ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
За асцендентите (инспирирано от Шехерезада)
    #508693 - 10.11.2004 16:51

Обеща да го направиш в един друг форум, ако пуснем темичка. Чакаме с огромно нетърпение.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
Re: За асцендентите (инспирирано от Шехерезада)
    #508784 - 10.11.2004 17:37 [Re: Dr.G]

Окей. Тук съм.

Сега ще напиша какво означава асцендента в един хороскоп.
Само давам знак, че съм тук и пиша по темата.

Дати и часове на бележки.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Липcващ

Регистриран: 19.10.2004
    #508789 - 10.11.2004 17:39 [Re: Шехерезада]

ах как се натресе на образователен курс...

Редактирано от Eдин (10.11.2004 17:42)

ШехерезадаМодератор
Anima

#508847 - 10.11.2004 18:16 [Re: Dr.G]

И ето какво съм написала за Асцедента в темата ми ЗАВЕСАТА СЕ ПОВДИГА.

От асцедента започва броенето на домовете. Така, че първи дом е еквивалентен с Асцедента.

Копирам и пействам всичко, което съм написала за него в другата тема.

Първи дом е АСЦЕНДЕНТА Първи дом е АСЦЕНДЕНТА
Какво мислите зяпаме ние астролозите по тоз асцендент? Нищо особено – просто мятаме едно око и си казваме “Аха ... тук ще гледаме велик спектакъл” Ама всъщност де му е Слънчицето на тоз човек ... “Аха ... я ква душица ?” пък ми се прави на “Надут пуяк или петел” или обратното ... “Леле баси, зад това ангелче небесно къв пратеник на сатаната .. бау”  Сиреч с две думи АСЦЕНДЕНТА е образа, който човек изгражда пред другите, т.е. той играе ролята на такъв човек, какъвто предпочитат да го смятат. Някои играят много добре, други зле ... зависи и от миш-маша, който може да забъркат планетите попаднали в първи дом ... т.е. те оказват още по-голямо въздействие и може голяма сцена да гледаме, велик театър и комедийна постановка. 
Запомнете:
Винаги възприемаме при първа среща човек по асцендента му .. затова някои хора, като се съберат за съвместен живот и след време разголят Слънцето си /т.е. основната си същност и душа/ се разочароват един от друг, защото се оказва, че “О ... изненада” той или тя – не били това, което били и човек си мисли, че му паднали розовите очила ... е да , ама НЕ ... просто е паднала завесата на постановката ))) и краят е дошъл или изпращате с овации артистите и хвърляте цветя на сцената, или се измъквате тихомълком през задния вход и се псувате, че сте дали и последните си стотинки да гледате такава нескопосна постановка  С две думи – първото впечатление може и да е фалшиво, то е онази опаковка на бонбончето, която може да те накара лешниковия бонбон, да го вземеш за пияна вишна ... и въобще всякакви сакатлъци, освен ако нямаш много силна интуиция и никой да не може да те заблуди ... да “надушваш другия с бъбреците си” /патент на Калиостро/ или с Нептуна си, както обичам да се изразявам аз.

В допълнение бих казала, че с годините човек започва много повече да живее и се изразява чрез асцендента си. Защото той утвърждава все по-успешно онзи образ пред другите, чрез който иска да бъде възприеман и запомнен.

Забележка: Ако тук има планета, особено в съвпад с върха на асцедента, то човек изразява пред другите качесвените характеристики, които носи самата планета.

--------------------
is to create it !

Dr.G
пътешественик по душа

#509423 - 11.11.2004 10:14 [Re: Шехерезада]

Благодаря ти. Всъщност за първи път разбирам за какво иде реч на практика като си говорим за асценденти. Иначе единственото ми понятие беше, че това е изгряващия на хоризонта знак по време на раждането. Ама какво от това - нямах никаква представа.
И какво излиза от цялата работа - че аз съм рибка в поведението си - леле, ужас! Верно, че обичам да си мълча, ама не подозирах че е рибешка тази моя особеност

ШехерезадаМодератор
Anima

#509440 - 11.11.2004 10:25 [Re: Dr.G]

Цитат:

Благодаря ти. Всъщност за първи път разбирам за какво иде реч на практика като си говорим за асценденти. Иначе единственото ми понятие беше, че това е изгряващия на хоризонта знак по време на раждането. Ама какво от това - нямах никаква представа.
И какво излиза от цялата работа - че аз съм рибка в поведението си - леле, ужас! [image]/img/graemlins/grin.gif" alt="[/image] Верно, че обичам да си мълча, ама не подозирах че е рибешка тази моя особеност [image]/img/graemlins/coquet.gif" alt="[/image]

Асцендент риби ли си? Понякога астролозите по него определят професията. А рибите е символ на състраданието, затова често дава професии свързани с грижа за хората.

Това е още една светлина по въпроса за асцендента.
Нали човек се стреми да бъде и изразява асцендента си и е логично.

--------------------
is to create it !

Dr.G
пътешественик по душа

#509476 - 11.11.2004 10:47 [Re: Шехерезада]

Така ми казаха навремето (преди доста години), но едва ли от тогава астрологията си е сменила понятията и начините на изчисление. Така че, да, вероятно съм риби. Имаш известно съмнение, но ...
Пък и като включиш че съм лекар по образование и професия (почти)... и все се опитвам да се направя на Майка Тереза може пък и да е вярно.
Ако не те затормозявам може и да ти изпратя някой ден точните си координати. Но всъщност детенце ми е по-интересно.

O\' HARA
южнячка

Регистриран: 26.02.2004
От: отнесена от вихъра
    #510156 - 11.11.2004 17:24 [Re: Шехерезада]

Я, гледай. Колко интересно.
Аз съм Лъв, асцендентът ми е Стрелец. Понякога четейки за стрелеца направо се чудя дали пък не съм повече стрелче. Обичам да пътувам, животните, приключенията и т.н.

--------------------
"Злите кучки не са на мода. Имайте милост към тях, защото всички отиват в Ада!"

Isn't?
*+++*

Регистриран: 01.08.2004
    #510353 - 11.11.2004 20:41 [Re: O\' HARA]

...Лъв, асцедент Стрелец! Мале! Знаеш ли го оня лаф за секса - лъвовете толкова искат да водят, че накрая забравят за какво са тръгнали...А стрелец - по-малко философствай, повече си седи на... стола...Абе възможно ли е да го правиш - съмнявам се...

ШехерезадаМодератор
Anima

#510697 - 12.11.2004 00:50 [Re: Dr.G]

Цитат:

Така ми казаха навремето (преди доста години), но едва ли от тогава астрологията си е сменила понятията и начините на изчисление. Така че, да, вероятно съм риби. Имаш известно съмнение, но ...
Пък и като включиш че съм лекар по образование и професия (почти)... и все се опитвам да се направя на Майка Тереза може пък и да е вярно.
Ако не те затормозявам може и да ти изпратя някой ден точните си координати. Но всъщност детенце ми е по-интересно.

Не, астрологията не се е променила. Има си железни правила, които не се променят.

--------------------
is to create it !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 5526

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.413 seconds in which 0.398 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.