ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
tetuncho
почетен член
*

Регистриран: 20.07.2003
От: Sofia
Куфар или сак?
    #383611 - 28.07.2004 23:00

На някой може би ще му се стори глупава темата, за което предварително се изивнявам. Никога обаче не съм се качвала на самолет и въобще нямам представа кое е по-удачно - куфара или сака. Понеже ще пътуваме трима ще имаме право на доста багаж - 6 парчета по 32 кг и се чудя на кой вариант да се спра.Обиколих няколко специализирани магазини, но не ми помогна. Харесват ми куфарите, но ми се струват тежки макар и продавачките да твърдяха, че са максимум до 3 кг. Освен това са и доста скъпи - от 65 до 110 лв. като тези от 65 са китайски и незная колко са надеждни. Саковете с колелца също ми се сториха тежички и май ще си купя най-обикновени сакове от Женския пазар или Илиенци. А за ръчния багаж ми предложиха умален вид на същите тези куфари, които обаче изглеждат много обемни и също са тежички. Дали да не си купя раница или обикновена чанта-тип малък сак. Ако имате опит , Моля споделете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
Re: Куфар или сак?
    #383625 - 28.07.2004 23:10 [Re: tetuncho]

Нека ти разкажа личната си драма.... преди 2 години купих много скъп куфар, който тази година на прибиране беше на парчета, естествено ми го изплатиха на 90%, но жената ме посъветва да не инвестирам в скъпи куфари, взех, че я послушах, и сега купих за 65 лв, който на идване тук отново не прилича на нищо, а в същото време имам още 2 куфара, закупени от складовете на ТСМ в Пловдив, които струваха през 2000 година по 24 лв. единия, и са супер леки, и са страшно здрави, в перфектно състояние, а са пътували немалко. Забравих и да кажа, че по принцип много си пазя личните вещи. А кажи ми се га какъв е изводът? Тази година пак ходих в складовете на ТСМ, но нямаше такива куфари, там системата е ако уцелиш момента. Скоро ще идва един човек, който ще ми пренесе багаж, и за него съм купила от евтините грозни черни чанти на колелца, обаче ми казаха, че са за еднократно пътуване и после са скъсани. Аз лично бих купила куфари, и то сравнително качествени. Все пак за в бъдеще може и да пътувате повече.
За ръчен багаж аз правя така, чекирам нещо леко, и после минавам с повечко , имам малко куфарче и го тъпча до пръсване.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Ннова
Нерегистриран

#383677 - 28.07.2004 23:35 [Re: tetuncho]

Можете да си купите 1-2 качествени куфара, които да ползвате и след това. Обаче не ви трябват 6 такива. Моята съвет е - купете си от най-евтините грозни сакове на колелца, пък на летището ги обвийте с наелон. Имайте предвид също така че като пристигнете саковете могат да се приберат един в друг, а куфарите заемат много място. Ако трябва да наредите 6 куфара в килера май ще е множко. Виждала съм също хора да пътуват с кашони от компютри, обвити с наелон, даже си баха пригодили нещо като дръжка.

Jena
Нерегистриран

#383708 - 28.07.2004 23:53 [Re: Ннова]

as imam 4 kyfara koito sabirat po 30 kg. nai obiknovenni po 10 lv. koito se prodavat po pazarite, tyrski ili kvi sa tam.
Na letishteto prosto gi opakovash v nailon, mislia che beshe za 6 lv. ili 10 nepomnia.
Ta veche 4 pati patyvam s tiax i nikakvi problemi, ne sa skasani, a samo nailona razpokasan na mestta.
Daje dva biaxa se zagybili i po -kasno namereni....
Ne ti triabvat skapi i tejki kyfari

leader
rain maker

Регистриран: 29.02.2004
От: несен
    #383868 - 29.07.2004 04:08 [Re: Jena]

Ние си купихме от Metro, куфари 65 кинта, китайски, на вид не ти вдьхват доверие, та на аерогарата ги опаковахме с найлон, за по сигурно, но вече ги изпробвахме и без найлон, женами ми каза,че са здрави и ще се врьща с тях, идеята сьс саковете ми се струва по евтина, вьпрос на пари и манталитет е май избора, разликата между саковете и куфарите(евтините) е в по-правилните форми в полза на куфарите.
Успех, в избора.

