ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
Втора Астрологична конференция на БАА - отзвук
    #991011 - 10.10.2005 20:29

ПРОГРАМА

на Втората национална астрологична конференция на Българска астрологична асоциация

“Свободна воля и предопределеност”

=====================================

ВАРНА - 15, 16 октомври 2005 година

=====================================

Голямата зала на к-с "Атриум", ул. Братя Миладинови No.24

15 октомври - събота

09:30 – Регистрация на участниците

10.00 Откриване на Конференцията

10.10 - Научните основи на астрологията. Два закона от квантовата физика и фракталната геометрия. Филип Филипов

11.10 - Астрологичен анализ на сезона на ураганите
в Атлантическия океан. Кирил Стойчев

12.10 – 12.30 - Въпроси към лекторите

12.30 – 14.00 - Обедна почивка

14.00 – 15.00 - Вратите на аватарите и космическият шахмат. Адриана Вотей

15.00 – 16.00 - България – посоки към бъдещето.
Николай Радев – Алдебаран

16.00 – 16.20 - Въпроси към лекторите

16.20 – 17.00 - Почивка

17.00 – 19.00 - Дискусия на тема: Накъде се движи съвременната цивилизация?

20.00 – Официална вечеря

16 октомври - неделя

10.00 – 11.00 - Реализация, себе-реализация,
планети и нива на съзнание. Ваня Кирицова

11.00 – 12.00 - Теоретични и практически аспекти на астродрамата. Възможности за изследване и осмисляне на астрологичните факти, понятия и преживявания. Соня Джеджева

12.00 – 12.30 - Въпроси към лекторите

12.30 – 14.00 - Обедна почивка

14.00 – 15.00 - “Кризата на средната възраст” (42-49 г.) - астропсихологичен анализ. Специфични особености на прехода при мъжете и жените. Юлия Цветкова - Иванова

15.00 – 16.00 - Астрология и Йога. Венцислав Дончев

16.00 – 16.20 - Въпроси към лекторите

16.20 - 17.00 - Почивка

17.00 – 19.00 - Дискусия на тема: Свободна воля и предопределеност

19.00 - Закриване на конференцията

За повече информация:

http://www.bulastro.com/index.php

Отзиви от Първата Национална Астрологична Конференция на БАА, проведена в София на 15 и 16 май 2005 г.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Quid

Регистриран: 25.02.2004
Re: Втора Астрологична конференция на БАА
    #991967 - 11.10.2005 17:16 [Re: Шехерезада]

предвиждат ли се коментари подробни в списание астрожурнал?
защото ми допаднаха коментарите които бяха в последния му брой/ако не греша/ . липсваше почти доза субективизъм и даваха добра представа за нещата.

ШехерезадаМодератор
Anima

#997128 - 16.10.2005 02:26 [Re: Quid]

За Астрожурнала - въпросите към Drako

за отразяване в медиите - телевизия МСат утре ще отрази втория ден на конференцията, а днес беше телевизия СКАТ и вестниците "Черно море" и "Черноморие".

Агенция Фокус също отрази събитието ето тук:

Втора Национална Астрологична Конференция

Nebula
Мъглява

Регистриран: 04.08.2005
    #998807 - 17.10.2005 14:58 [Re: Шехерезада]

А как мина къде можем да прочетем ?

ШехерезадаМодератор
Anima

#999080 - 17.10.2005 17:35 [Re: Nebula]

Тук ще има отзвук от конференцията във форума - от мен и Делийски, надявам се и други да се включат, който ще бъде подкрепен със снимков материал.

Ако всичко върви добре ще може най-рано в сряда късно вечерта ще го има - снимките може и по-рано да ги сложа.
Но за да напиша нещо, все пак се иска време, нали?

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

Снимки
    #999095 - 17.10.2005 17:52 [Re: Шехерезада] Прикрепен файл (75 тегления)

Подготовка за откриване на Конференцията

ШехерезадаМодератор
Anima

Re: Снимки
    #999097 - 17.10.2005 17:55 [Re: Шехерезада] Прикрепен файл (77 тегления)

Поглед към залата

ШехерезадаМодератор
Anima

#999105 - 17.10.2005 18:05 [Re: Шехерезада] Прикрепен файл (73 тегления)

Връчване на награда за най-добър доклад изнесен на Първата Астрологична конференция на БАА :

- Филип Филипов - за доклада "ЖИВАТА АСТРОЛОГИЯ – ВРЪЗКАТА МЕЖДУ ШУМЕРСКАТА, ЕЗОТЕРИЧНАТА И ТРИИЗМЕРНАТА АСТРОЛОГИЯ"
- Ваня Кирицова - за доклада "АСТРОЛОГИЧНА ТЪКАН НА СЕМЕЙНАТА СИСТЕМА"

Снежана Георгиева /член на УС на БАА/ връчва наградата на Ваня Кирицова. В ляво на снимката Кирил Стойчев /Председател на БАА/, в дясно на снимката, седнал Филип Филипов - разглежда току-що получената награда.
На наградените - честито !!! С пожелание за нови по-големи успехи в областта на астрологията

Отзвука за двата доклада, отразен в нашия форум от
Drako:

Цитат:

