ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1
S83M
Нерегистриран

Selakostopanskata rabota v Angliq
    #525210 - 22.11.2004 10:50

Доволни ли сте от селскостопанските бригади в Англия?
Искам сьщо така да попитам след като селскостопанската работа приключи в рамките да речем за месец—два, а визата ви е за 6 месеца после какво правите? Сами ли си тьрсите работа или чрез фирмата която ви е пратила?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
slavko
Нерегистриран

Re: Selakostopanskata rabota v Angliq
    #525618 - 22.11.2004 15:37 [Re: S83M]

sam moje6 da sitursi6,az poznavam edni priqtel4eta ot pleven,o6te na 4etvurtiq mesec zaminaha za london.

veseto
Нерегистриран

#525755 - 22.11.2004 17:01 [Re: slavko]

slavko kak moje6 da si tarsi6 sam kade po to4no moje6 da si nameri6 selskostopanska rabota.tvoite priqteli kak sa zaminali - kaji ne6to po podrobno

Кийра
шматка

Регистриран: 17.11.2004
От: Русе - София -...
    #526030 - 22.11.2004 20:27 [Re: S83M]

edna moq priqtelka be6e na brigada v shotlandiq.bere6e maryli po 10 4asa na den bez nedelq s viza za 6 meseca.vypreki 4e rabotata e bila mnogo tejka se vyrna s mnogo pari i iska da zamine pak...za6to da svyr6va selskostopanskata rabota za 1-2 meseca? tq 6 meseca vse maryli si bere6e po razni fermi s oranjerii

--------------------
Да живееш е най-сложното нещо на този свят.
Повечето хора просто съществуват и това е всичко...

S83M
Нерегистриран

#526187 - 22.11.2004 23:11 [Re: Кийра]

Можеш ли да ми кажеш твоята приятелка с коя фирма е ходила ?
Щом е толкова доволна значи фирмата с която е заминала е сериозна! Аз понеже сега за пьрви пьт ще ходя и затова много ме е страх от фирми фантоми , които само ти вземат парите и нищо не правят. Защото познавам един човек изгорял от това !!!

veseto
Нерегистриран

#526748 - 23.11.2004 11:40 [Re: S83M]

neka naistina nqkoi koito znae na4in za namirane na rabota ot tozi tip i za namirane na rabotodatel da spodeli. Molq.

slavko
Нерегистриран

#527314 - 23.11.2004 15:59 [Re: veseto]

firmata ot troqn e dosta seriozna,konkordiq li be6e(uffff zabravih imeto i),znam 4e zip izpra6tat za uk su6to i sega zaminavaneto e celogodi6no.a nqkoi imat rabota za celiq period ot 6 meseca,ama na nqkoi im svur6va rabotata 2-3 meseca predi da im iztekat vizite i tva ne sa edini4ni slu4ai.moite hora specialno imaha priqteli v london,koito i pomognaha v na4aloto.a turseneto na rabota e kakto i v usa,po internet si tursi6 obqvi,obajda6 se i taka:)vajnoto e da ima6 poznat tam,kudeto 6te se mesti6.

неам нерви
Нерегистриран

#527419 - 23.11.2004 16:36 [Re: S83M]

не искам и да си спомням даже как ходих да работя в англия и какво преживях там...
бях с Конкордиа - тия типове любезно ви прибират парите, гърчат ви на интервю и накрая ви пускат/евентуално/ да ходите на бригада с тъпанари дето и 2 думи на англииски не могат да кажат...
а за това как ни третираха в шотландия още имам кошмари, как бяха тръгнали да ни гонят щото свърши бързо работата-бяха си "поръчали" над 150 човека наведнъж, че да им оберем продукцията по-бързо. и още след 2-та седмица започнаха да гонят хора направо на пътя...как толерираха поляци и естонци а нас и руснаците - като кучета...как звъняхме да се молим на Конкордия да ни помогнат, да говорят с фермера, а на тях им беше през оная работа и не си мръднаха пръста...
никога не съм била подложена на такъв психо-тормоз и изобщо не искам да си спомням за този 4 месечен период от живота си...
добре че жсеки намери накъде да се спаси докато дойде време за втората ферма...
и че поне си дойдох жива и здрава, макар че едва успях да си върна парите, които дадох за да замина щото това които се плащаше на час, на нас ни беше заплащано "на парче"... и когато звъняхме в хоум офис и ни питаха какво пише в договора, ние нищо не можехме да кажем, щото просто от Конкордия ни показаха НЯКАКЪВ договор и съвсем не го бяхме подписвали!!!
абе дано имате повече късмет от мен, а зоще сънувам кошмари за англия...

slavko
Нерегистриран

#528096 - 23.11.2004 23:51 [Re: неам нерви]

naistina sujalqvam za konkordiq,i az 4uh 4e ve4e absoliutno ni6to ne stava ot tqh,ama naistina sa stanali pulna pomiq.sorry za predniq posting!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  MyXa 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4681

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.136 seconds in which 0.124 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.