ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1
Flame In Black
неориентиран

Регистриран: 18.02.2019
Няколко въпроса относно начините за емиграция в САЩ
    #3456051 - 18.02.2019 21:25

Здравейте!

Прегледах темите във форума и не намерих подобна, така че отварям нова дискусия.
Моля, бъдете снизходителни – това ми е първата тема тук, така че извинете ме, ако на моменти пиша глупости.

Та, на въпроса – какви са начините за емиграция в САЩ, освен всеизвестната лотария и брак с американски гражданин?

Аз лично се сещам за 2, като, естествено, подробностите около въпросните начини все още не са ми кристално ясни и ще се радвам някой по-запознат да се включи.

Първият вариант е да заминеш със студентска виза, записвайки се да учиш някакъв кратък като времетраене курс, тип "Certificate Programs for International Students" (UCLA, например, предлагат такива едногодишни програми) и след това да се възползваш от "Optional Practical Training (OPT)" възможността, която се предоставя на чуждестранните студенти. За който не е запознат – това представлява правото ти да работиш в рамките на година, след края на обучителната програма. На едно място четох, че в зависимост от специалността, която си изучавал, OPT-то може да бъде удължено до цели 3 години, което е супер. Тази опция се нарича STEM Extension.
Та, по отношение на горното – четох, че тази Certificate Program може да е къса дори 3 месеца и пак получаваш право на въпросното едногодишно OTP. Някой наясно ли е дали това наистина е така?
Другото, което ме интересува – според вас, доколко лесно ще е да намериш работодател (в рамките на 1 г.), който би се съгласил да ти помогне за трансформиране на студентската виза в H1B? Четох, че това е общият курс на действие.

Вторият вариант е чрез H2B, но нямам идея как точно се случват нещата, водещи до сдобиването с Green Card.

Поздрави!

Редактирано от Flame In Black (18.02.2019 21:27)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 845

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.