ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
stela
Нерегистриран

Как се лекува псориазис?
    #79220 - 10.05.2003 15:52

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
Re: Как се лекува псориазис?
    #79258 - 10.05.2003 18:33 [Re: stela]

alopati4no..s kortikosteroidi i imunomodulatori..vitamini

Анонимен
Нерегистриран

#83052 - 24.05.2003 15:46 [Re: stela]

Ne e prijatno tova,koeto shte prochetesh,no...majka mi ima psoriazis ot mnooogo godini i e opitala vsichko,vkluchitelno lechenie v chuzbina,koeto mi struvashe lichno na men ogromna suma pari-otzvuchava i plamva ot novo,a lichnoto i mnenie e:"sled umirachka shte se ottarva" Mezdu drugoto sam chela che bakterii na zaboljavaneto sa namereni na mumija,taka che i sled smarta to prodalzava da sashtestvuva.No vseki chovek si ima svoja organizam vse pak,a i vidovete psoriazis sa stotici.

elmax
Нерегистриран

#93302 - 05.07.2003 19:32 [Re: stela]

ама само толкова ли може да се каже за тази болест? Никой ли не познава някой, който да се е излекувал?

чанйо
неориентиран

Регистриран: 06.07.2003
От: Кърджали
    #93830 - 07.07.2003 19:12 [Re: stela]

Нося това заболяване от 1983 г.Имах възможност да изпробвам много различни лекарства от най реномираните лаборатории и фирми в света и резултатите са само временни. Във в."ДОКТОР" прочетох, че много псориатици са доволни от някакви японски кристали но съм уверен че и при тях резултатът също е временен. Докторите не случайно казват че който открие лекарство за тази неприятна болест ще стане Нобелов лауреат. Моя съвет е да не се подлъгвате по разни обяви и писания които обещават излекуване. До колкото съм чувал доста хора са се опарили от това. Надявам се че рано или късно (по добре рано)да се изнамери някакво лекарство но до тогава .... Аз лично спрях лекарствата. Когато видя че се увеличава започвам да се занимавам с малко йога и малко автогенен тренинг и тъка успявам да го задържа в някакви поносими граници.
Надявам се че съм успял до някъде да ви помогна. Ако ви интересуват някакви подробности за псориазиса пишете ми.

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #102429 - 06.08.2003 14:34 [Re: stela]

Здравейте!Надявам се да бъда поне малко полезна на болните от тази коварна болест. Много е тежка и продължителна и почти не се поддава на лечение, но приятелят ми се лекува от години успешно със слънчеви бани. Зимата физиотерапия , която включва магнит и кварцова лампа, а лятото печеш се на слънце до припадък. Сами ще видите, че петната започват да изсветляват, залющването спира, кожата се изглажда и после петната изчезват.Но!Трябва да ги премахнете всичките, за да предотвратите повторната му поява. Разбира се и морската вода има благоприятен ефект. От лекарствата кортикостероидите помагат, но не бива да се ползват дълго.Японските кристали или т.нар. алги лекуват много болесто дори някои хора казват, че и псориазис, но изискват много грижи в отглеждането, а водата от тях, която всъщност лекува и трябва да се пие има доста неприятен вкус.Така че всеки сам си избира лечението.А и най-важното: спокойствие, без нервно напрежение.

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

CyMaN
Нерегистриран

#102478 - 06.08.2003 17:19 [Re: Oli*]

Здравейте!

Аз съм от Варна.На 22г. съм.От 6 години страдам от заболяването.Формата от която боледувам е psoriazis vulgaris.Приателката ми - Олинка e написала всичко в общи линии.Много съвети мога да ви дам как да си контролирате заболяването.Аз лично успявам.Ако ви интересува пишете ми.

Най-важното:
Не пушете!
Не прекалявайте с мазната храна! Това е за храненето... Има много диети но са непоносими за изпълнение.
Най-съвременното средство за контролиране на псориазиса е Daivonex.Струва 35лв. и се продава в почти всички аптеки.Попитайте за него вашия дерматолог.Най-добре е да се комбинира с кортикостероиди - аз използвам Дермоват и Клобедерм(крем и маз).
Заболяването не се лекува.Поне аз не знам някой да се е излекувал от него.Единственото спасение е да контролирате плаките и да не им позволявате да "превземат" нови територии по вашата кожа.Водата и слънцето са ви най-добрите приятели.Използвайте всяка възможност да отидете на плаж.Знам че е притеснително да се излагате пред много хора когато имате увреждания по кожата.Изживях и този период.Просто трябва да знаете че по света има много-много-много хора които като вас са болни, а всяка болест трябва да се лекува.1-2 седмици плаж през лятото ще ви отърват за няколко месеца напред от външните прояви на заболяването.

Това което не знам е как да помогна на ноктите си.От няколко месеца насам започнаха а се увреждат.Ако някой може да ми даде конкретен съвет ще му бъда благодарен.

И още нещо след това дълго изложение: Моля лекарите който дават съвети да ги дават само на базата на благоприятна и задоволителна промяна при свойте пациенти ,а не само да споменават това което са прочели в някоя дебела стара книга.

Ето и адреса на личния ми сайт ...

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #102523 - 06.08.2003 20:50 [Re: CyMaN]

CoOLiNG!
user
**

Регистриран: 06.08.2003
От: BG,VN
    #103316 - 10.08.2003 22:24 [Re: D-r Kostova]

Анонимен
Нерегистриран

#106369 - 18.08.2003 21:05 [Re: stela]

Хора не сте прави или не сте се интересували достатъчно!
Трябва упоритост и никакви кортикостероиди иначе ще е по-трудно след това.Аз лично съм болен от псориазис от 8 години.Едва от миналата година за първи път попаднах на човек напълно излекуван от псориазис.Вървя по неговия път.За 6 месеца лечение имам впечатляващи резултати.
Ако ви интересува ми пишете на ivanradev@mailcity.com когато ми остане време ще ви отговоря.
Не се отчайвайте,лекува се за щастие.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 66725

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.053 seconds in which 0.032 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.