ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1
RammsteinFan
новак

Регистриран: 09.08.2012
От: Varna, Bulgaria
Туристическа Виза
    #3460677 - 13.05.2019 15:46

Здравейте! Не съм запознат много с форума и ако не съм постнал темата където трябва, моля да бъде преместена.

Ситуацията е следната: брат ми живее от 3,5 години в Америка със Зелена Карта. Има си приятелка в България, която иска да го посети това лято/есен чрез туристическа виза. Тя учи магистър в момента и ще защитава дипломна работа през септември. Идеята е да се яви на интервю за виза през юли/август и да пътува към САЩ септември/октомври (след защитата). Не сме сигурни какъв е най-добрият вариант, за да вземе тя виза: брат ми обмисля да й изпрати покана (ръчно написана от него), но в тази покана, той ще трябва да напише тя каква му се пада. За мен ще бъде грешка, ако той напише, че тя му е приятелка и тя да потвърди това на самото интервю, тъй като те би следвало да си помислят, че тя най-вероятно ще остане там нелегално.

Втората идея е, тя да кандидатства самостоятелно (без покана и без да споменава, че има приятел там), но, след като видят, че тя завършва сега магистратура и иска след това да пътува за САЩ, пак изглежда съмнително (?).

Също така, знаем, че туристическите визи се издават най-често за период от 6 месеца, но продължителността на престоя в САЩ се определя от имиграционния служител на летището. Много пъти съм се замислял, дали трябва да си купи билет за връщане, защото, след като самият служител определя престоя, ние няма как да плануваме всичко от А до Я, и тоест плановете може да се объркат заради него.

Молим, ако някой е изпадал в подобна ситуация или е по-запознат с това, да сподели кой вариант би увеличил шанса тя да получи виза.

--------------------
Човек, който никога не е грешил, никога не се е опитвал да направи нещо ново.

Редактирано от Nadin (13.05.2019 16:33)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
Re: Туристическа Виза
    #3460688 - 13.05.2019 17:41 [Re: RammsteinFan]

Накратко - ако не е организирана екскурзия винаги ще има риск да й откажат, все ще трябва да каже какво ще прави. Обратния билет е (почти) задължителен, разбира се трябва да се връзва с показаната цел - не може да отивам да разгледам Ниагара и да се връщам след 5 месеца.

Така или иначе тая Б виза не й дава нищо - не е ясно какво мислят да правят след това. Ако просто иска да се види с него в Америка не рискува нищо особено. Ако иска да остава и да се легализира е доста по-сложно, особено след като той още няма гражданство.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

RammsteinFan
новак

Регистриран: 09.08.2012
От: Varna, Bulgaria
    #3461024 - 18.05.2019 01:34 [Re: Травис]

Цитат:

Накратко - ако не е организирана екскурзия винаги ще има риск да й откажат, все ще трябва да каже какво ще прави. Обратния билет е (почти) задължителен, разбира се трябва да се връзва с показаната цел - не може да отивам да разгледам Ниагара и да се връщам след 5 месеца.

Така или иначе тая Б виза не й дава нищо - не е ясно какво мислят да правят след това. Ако просто иска да се види с него в Америка не рискува нищо особено. Ако иска да остава и да се легализира е доста по-сложно, особено след като той още няма гражданство.

Здравей Травис, благодаря за отговора!
Имам въпросче --
Забравих да спомена, че ексурзия ще бъде организира, но Вие не ми отговорихте на въпроса - трябва ли брат ми да й прати покана или не? Също така, тя трябва ли да споменава, че ще ходи на екскурзия с него?
Тя най-вероятно няма да остава там нелегално, но иска да се види с него. Та идеята на цялата тази тема в този форум е да намерим най-подходящия вариант, чрез който тя да получи виза.
Бихме били много благодарни, ако получим адекватен отговор

--------------------
Човек, който никога не е грешил, никога не се е опитвал да направи нещо ново.

mitkoa
член

Регистриран: 12.05.2008
    #3461138 - 22.05.2019 05:53 [Re: RammsteinFan]

Покана не е нужна, но аз бих отишъл още по-далеч и бих бил напълно честен. Помислете за позитиви в историята и целите им и ги изтъкнете на интервюто.

Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3461151 - 22.05.2019 10:06 [Re: RammsteinFan]

Покана не трябва, а и не бих съветвал да го правите: това с нищо не увеличава шанса й за виза, а отваря врата за въпроси. Разбира се може да разкаже всичко за екскурзията, с кого ще е и т.н. Целта на офицера е да се убеди че тя няма намерение да остава нелегално, друго не го вълнува. Всичко което показва причина да се върне в БГ е това което увеличава шанса, всичко което показва липса на такива и връзки със САЩ е в обратната колона. Разбира се, не е най-доброто време за пътуване след като си завършил и нямаш работа или семейни връзки с БГ. Няма кой да ви даде рецепта как да й дадат виза със сигурност. Но няма какво да се загуби чак толкова освен таксата за интервю.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1369

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.