ЖИВАТА АСТРОЛОГИЯ – ВРЪЗКАТА МЕЖДУ ШУМЕРСКАТА, ЕЗОТЕРИЧНАТА И ТРИИЗМЕРНАТА АСТРОЛОГИЯ

Лектор Филип Филипов
Лекцията бе разделена на две части – астрономическа и мистична. Ще коментирам само първата част и ще пренебрегна втората, в която имам твърде малко опит и познания.
В първата част бяха описани корените на Астрологията – Шумер и Вавилон, като бе направен опит да се опише начина на работа на древните астролози. Бе изтъкната живата връзка, която те са имали с небето и света около тях, която съвремения астролог е загубил втренчил поглед в екрана на компютъра или ефемеридите. На въпроса на лектора, колко души могат да разпознаят Юпитер на нощното небе, само четирима от присъстващите 59 вдигнаха ръка... което само посебе си е показателно.
Бе представен триизмерния модел на хороскопа, който лектора е разработил съвместно с Румен Колев още през деведесетте години на миналия век. Бе нагледно показано как може да се допусне грешка в тълкуването на наталната карата ако не се отчита ширината на Плутон, Хирон и Меркурий.
Станаха видни приемуществата на триизмерния модел на хороскопа спрямо двуизмерния, с който сме свикнали да работим, тъй като той позволява работата с звезди далеч зад пределите на пояса на зодиака (части от незодиакални съзвездия), с което многократно разширява възможностите за детайлно и най-вече точно тълкуване на наталната карта.
Друг плюс на триизмерния модел на хороскопа, е факта, че той преодолява пропастта между сидералния и тропическия зодиак.
Втората част бе посветена на ангелите и херувимите, които по неизвестни за мен причини живеят в съзвездията от зодиака и “управляват социалния живот на слънчевите системи”. Според лектора именно Езотеричната Астрология ще е метафизичната и философска база за да се утвърди Астрологията като наука....

Цитат:

АСТРОЛОГИЧНА ТЪКАН НА СЕМЕЙНАТА СИСТЕМА

Лектор Ваня Кирицова
За първи път присъствам на лекция на тази колежка и затова ще се въздържа от подробен коментар на начина, по който бе поднесен доклада, нито ще коментирам ползата от поднесената информация, тъй като изслушването само на едно представяне, според мен, не е достатъчно за даването на правилна оценка в тези две посоки.
Лекцията целеше да покаже семейството като взаимно свързани единици, които са в постоянно взаимодействие помежду си, формирайки семейството като една динамична система. Доклада показа, че наталната карта трябва да се разглежда в тясна връзка с картите на членовете на семейството за да може да се навлезе в нея в дълбочина. Не бе представен нито един пример, което рязко снижи нивото на доклада. В последствие, когато бяха задени допълнителни въпроси в края на деня, се оказа, че предложения метод на разглеждане много добре би сработил при анализа на картите на осиновени деца.
За съжаление ще трябва да чакаме, друго представяне на същата тема за да можем да оценим по достойнство труда на колежката Кирицова.

От Шехерезада:

Цитат:

2. Филип Филипов – Живата астрология – връзката между
шумерската, езотеричната и триизмерната астрология.

Държа да отбележа, че това беше един от най-добре изнесените и презентирани доклади и както е посочил Делийски – от астрономична гледна точка ценен.

Цитат:

4. Ваня Кирицова – Астрологична тъкан на семейната система.
Държа да кажа, че пример беше анализиран! Явно първия коментатор /г-н Делийски/ се е разсейвал. По същата логика мога да кажа, че и в неговия доклад пример не беше даден. Не беше представена само карта, но за сметка на това в таблица бяха изведени зависимости и последователността на събитийна повтаряемост в родовата семейна структура – съвсем нагледно и прилежно, което беше по-важното. Въпреки, че непосредствено след този доклад, беше моята лекция – с огромно любопитство изслушах задълбоченото представяне и невероятното съчетание на психология и астрология при анализиране на личността като част от най-малката обществена структура –семейната, дефинирана много подходящо като “социален атом”. Вниманието ми беше още по-силно приковано от разглеждането на астрологичната типология на семейството, а именно изреждането на 3-те вида семейства: Нептуново, Ураново, Плутоново и веднага започнах да търся паралел между социалния атом и най-голямата съществуваща обществена структура, в която вмествам генерациите. Схемата е някак огледална – семейна структура ... родители, роднини, деца и групи от хора – в държавна структура, принадлежаща към някаква обществена група – като да речем Европейски съюз, обединена от една ИДЕЯ – почти толкова фактори и в другия край, ако в центъра поставим личността. Не можах да избегна, да не направя този паралел. Както и да не си спомня изследванията на Юнг между индивидуалното и колективно съзнание. Бих искала в тази връзка да поговоря с Ваня – има какво да разгледаме от психологична гледна точка и за разлика от мнението на Драко дали да бъде вкарана психологията в астрологията или не, както и на много други астролози – откривам повод да се замислим наистина сериозно в тази посока и може би да излезем с една обща концепция по въпроса. Ползотворно, стига да е желано сътрудничеството от двете страни. От мен е желано.

ШехерезадаМодератор
Anima

#999107 - 17.10.2005 18:09 [Re: Шехерезада] Прикрепен файл (76 тегления)

Я кой е тук?

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #999147 - 17.10.2005 18:42 [Re: Шехерезада]

Драко защо е толкова сериозен?

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1737

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.