ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
Дават ли туристическа виза на братовчеди?
    #3452501 - 17.12.2018 15:42

Понеже ме уведомиха,че туристическите визи за българи били уж започнали да ги дават много лесно(в което малко се съмнявам), смея да запитам как бихте коментирали издаването на туристическа виза на първи братовчед(ка)? Според мен нема да стане.

Редактирано от Склададжията (17.12.2018 15:43)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
Re: Дават ли туристическа виза на братовчеди?
    #3452537 - 18.12.2018 02:30 [Re: Склададжията]

Зависи братчедът/-ката какви солидни връзки с бг може да докаже в посолството по време на "разпита".
Два примера от моето по-близко обкръжение ги скъсаха на изпита, въпреки че и в двата случая са идвали тук на гости не веднъж. Като им изтече наказателната похвала пред строя, им дадоха 10-годишни визи. Става въпрос за брат/сестра и две сестри.

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3452546 - 18.12.2018 13:45 [Re: grogyy]

Значи според зависи.Тя има само една връзка - работата.Живей при родителите..май ше изгори като факла на разпита.
Благодаря за отговора.

grogyy
рекордьор

#3452609 - 19.12.2018 04:08 [Re: Склададжията]

Не искам да ти давам излишни надежди, но (според мен) точно работата им изигра лоша шега: скоро сменена и в другия случай - пенсиониране, а иначе и едните, и другите отдавна живеят самостоятелно. Може пък да мине .

Apex_88
член

Регистриран: 18.05.2018
    #3457242 - 14.03.2019 06:40 [Re: grogyy]

Цитат:

Не искам да ти давам излишни надежди, но (според мен) точно работата им изигра лоша шега: скоро сменена и в другия случай - пенсиониране, а иначе и едните, и другите отдавна живеят самостоятелно. Може пък да мине .

Значи по принцип на пенсионирането лошо се гледа за туристическа виза, така ли? От скоро съм в САЩ (2 седмици) с DV1 visa (чакам зелената карта) , по принцип имам желание майка ми да дойде за малко в САЩ, не да остава тук.Догодина става на 60 години, в края на 2019 смята да се пенсионира (има такава опция за ранно пенсиониране) понеже се изморява и има проблеми, решихме заедно, че така е по-добре. Реално като си пенсионер не се ли води, че е по-малък шансът да останеш нелегално, да работиш нелегално, след като си вече пенсионер? Благодаря.

grogyy
рекордьор

#3457266 - 14.03.2019 19:09 [Re: Apex_88]

Онова беше по болест и преждевременно пенсиониране. Предполага леко недоверие към искащия виза, че има вероятност да дойде, да забрави да си тръгне и след известно време да се закачи към системата за подпомагане.
Това горе са само мои предположения - никой не дава обяснения защо една виза е отказана.
На роднина майка му (пенсионер) идваше години наред за зимата тук - първоначално май й се налагаше да ходи всяка година на интервю, но след това въведоха десетгодишните визи и всичко се уреждаше по пощата. Та, кани я смело.

Apex_88
член

Регистриран: 18.05.2018
    #3457289 - 15.03.2019 01:46 [Re: grogyy]

Цитат:

Онова беше по болест и преждевременно пенсиониране. Предполага леко недоверие към искащия виза, че има вероятност да дойде, да забрави да си тръгне и след известно време да се закачи към системата за подпомагане.
Това горе са само мои предположения - никой не дава обяснения защо една виза е отказана.
На роднина майка му (пенсионер) идваше години наред за зимата тук - първоначално май й се налагаше да ходи всяка година на интервю, но след това въведоха десетгодишните визи и всичко се уреждаше по пощата. Та, кани я смело.

Благодаря ти, то има доста време де, тя дори още не е пенсионер, просто от по-рано си питам, понеже снощи се зачетох в няколко теми из форума. Ще го мислим като наближи. Мерси

m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
    #3457326 - 15.03.2019 18:17 [Re: Apex_88]

Не вярвам да има проблем с пенсионерите. На баба ми (70г пенсионер, вдовица) й дадоха 10г. Носеше на интервюто разни нотариални актове, които може да са помогнали.

Писахме покана е така - да има. Иначе цялата тая гимнастика стана, след като вече бяхме повече от година тук - дето се вика установили сме се.

Редактирано от m3n7alsnak3 (15.03.2019 18:17)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1505

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.