ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Radost
90-60-90

Регистриран: 04.08.2004
От: Варна
лазаня
    #906369 - 08.08.2005 15:48

моля някой да ми даде съвет за лазанята как да я правя защото като следвам рецептата която имам корите стават твърди, а като съм яла навън и е една мекичка и вкусничка... трябва ли корите да се обработват някак преди да се подреди всичко и да се пече? кажете тайната

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Натали
green apple

Регистриран: 25.04.2005
Re: лазаня
    #906556 - 08.08.2005 17:28 [Re: Radost]

Аз използвам кори на Primo Gusto, които са без варене и лазанята става супер. Другото нещо което правя е че добре заливам корите със соса(още горещ), така че като сложа лазанята във фурната при печенето корите добре да си поемат от него. Това е, става лесно и бързо. Само веднъж се занимавах да варя кори за лазаня и повече не повтарям - голяма играчка е. Успех!

sarra
старо куче

Регистриран: 18.08.2004
От: на неутрално
    #906591 - 08.08.2005 17:50 [Re: Radost]

зависи с какво я правя но ако е със сирене - варя ги.. просто във вряща вода ги поускам за 3-5 мин и после нареждам.

--------------------
"а friend for today, is tomorrow's heartbreak"

Viva
secretive

Регистриран: 09.05.2002
От: NYC
    #906749 - 08.08.2005 19:46 [Re: Radost]

Зависи от корите. Има кори за лазаня, които трябва да се варят предварително и други, които се редят без да се варят. Това го пише на кутията. Аз предпочитам от вторите. Много по-бързо е лесно става лазанята.

--------------------
"Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present"

Mia_h
believer

Регистриран: 18.03.2005
От: TX
    #907196 - 09.08.2005 00:29 [Re: Radost]

Корите се заливат със сос "Бешамел" и тогава се слага плънката. Аз предпочитам по редичък за да могат корите да се опекат и да станат сочни и меки. Става с всякакви кори.
Ако корите са с указания за варене, печи на по-слаба фурна и по-дълго около 180С.

--------------------
Никога не казвай "никога"!

Nell
фея

Регистриран: 25.03.2004
От: градът на мечтите
    #907636 - 09.08.2005 12:03 [Re: Mia_h]

А може ли да ми кажете как точно се прави Бешамел?
Че никога не съм пробвала пък се използва за много неща:)

--------------------
THE GREATEST THING THAT YOU WILL EVER LEARN IS JUST TO LOVE AND BE LOVED IN RETURN...

karamel
член

Регистриран: 09.02.2005
    #907646 - 09.08.2005 12:06 [Re: Mia_h]

Предпочитам аз да си направя корите (1 ч.ч. хладка вода, 1 яйце, сол, 1 ч.л. олио, 3-4 капки оцет и брашно, колкото поеме). Ако не ме мързи, оцветявам ги с копър или спанак, сигурно може и с доматено пюре.
Разточвам като за баница, изрязвам по хартиен шаблон, направен според размерите на тавата и заливам със сос.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #907825 - 09.08.2005 13:59 [Re: Nell]

Бешамелът е бял сос, но за лазанята се прави по-рядък.
В масло (около половин пакетче) запържваш брашно...около 4 лъжици. След това разреждаш с прясно мляко и непрекъснато бъркаш, да не загаря. Вариш и бъркаш, докато брашното е готово (да няма вкус на сурово). На гъстота си решаваш какво да е - да не е каша, а сос. Отделно аз разбивам два жълтъка с малко лимонов сок и накрая дръпвам от огъня и ги добавям...ама по мъничко, все едно правиш застройка, та да не се пресекат.
Може и без жълтъци, като е за лазаня.

Nell
фея

Регистриран: 25.03.2004
От: градът на мечтите
    #907915 - 09.08.2005 15:00 [Re: Hard Rock fan]

Много мерси фенке:)

--------------------
THE GREATEST THING THAT YOU WILL EVER LEARN IS JUST TO LOVE AND BE LOVED IN RETURN...

Mарго
ентусиаст
**

Регистриран: 07.04.2005
    #908276 - 09.08.2005 19:06 [Re: Nell]

Аз ползвам от сухите кори за лазаня на Барила и всички други марки кори от този тип т.е. сухи задължително се потапят във топъл телешки бульон .Един по един листите се нареждат шахматно във тенджерата със бульона за да не залепват и да се вземат по лесно.Между другото който иска рецепта за истинска италианска лазаня без никакво побългаряване може да е прочете на самата кутия на корите от марката БАРИЛА и доколкото си спомням и ДИВЕЛА-та и те имаха стикер със точната рецепта и последователноста на приготвянето на лазанята.Наистина ако се използват типичните истински италиански продукти и точния начин на приготвяне ви уверявам че наистина ще си хапнете страхотно .Само че посред лято как си хапвате точно лазаня не ви ли идва малко тежко,аз обикновено си приготвям от нея зимата.Откриха най сетне във Варна италиански ресторант ама типично италиански със нищо побългарено във него единствено типично по български чинните бяха препълнени което си е типично нашенски табиет .

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1601

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.079 seconds in which 0.065 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.