--------------------
крещят ми, начи съществувам !

Кремена А.
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Пловдив-София-Пловдив
    #384208 - 29.07.2004 11:37 [Re: tetuncho]

Аз лично досега не съм опаковала куфар,но идеята за сакове според мен не е добра.Наи си е удобно с куфар ,а и вие както сте трима ако трябва да ги мъкнете по дълго време тея сакове ще се измъчите.Аз винаги сам пътувала с 2. Голям и малък и все ги закачах един за друг,като трябваше да ги дърпам.Абе с куфар си е къде ,къде по удобно вадиш дръжката накланяш го и тръгваш,а с саковете да ги мъкнеш не е работа.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
    #384495 - 29.07.2004 14:22 [Re: Кремена А.]

Цитат:

с саковете да ги мъкнеш не е работа.

Само не разбрах къде ще бъдат мъкнати саковете ... Ако мъкненето е проблем - бъдете спокойни- такова едва ли се очертава -от лентата качвате сака на количка и с това въпросът с мъкненето бива решен.

Както някой по-горе отбеляза - имайте предвид , че тези куфари / сакове после трябва да се приберат някъде , а съгласете се , че 6 сака се прибират много по-лесно от 6 куфара , освен това саковете побират повече поради меките стени . Услугата , която имат на БГ летището (увиване с найлон) решава проблема с евентуалното повреждане / скъсване на сака .

ПП Това по повод питането на Тетунчо

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Americanka
free-volna

Регистриран: 18.02.2004
    #385002 - 29.07.2004 19:10 [Re: tetuncho]

Az si kupih sakove ot Iliantzi - s cipove i se razgavat na njakolko niva.V tjah se sabirat poveche neshta zaradi mekite steni i samo si kupih po edno katinarche za zakljuchvane dopalnitelno.Zalepih si etiketi otvan i dori bez najlon, njamashe problem.Istinata e, che kato si poluchite 6-te bagaja, njama da vi e dostatachna 1 kolichka, a i sakovete sa trudni za postavjane.Za rachnija bagaj - dosega za USA nikoj ne ni go e teglil ili broil / nie si nosim vsichko za malko dete, a i kamera i fotoaparat/.

astravarna
Friendly :)

Регистриран: 15.04.2004
От: Varna -> AZ
    #387166 - 31.07.2004 14:02 [Re: tetuncho]

Съпругът ми пътува със сакове с цип, които се удължават, дори не ги бяхме направили на мах размер, за да се впишат в изискванията на в+ш+д=не-помня-колко и за ръчен багаж сак - средно голям. Какво да кажа ... В Лондон багажа се загубил и пристигна на посочения адрес след 10 или 12 дена. Единя сак в ужасно състояние - разцепен (дали защото само той беше заклключен), но по думите на съпруга ми - нищо не липсвало. Той си избра вариянта големи чанти с колелца и при условие, че в Лондон сменяше летища и пак по негови думи щял да се справи и с багажа... Аз смятам да пътувам с 2 бр куфари и 2 бр. чанти, но какво ще напълня, като дойде време да стягам багажа и какво ще взема при положение, че ще пътувам сама с 2 малки деца е една друга тема ...

Whoever
Нерегистриран

#388496 - 02.08.2004 04:59 [Re: tetuncho]

Ne slu6ai mneniyata za sakove - izrusi se malko pove4e i si kupi pone dva golemi ka4estveni kufara (moje i da ne sa ot nai skupite no gledai da sa s tvurdi bordove) na kolela i s vade6ti se drujki (kato pristigne6 v US su6to 6te ti tryabvat kufari ako re6ite da se mestite nyakude - a tova tuk 4esto se slu4va) - mnogo po lesno se transportirat ot sakovete

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, MyXa 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5987

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.028 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.