.
- Malcolm Forbes

black sea
ентусиаст

Регистриран: 07.08.2006
От: Тексас
    #3453449 - 06.01.2019 17:51 [Re: Apex_88]

Правилото за пътуване 6 месеца преди да ти изтече българския паспорт не важи ако се прибираш в България. Не знам ако полетът ти е в деня, когато изтича, но ден преди това стига, за да се признае валидността на паспорта.

Apex_88
член

Регистриран: 18.05.2018
    #3453464 - 06.01.2019 21:11 [Re: Tortilla]

Цитат:

Да, можеш да подадеш за нов в БГ посолството. Процедурата отнема около 3 седмици с нормална поръчка. Само не забравяй като подаваш документите за нов паспорт да попълниш бланка за задържане на старият. Той ще ти трябва евентуално като подаваш документи за американско граждантво. Като отидеш да си получиш новият паспорт си носи стария - от посолството ще ти го перфорират и ще ти го върнат. Така като гледам датите които си написал, мисля че ако пътуваш към БГ през 2019 няма да има проблем, тъй като остават 6м докато ти изтече паспорта, обаче след средата на Януари ще е проблем. Моят съвет е като пристигнеш и се установиш, да прескочиш до посолството за нов паспорт и после да си пътуваш спокойно. P.S. информацията, която дадох е за посолството в Чикаго.

Благодаря ти много. Някой знае ли дали това описано по-горе за Чикаго в цитата е в същите времеви граници за посолството във Вашингтон? Благодаря

Gargamel
ентусиаст

Регистриран: 04.04.2017
    #3453532 - 07.01.2019 22:35 [Re: Tortilla]

Цитат:

Само не забравяй като подаваш документите за нов паспорт да попълниш бланка за задържане на старият. Той ще ти трябва евентуално като подаваш документи за американско граждантво.

Това е заради имигрантската виза в паспорта ли? За първи път чувам такова нещо......

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 25 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4388

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.