ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Shania
Лейди

Регистриран: 29.06.2005
Тромбоцити
    #893593 - 30.07.2005 00:56

На мой близък му правиха изследвания на кръвта и се оказа, че нивото на тромбоцитите е много нисък-около 30. Не искам да обиждам лекарското съсловие, но реакцията на лекарите била: "Това не може да бъде". След някякво лечение и повторни изследвания, тромбоцитите станаха 17. На какво може да се дължи това, при положение, че човека няма никакви оплаквания?

--------------------
Да чукаш на една врата преди да са ти отворили е въпрос на възпитание.
Да чукаш, след като си я отворил, е въпрос на възможности.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
Re: Тромбоцити
    #893725 - 30.07.2005 09:44 [Re: Shania]

При тромбоцити 30 или 17,би трябвало ваШият приятел да иzгуби цялата си крьв от едно леко пореzване (например с нож в кухнята).

Затова са каzали,4е не е вьzможно.

Но zа сметка на това е напьлно вьzможно и 4есто явление в лабораториите да се правят греШки(умиШлени или не) zа да има оборот....

И zаЩо ваШият поzнат си е правил иzследване на тромбоцити,имал ли е оплаквания?

Shania
Лейди

#894257 - 30.07.2005 18:45 [Re: Отто]

Преди около месец на 2-3 места по гърдите и ръцете му избиха сини петна- като от ударено. Отиде на лекар, направиха му изследвания... А всички други показатели от кръвната картина са в норма. В продължение на месец прави изследвания, но тромбоцитите падат.

--------------------

doctor oh!
Нерегистриран

#894327 - 30.07.2005 19:33 [Re: Shania]

нали не искаш да ми кажеш че лекарите не предполагат за какво става въпрос и аз не можах да повярвам защото това е много ниско ниво, но едва ли е грешка защото
очевидно развива вече и тромбоцитопична пурпура (петната). Другата седмица ще ти пиша по-подробно, сега нямам възможност
Това състояиние е изключително опасно поради големия риск от кръвотечение - тои трябва незабавно да бъде приет в болница и да му бъде временно стабилизирано нивото на тромбоцитите

Shania
Лейди

#898186 - 02.08.2005 15:03 [Re: doctor oh!]

Цитат:

нали не искаш да ми кажеш че лекарите не предполагат за какво става въпрос и аз не можах да повярвам защото това е много ниско ниво, но едва ли е грешка защото
очевидно развива вече и тромбоцитопична пурпура (петната). Другата седмица ще ти пиша по-подробно, сега нямам възможност
Това състояиние е изключително опасно поради големия риск от кръвотечение - тои трябва незабавно да бъде приет в болница и да му бъде временно стабилизирано нивото на тромбоцитите

Това сериозна и опасна болест ли е?

--------------------

doctor oh!
Нерегистриран

#899025 - 03.08.2005 06:59 [Re: Shania]

какво става с твоя познат - търсят ли причината?
тромбоцитопения може да има различен произход - докато не се установи причината не може да се каже че е заболяване. В някои случаи се дължи просто като страничен ефект от приемането на други лекарства - примено диабетични перорални лекарства, хепарин и т.н.. В други случаи може да става въпрос за намалено производство на тромбоцити - някои анемии, лимфоми, костномозъчно увреждане и т.н. В трети случаи може да се касае за идиопатична или тромботична пурпура или хемолитично-уремичен синдром
Какво са направили досега - какви тестове

Shania
Лейди

#908507 - 09.08.2005 23:32 [Re: doctor oh!]

Взеха му костен мозък, за да видят дали той произвежда достатъчно тромбоцити. Освен това му вкараха маркирани тромбоцити /здрави/ и ги наблюдават. Всичко това е в Националния институт по хематология. Това достатъчно ли е като изследвания?

--------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #908663 - 10.08.2005 09:10 [Re: Shania]

Има толкова много причини за нисък брой на тромбоцитите и изобщо не е невъзможно да са толкова ниски.
Дори и отделно заболяване има такова, което се нарича Автоимунна тромбоцитопенична пурпура, или както беше по-известно преди години Есенциална тромбоцитопения.
Има и още причини и заболявания, които протичат с нисък брой тромбоцити.
Но няма смисъл да се говори ей така, без никакви резултати. Пък и според мен в НЦХТ са хора, които си разбират от работата.

oh!-oh!-ah!
Нерегистриран

#909925 - 10.08.2005 18:58 [Re: Shania]

хубаво е че твоя познат вече е попаднал където трябва - там има добри специалисти - тези изследваня са напълно достатъчни за момента и с тях ще се покаже наи-общо причината за тромбоцитопенята: ниско производство от страна на костня мозък или ускорено унищожаване, наи често причинено от далака, което може да наложи да му махнат далака (спленектомия)... но по-важното е че е попаднал където трябва за изследванята. ако можеш ни дръж в течение

oh!-oh!-ah!
Нерегистриран

#909933 - 10.08.2005 19:01 [Re: Dr.G]

учудващото не беше че са ниски тромбоцитите, а че все още нямаше кръвотечение при такова ниско ниво

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16439

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.