ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
домашни помощници
    #738292 - 17.04.2005 12:48

Момичета, знам, че звучи пресилено, ама наистина не бих се справила без домашна помощница май...
Къщата ми, по някаква случайност и заради лудия ми късмет, е голяма - 140 кв.м. Ако нямам помощница, трябва да си загубя от ценното време с децата, за да я чистя. Опитах в началото и се оказа, че съботата и неделята не ми стигат за цялото домакинстване, плюс редовно чистене...
Все си мисля, че не е от мързел.
Сега идва една жена във вторник и петък за по три часа и за по 20 лв на идване.
Та исках да питам - как се отнасяте към идеята за домашни помощници, какво искате от тях като ангажимент и дали не съм сбъркана, като ми е толкова кофти всеки път като се сетя, че не си го правя сама...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
981981

Регистриран: 21.03.2004
Re: домашни помощници
    #738326 - 17.04.2005 13:39 [Re: pagane]

Ами при мен идва всеки ден от 8 до 12 на обед, пуска прахосмукачка, бърше прах,пере, глади, оправя леглата и въобще подрежда.

darklady
мечтател

Регистриран: 06.12.2004
От: някъде по света
    #738329 - 17.04.2005 13:40 [Re: pagane]

Въобще да не ти е съвестно! Това е толкова необходимо, колкото и яденето! Ако знаеш аз колко време губя в чистене и как лишавам децата си от игра навън! На мен пък за това ми е съвестно! Но да ти кажа аз не ползвам домашна помощница поради една много проста причина - живея в малък град и който и да попитам от познатите си да ми препоръча някоя жена, те всички ме гледат накриво. Да не съм се излагала, а да съм си вършела сама домакинската работа, било срам за една домакиня да плаща за помощница!!! Какви предрасъдъци само! В момента, в който намеря някоя, която е съгласна на това, на минутата я наемам. Да не би да обеднея като дам 20 лв. пък, ако ще и веднъж седмично да е!!! Още повече, че ако все пак намеря жена съм сигурна, че и на 10 лв. ще е доволна. Иначе в града ни има голяма безработица, осовено за жените, но виж сега абсурда! Не им се унижавало да чистят други домове!
Здраве да е!

--------------------
Невъзможното е предизвикателство!

LOVEme
Ентусиастка

Регистриран: 12.07.2004
От: София
    #738333 - 17.04.2005 13:51 [Re: pagane]

Ами ние сме имали поне около 10-12 опита да се погодим с "помощниците", обаче с дивия ни късмет все попадахме на разни откачалки. Давам само няколко примера: чисти с една и съща гъба пода и масата, мие купичката на кучето в умивалника над чиниите, търка килима по 3 часа с мокра четка за дрехи, докато мухляса, опитва яденето с черпака над тенджерата и капе наобратно...да не описвам нататък... истината е, че докато не си пипна сама, нищо не става. Вместо да ми помагат, ми пречат. Особено като решат да ми чистят стаята след като тъкмо съм решила да полегна... и да ми обсъждат дрехите, вещите и личния живот...е, не мерси. Предпочитам сама да се справям.
Като си взема малко жилище, ще го чистя за нула време, аз съм бързак

--------------------
Живея, за да обичам. Обичам, за да живея.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #738348 - 17.04.2005 14:07 [Re: pagane]

Преди 2.5г имахме домашна помощница и беше супер жената. Идваше два пъти в седмицата- за същите пари, за които си написала. Никога не сме имали противоречия или да сме били недоволни от нея. Идваше за час и половина два.Това, което правеше беше да изглади и подреди ризите на гаджето ми и да пусне прахосмукачка и измие пода, а когато се налага- прозорците. Оставяхме й сутрин бележка какво има да се прави и така.Златна беше жената! Без помощница е трудно в голяма къща, особено ако ти и мъжа ти сте заети по цял ден.

Кийра
шматка

Регистриран: 17.11.2004
От: Русе - София -...
    #738351 - 17.04.2005 14:13 [Re: pagane]

Чак като видях тази тема се замислих дали бих искала домашна помощница и някак си не ми се връзва с представите. Моята къща си ми е лично пространство и не бих искала някой да ми се меси в нещата. Но въпреки това нищо не се знае, някой ден мога да опра и до това, но все пак идеята не ми харесва. Препочитам да си го правя сама.

--------------------
Да живееш е най-сложното нещо на този свят.
Повечето хора просто съществуват и това е всичко...

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #738358 - 17.04.2005 14:21 [Re: pagane]

Pagane, тук в Италия това е напълно нормално явление. По4ти всяка голяма къща си има домашна помощница или посещава семейството поне два пъти в седмицата. Аз нямам, защото за сега се справям сама, а и детето ми е голямко, макар 4е къщата ни е на два етажа.
Самата аз, когато дойдох за пъви път тук, не знаех езика и ред други неща........., запо4нах работа като такава!
И то живеех в семейството 24h и се грижех за вси4ко в онзи дом(дори и пазаруване след време), вклю4ително и заниманията с децата- хранене, къпане, обли4ане, игра и пр.......

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Sуbil Ramkin
щастлив заплес

Регистриран: 21.01.2004
От: София най-често
    #738461 - 17.04.2005 15:43 [Re: pagane]

Естествено, че ще ти е нужна помощ!
Пагане, та когато аз живеех на 120 кв.м. сама при това, не можех да ги обходя тези квадратни метри, та камо ли да ги изчистя!

И то само аз си разхвърлях вътре...

Никакви угризения по въпроса да нямаш - щом е свястна жената особено.

ти пък!

--------------------
matador..!!, matador..!! a donde vas matador

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #738847 - 17.04.2005 20:00 [Re: pagane]

Аз имах в Бг две момиченца, които идваха и чистеха къщата два пъти седмично. Бяха циганчета, препоръчани от един приятел със заведение. Много бяха съвестни децата, цялата къща излизваха. Мен ми беше малко неудобно в началото, но те сами взеха инициативата и ми показаха какво трябва да чистят. Много бях доволна. Не съм им давала да ми пипат прането, но пък много се радваха на дрехите, които им давах заедно с парите.
Не се чуствай зле, че имаш помощница, жената си изкарва хляба така

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

Mira Bai
тъмна Индия

Регистриран: 14.12.2004
От: поляната с наранги*
    #738852 - 17.04.2005 20:07 [Re: pagane]

Нямам нищо против, особено в твоя случай. В крайна сметка невъзможно е да посветиш уикенда си, (който ти е даден за почивка) само на чистене и готвене. Освен това на запад това си е професия и много хора си наемат помощници (и съответно дават работа на такива жени), така че не виждам нещо, от което да се срамуваш. Това не значи, че не можеш да го направиш сама - просто понякога времето наистина не стига. И ти имаш нужда от малко време за себе си, и децата ти също имат нужда от твоето внимание, и съпругът ти - също! Стига жената наистина да е на ниво и да е точна във всяко едно отношение, тогава мисля, че не бива да имаш никакви угризения.
Аз лично никога не съм имала домашна помощничка, защото не съм имала наложителна нужда, но не гледам на идеята с лошо око..

--------------------
" Doch- sagte sie leise,
der Himmel teilt sich zu allererst.."

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5411

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.082 seconds in which 0.067 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.