ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Филология

Страници: 1
чудеща
Нерегистриран

Испански...или пък немски
    #462416 - 04.10.2004 22:30

Здравейте!
Студентка английска филология съм, изяървяла голяма част от пътя си към званието bakalawyr
сега ве4е говорим за втори 4ужд език- и испанския, и немския са ми сравнително познати езици (у4ила съм по-малко е двата) и сега голямата ми дилема е на кой да наблегна???
КОй от двата според вас би ми бил в по-голяма помощ в бъдещата ми кариера....на преводачка-може би

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ELLearner
Нерегистриран

Re: Испански...или пък немски
    #462539 - 05.10.2004 01:01 [Re: чудеща]

който и да избереш няма да сбъркаш

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #462663 - 05.10.2004 08:50 [Re: чудеща]

Според мен наблегни на езика, който теб те интересува повече. Нямам наблюдения кой е по-търсен за преводи - може би се търсят горе-долу еднакво (истината е, че най-търсен е английският, а другите езици са по-малко търсени). Но аз мисля, че е добре да помислиш и за международен сертификат и по втория език - за испанския това е ДЕЛЕ, за немския не знам. А за да стигнеш до сертификат, трябва много добро ниво, така че според мен се захвани с този език, който ти е по-силен. Аз поне бих направила така.

А ако имаш време и желание, учи и двата според мен (единият може да ти е факултативен) и продължи да ги развиваш. Два езика вече не е достатъчно, по-добре е да имаш три, ако имаш възможност за това.

Knopper

Регистриран: 23.09.2002
От: София - Запад
    #469559 - 10.10.2004 15:46 [Re: Sol y Sombra]

Зависи и какъв сертификат й трябва. Относно немския мога да кажа, че естествено има различни сертификати за различна степен на владеене - Zertifikat Deutsch - най-ниско, може да ти трябва като за бизнес кореспонденция, но не за по-сериозни цели, следва ZD fuer den Beruf, ZMP, TestDaF, ZOP. За последния разбира се се иска години усилена работа. Имам някакво чувство все пак, че този език е по-търсен от испанския.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #470686 - 11.10.2004 17:09 [Re: Knopper]

Зависи за какво ти трябва. Напоследък, откакто куцо и сакато се е юрнало да бере портокали в Испания, сигурно са се увеличили и преводите на документи на испански. Но има и доста документи на немски. Абе, според мен комбинацията от двата е най-добра - в допълнение към английския е страхотен "капитал".

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2108

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.