ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
Flame In Black
неориентиран

Регистриран: 18.02.2019
Няколко бързи въпроса относно емиграционния процес
    #3459698 - 23.04.2019 14:03

Здравейте!
От 2 дни чета както този форум, така и други материали по темата.
Предварително се извинявам, ако въпросите ми са лаишки, но все още не мога да се ориентирам.

За момента ме интересуват следните неща:

1. Мъжът ми ще е водещ в кандидатстването. Завършил е Маркетинг (бакалавър), но откакто се е дипломирал, вече десета година, работи в сферата на IT Sales. Професията му присъства в списъка с обозначените такива. Но това, че е учил нещо малко по-различно, макар и свързано, би ли представлявало проблем?

2. Трябва ли да доказваме наличието на някакви средства в банка в момента на подаване на апликацията или по-натам?

3. Аз, в качеството си на негова съпруга, мога да замина с него, ако бъде одобрен, нали? Макар да не отговарям на изискванията (образование, стаж)?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Flame In Black
неориентиран

Re: Няколко бързи въпроса относно емиграционния процес
    #3459730 - 24.04.2019 09:30 [Re: Flame In Black]

Привет отново!

Виждам, че никой не се е включил по въпросите ми, но все пак, до известна степен успях да си отговоря и сама на тях, след доста четене вчера. ;-)

Сега, обаче, друго ме интересува – оказва се, че мъжът ми може да кандидатства само за 'Skilled Nominated Visa (Subclass 190)' и 'Skilled Regional (Provisional) Visa (Subclass 489)', като още по-вероятно е да му се отдаде възможност само за втория тип...
Интересува ме, някой може ли да даде повече информация за това, какви са начините да получиш номинация от даден щат / територия? Аз попрочетох някои неща, но все още ми е доста неясно. Например, ако професионалната ти позиция към момента не присъства в, да речем, 'Queensland Skilled Occupation Lists', то има ли изобщо някакъв шанс да получиш номинация от въпросния щат или е напълно невъзможно? Дори и с валидна job offer, примерно?

Прочетох, че може да кандидатстваш и общо, за всички щати наведнъж, и откъдето те номинират, оттам, евентуално.

И друг въпрос – разбрах, че за този тип визи ти е нужно да разполагаш със sufficient funds, за които да можеш да предоставиш доказателство пред съответния номиниращ те щат... Някой знае ли конкретно за какви суми иде реч? Все пак, ако нещата стоят така, е хубаво човек да има време, за да се подготви с финансите, не че това е толкова голям проблем.

Редактирано от Flame In Black (24.04.2019 09:31)

Flame In Black
неориентиран

#3459731 - 24.04.2019 09:36 [Re: Flame In Black]

Не мога да редактирам заглавието на темата... Може ли модератор да го промени на "Няколко бързи въпроса относно емиграционния процес в Австралия".
Благодаря!

sakuranbo
неориентиран

Регистриран: 15.12.2017
    #3460211 - 04.05.2019 14:53 [Re: Flame In Black]

Dear Flame in Back,
Надявам се след малко повечко разучаване през изминалите 2 седмици тези въпроси да са вече up in the smoke
Ако пък не са - ето и краткият отговор : нямате необходимите точки за каквото и да е. Поне за момента мисията не е възможна, пожелавам успехи и късмет за в бъдеще.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 417

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.