ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Портокал
поетичен

Регистриран: 03.03.2019
САЩ - да или не?
    #3456740 - 03.03.2019 12:18

Здравейте, има ли смисъл да се ходи в САЩ, ако имаш хронични здравословни проблеми и си сам, не познаваш никой там? Беше ми мечта, но все повече се замислям има ли смисъл да пускам за зелена карта. В Европа ако не потръгне винаги може човек да се върне по-лесно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
Re: САЩ - да или не?
    #3456749 - 03.03.2019 14:21 [Re: Портокал]

да.

Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3456751 - 03.03.2019 14:33 [Re: Портокал]

Основният въпрос е какво искаш от САЩ?

Единственото за което бих го препоръчал: ако имаш идея, хъс, амбиция, упоритост да развиеш собствен бизнес - може да много малка или много голяма идея - и да й отделиш поне 5г. съзнателно, пълно усилие; след 5г вече ще знаеш дали е за теб и дали ще стане. Не е задължително да е нещо голямо или ново, един дюкян за примерно легнали колела (рекумбент) стига - но да го знаеш, харесваш и искаш. Стане ли - можеш да оставиш бизнеса на себе си - едва ли след 5, но след 7-8 напълно е реално - и да живееш както искаш.

Всичко друго (гурбет, бачкане, камиони, приключения) - бързо се уморяваш и ще ти писне, 99% от хората или губят мотивация или се оплитат по-зле. В най-добрия случай ще дръпнеш малко пари напред и ще се върнеш след няколко години със стигмата на "провалил се" - не защото си а защото завистта в БГ е голяма работа. Имам 2-ма много добри приятели 40+ които зад гърба им са "американеца - 'ма ти не знаеш ли ..." - единия е още в София и не отива на добре, другия се махна в Лондон.

Хронични здравословни проблеми не са болка за умиране ако не ти пречат да работиш (кой над 50 няма такива?), просто са разход. Говоря от личен опит. Връщането от Америка наистина е по-трудно (пак личен опит).

Не си губи живота в чакане на Годо. Ако искаш друг живот - Европа е отворена. Америка днес е за млади момчета с хъс и енергия за хвърляне на вятъра. Единици ще успеят наистина, но за мнозинството няма да чуеш .

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Портокал
поетичен

Регистриран: 03.03.2019
    #3456801 - 03.03.2019 22:23 [Re: Травис]

Благодаря, аз всъщност съм на 30. Но си имам едни здравословни неща... дето по-големите ваканции които дават в Европа ги решават, защото се активизират от стреса. А като си сам без семейство си е голям стрес. Аз 3 пъти така се връщам от чужбина заради носталгията по близките... но и не съм бил до сега за дълго в страна от любимите ми. По стечение на обстоятелствата все си намирах университети или работа в страни, които винаги са ми безразлични и съответно се разочаровах. Най-много са ме влечали САЩ, а в Европа Германия, Португалия, Полша и Унгария. От тях само Германия и САЩ са икономически добре. А само в САЩ приемат българите добре, тук в Европа като кажа, че съм българин и не ми е приятно как се отнасят с мен.

Но макар, че ме върна носталгията, честно казано не виждам ако един ден имам деца да растат в България за постоянно. Едно е да си видиш близките и разходки по плажа или из града. Преди 5-6 години повече ми допадаше обстановката тук. Сега уж няма криза, но хората са различни, някак по-озлобени сякаш. Но най-много ми допадат американските градове, по-модерни (не държа на класически сгради), много пространство и зелени suburbs. Аз все съм живял в по-малки и много по-наблъскани страни от Бг като Холандия и Чехия.

Абуто
Extremely Stable Genius

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3456804 - 04.03.2019 01:22 [Re: Портокал]

Не си за щатите. Още повече със здравословни проблеми.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3456805 - 04.03.2019 04:06 [Re: Абуто]

Да това и също не ми звучи като човек дето е готов на много компромиси в името на капитала, богатството и материализма. САЩ е страна където ще направиш 3-4 пъти повече пари от сходния подобен НС теб в западна Европа или БГ на цената на повече работа. Повечето работа значи по-малко приятелства и социални контакти.

Травис
Devenir gris

#3456818 - 04.03.2019 10:21 [Re: Портокал]

Тогава Америка не е за теб.

Ако имаш проблем с кеснофобията - остава само Испания от това дето си писал. Ксенофобията в моя опит не е проблем за мен а за децата ми - едно е ти да си приеман като БГ, друго е децата ти. Много малко са местата в ЕС където я няма.

Канада може да ти хареса.

Също игнорирай Заека с неговите 3-4 пъти разлика в доходите. Ако вземем Германия (където са най-високи) разликата в стандарта е проценти - определно под 50% - и след БГ изобщо няма да са ти приоритет. дали са 5000 или 4000. Останалата Европа не е много по-различно.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Склададжията
бутилкаджия

#3456837 - 04.03.2019 14:24 [Re: Травис]

Човекът написа, че харесва американските градове, а въз основа на това Доктора му казва "Америка не е за теб".
Човекът иска децата му да са добре приети, а Доктора го праща в там, където има ксенофобия или от където народа масово се върна.

Травис
Devenir gris

#3456845 - 04.03.2019 15:30 [Re: Склададжията]

Градовете няма да го хранят. Децата още ги няма, жената също. Говорим за емиграция, не за туризъм.

Ако иска фантастични, зелени градове - отиди да видиш Корея.

--------------------

Склададжията
бутилкаджия

#3456850 - 04.03.2019 17:29 [Re: Травис]

То ако си говорим честно това е поредния тролец, който задава един два въпроса и после гледа сеира.
...
В Корея още нямат столове и маси,ядат седнали на земята.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1626

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.