ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
stbbrn
неориентиран

Регистриран: 11.05.2017
Данъчна декларация 2020 - Green Card holder
    #3479382 - 11.04.2020 13:47

Здравейте,

На зор съм и затова създавам тема.
Накратко: от края на ноември 2018 съм със статут на Lawful permanent resident. Тогава активирах картата като бях в САЩ за две седмици при познати. Успоредно с това разбрах, че ще ставам баща и някои неща се усложниха. Миналата година през Септември отново влизах в САЩ за около 10 дни. Поради куп лични простотии все още не сме се оженили с приятелката ми, имахме дата, но стана тази история с ковид.. както и да е, това ни е цел номер 1 след края на извънредното положение. След което веднага ще подам петиция за нея и детето. Отделно се надявам до август да се нормализира ситуацията и да успея отново да влезна в САЩ. Правим всичко по сложния начин, но не съм се отказвал от намерението си да емигрираме.
На дневен ред е нещо, което признавам неглижирах през този период: данъците.
За 2018 не съм декларирал нищо (всъщност само месец и няколко дни съм се водил resident и не знам дали не съм допуснал грешка?).
Сега трябва да декларирам приходите си от 2019 (имам приходи само от БГ) и доколкото разбрах това трябва да стане до 14ти април-сряда. Притеснявам се да не объркам нещо и да се видя в приключение. Моля някой с повече опит да сподели какво точно трябва да правя, колко ще се удържа (ако изобщо се) и какъв точно документ трябва да се попълни. Знам че в гугъл всичко пише, но все пак..
Поздрави

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
littlebee
член

Регистриран: 05.05.2015
Re: Данъчна декларация 2020 - Green Card holder
    #3479385 - 11.04.2020 15:13 [Re: stbbrn]

Здравейте,

Във вашето положение може просто да използвате H&B block , TurboTax или друг софтуер. Попълвате form 1040 и декларирате 0 приход в САЩ. Хора без доходи могат и да не попълват данъчни декларации, но имигрантите е препоръчително да го правят.. ако трябва после да доказват domicile, пускат петиции и тн

А за ситуацията в момента.. честно казано не бих препоръчала на никой да идва. Положението е зле и рецесията ще е много тежка.

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Boca, FL
    #3479390 - 11.04.2020 16:13 [Re: stbbrn]

https://www.irs.gov/newsroom/payment-deadline-extended-to-july-15-2020
Срокът за подаване е удължен до 15 юли 2020.

stbbrn
неориентиран

Регистриран: 11.05.2017
    #3479412 - 12.04.2020 11:58 [Re: Kitty_lover]

Благодаря за отговорите. Действително срока е удължен до 15 Юли. Вероятно ще се обърна към данъчен консултант тъй като имам и други по-специфични въпроси.
Що се отнася до пътуването, трябва да влезна в страната най-късно в средата на Септември, преди да е изтекла една година от последното ми пребиваване. Вярвам, че дотогава ще се е нормализирала ситуацията.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3480829 - 17.05.2020 18:29 [Re: stbbrn]

Ако е само заради петицията на жена ти и нямате спонсор с доходи в САЩ, да има смисъл, но ако не получаваш повече от $105900 за 2019 в БГ не виждам защо да се филмираш с тези такси.
Подробности тук https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/foreign-earned-income-exclusion

Проблема ще ти е по-скоро влизането обратно в САЩ, особено след пандемията и дългите ти престои извън страната, може и да се наложи да минеш през съдия да докажеш уважителни причини, така че пподготви се документално.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

notz

Регистриран: 01.05.2013
    #3482066 - 15.06.2020 17:51 [Re: littlebee]

Аз нещо не разбирам тук. Какви данъци да декларира при положение, че има нула работни дни в сащ ? Лично съм питал моя счетоводител, дали някой трябва да подава декларация ако не е работил през годината, отговорът му беше " не "
Can I file taxes if I didn't work?
If you earned no income whatsoever, you may not be required to file a tax return at all. However, if you're married filing jointly or you collected some income during the year, you still may be required to file, provided your income exceeded the minimum Internal Revenue Service threshold

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
    #3482078 - 15.06.2020 21:45 [Re: notz]

Your tax returns are very important proof
that you are eligible for naturalization. On
the day of your interview, bring certified tax
returns for the last 5 years (3 years if you
are married to a U.S. citizen). Certified tax
transcripts may be ordered by using Internal
Revenue Service (IRS) Form 4506-T available at www.irs.gov
or calling 1-800-829-1040

https://www.uscis.gov/files/form/G-1151.pdf

--------------------
It's the science, stupid.

gaiety
ZаплЕ$

#3482080 - 15.06.2020 22:01 [Re: plain]

Той още не е стигнал до гражданство, иска да подаде петиция за жена си, а това може да стане и със спонсор когато е все още зеленокартовец.
След избирането на Тръмп не знам дали са променяли нещо по този топик, иформацията ми е от преди 4г, да си прочете питащият.

Допълнение, това само при условие, че се върне да живее за постоянно в САЩ и декларира доходите си от там.

--------------------

Редактирано от gaiety (15.06.2020 22:07)

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
    #3482081 - 15.06.2020 22:16 [Re: gaiety]

Щом е LPR е добре да подава дан. декларации дори и без доход. Пък ако не иска да става гражданин, просто няма да ги ползва по-късно.
Ако пък има макар и един работен ден, някои години може да се квалифицира за Earned Income Tax Credit и да получи пари от чичо Сам вместо да дава, та и затова си заслужава да се подава. С някои от софтуерите ще е най-лесно. По-скъпите версии на турботакс, >$100, включват и консултация с данъчен експерт.

--------------------
It's the science, stupid.

gaiety
ZаплЕ$

#3482091 - 16.06.2020 03:15 [Re: plain]

Ами то хубаво, ама човека няма доходи в САЩ, защото не живее там, затова е безсмислено в неговият случай, освен ако не прави над 200К в БГ или където там си плаща данъците.
Неговият сценарий е
сватба,
подаване на I-130 с доказателства, че са семейство,
плащане на таксата,
идва в САЩ и започва да работи
когато дойде дю датата, гледам категория F2A не е вече current, праща финансовите доказателства, които явно трябва да са подкрепени от спонсор

Абе, отваря си инструкциите за петицията и следва стъпките и изискванията https://www.uscis.gov/i-130 от това, което казва аз смисъл от подаване БГ данъци в САЩ е абсолютно ненужно.

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 24 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1539

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.