ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
Проблем с монитори
    #718146 - 03.04.2005 21:07

хора - имам следния проблем от който съм вдигнал ръце и не знам какво да направя вече.

значи в офиса мониторите на компютрите, които са в източната страна/не знам дали е от значение/ не спират да трептят, премигват, менят цветове и т.н. проблеми, което е отвратително за работа. да уточна че говоря за чисто нови монитори /старите правеха същото/, другите в срещуположния край на офиса не създават такива проблеми.

първо си мислехме че е нещо от напрежението на тока, затова вързахме единия от тях към UPS - никъв ефект, продължи да си мига и мени цветовете....

вече си мисля че има някакви странични влияния отвън, не разбирам много от това, но съм чувал че клетките за мобилните телефони дават някакви отражения, но те се слагат нависоко, а ние сме под нивото на улицата наполовина от тази страна - само прозореца е отгоре, ако е нещо такова, не знам някаква екранировка ли трябва да се прави, за да спре това нещо, но едно мога да кажа - че е отвратително, смърт за очите направо

та да ви питам и вас някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и какво може да се направи по въпроса.... евентуално

10х предварително

К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
Re: Проблем с монитори
    #718459 - 04.04.2005 08:21 [Re: Дон Кихот]

Да не би да минава наблизо асансьор? Имал съм такъв проблем (от време на време, още по-гадно...)...
Направи си един такъв експеримент - закарай ток до източната страна с мно-о-о-го дълъг разклонител от там, дето мониторите не треперят, и пробвай пак.

Едит: Сега прочетох за улицата. Да не би под тротоара да пинават кабели (огледай се за шахти в околността)?

Редактирано от Защото така (04.04.2005 08:22)

ERROR
ентусиаст

Регистриран: 11.04.2004
    #718521 - 04.04.2005 09:24 [Re: Защото така]

Предполагам - достатъчно силно електромагнитно поле. Може да е от силови кабели, минаващи в стената, пода или някъде наблизо. Според мен най-добре е ако потърсите детектор на електромагнитни полета или техник, който разполага с такъв и да сравните полетата при едните и другите монитори (това трябва да стане в момента, в който мониторите трептят). Преди това трябва да се размагнитят или всъщност да се премахне статичното електричество с функцията DEGAUSS - от менюто на монитора. Ако явлението не е постоянно, свържи появата му с нещо друго -напр. включване на консуматор наблизо, поява на шум от мощен електродвигател и др. Това за асансьора също е възможно, особено ако сте близо до шахтата или машинното. Високоговорителите също могат да предизвикат такъв ефект, но това ще значи, че имате проблеми със слуха, за да не го откриете. За друго не се сещам. GSM-ите работят на висока честота. Сигнала ноже да влияе на почти всяка електроника, но трябва близо до вас да има базова станция (клетка) на някой оператор.

--------------------
Каквото и да е, аз съм против!

Deemer
warlock

Регистриран: 24.01.2005
От: Ancient world
    #718545 - 04.04.2005 09:33 [Re: ERROR]

Абсолютно съм съгласен, само искам да добавя, че може да им се свали работната честота, ако причината са кабели в стената зад мониторите това ще намали трептенето.

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#718615 - 04.04.2005 10:18 [Re: ERROR]

Цитат:

Ако явлението не е постоянно, свържи появата му с нещо друго -напр. включване на консуматор наблизо, поява на шум от мощен електродвигател и др. Това за асансьора също е възможно, особено ако сте близо до шахтата или машинното.

явлението е постоянно, асансьори няма! стара кооперация е:) това с големите консуматори го знам, мислехме че е от захранващ кабел на строежа до нас, но те вече я вдигнаха сградата

виж за кабелите под земята - там вече може да е истината, наистина точно до стената на около 1-1,5 м под тротоара минават кабели, напълно възможно е да е от тях, за това не се бях сетил, само че дали мога нещо да направя по въпроса... кофти работа, май няма оправия...

К.

--------------------

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #718851 - 04.04.2005 12:06 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

виж за кабелите под земята - там вече може да е истината, наистина точно до стената на около 1-1,5 м под тротоара минават кабели, напълно възможно е да е от тях, за това не се бях сетил, само че дали мога нещо да направя по въпроса... кофти работа, май няма оправия...

К.

Няма нужда да са големи кабели от улицата или строеж - магнитното поле не действа на такива големи разстояния - най-вероятно става въпрос за близко разположени кабели от ел. инсталацията на сградата минаващи в самата стена близо до мониторите. Проблема се решава като се премести монитора по-далеч от стената на място където полетата създавани от ел.инсталацията или други силни магнитни полета няма да му влияят - това място се определя експериментално общо взето. Също така трябва не да се намали честотата на монитора, а напротив - да се вдигне, за да се намали ефекта от интерференцията с 50 херца на ел.инсталацията (макар че ефекта не може да се премахне напълно. Едно радикално решение на проблема са LCD мониторите.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#718893 - 04.04.2005 12:40 [Re: Black Adder]

какво разбираш под "близко" дори мониторите които са в другия край на стаята се влияят а те са на 3-4 м разстояние, само притях е по-слабо изразено влиянието... с ел. инсталацията на сградата не мога нищо да направя
мониторите са на 85 Хц и въпреки това си има премигване, свиване на екрана, изкривяване, смяна на цветовете... такива гадости, LSD са решение, ама да сменяме нови монитори които са на по 6 м. а и точно там за късмет са разположени компютри за графични дизайнери и мониторите са 19" уж за да са по-добри от останалите, а то ко става.... така беше замислено разположението преди да знаем че ще има такива проблеми, сега означава че едва ли не в тази стая никой не трябва да работи

не е леснооооо

К.

--------------------

Black Adder
Advanced

#718928 - 04.04.2005 12:52 [Re: Дон Кихот]

Ами в жилищните сгради се създават разни интерференции на полето в резултат на многото кабели минаващи през стените и като цяло в някои точки на стаята полето е с по-голяма сила а в други е с по-малка, трябва да се пробва да се завъртят или преместят мониторите така че влиянието да е най-малко... хм... и тук в нашата фирма имахме такива проблеми... малко поразместихме това онова и сега като че ли всичко е наред... но при вас може да е по-сложно.
Идва ми на ум единсвено да се ползват някакви магнитни екрани - (дебела) желязна ламарина например, но няма да е никак красиво. Мониторите от висок клас по принцип си имат такива екрани в самия монитор.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#718953 - 04.04.2005 13:08 [Re: Black Adder]

Мониторите са: Samsung - SyncMaster 957MB - 19"

не знам това висок клас ли е.... идеята беше като ги купувахме да са добри, не съм правил аз избора им...

К.

--------------------

Black Adder
Advanced

#718976 - 04.04.2005 13:22 [Re: Дон Кихот]

Серията MB (magic bright) на Samsung се водят SOHO монитори за малки офиси и за гледане на филми. И са доста далеч от високия клас... честотните им характеристики са по-ниски дори от на 17" монитор. 85 херца е много ниска честота за CRT монитор в днешно време, препоръчва се поне 100.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5563

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.074 seconds in which 0.052 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.