ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

bozman
старо куче

От: Madrid
Re: Стефан Цанев и "Български хроники"
    #2430361 - 25.07.2009 21:51

Цитат:

Книгите си заслужават, дори и като историческа истина, защото Цанев цитира (почти) навсякъде документите, които е използвал.
--- Искам да поставя няколко щрихи на явлението "следен български читател". Що за чудо е това? Това са читателите, които харесват писателя разработил някаква тема ТОЧНО според техните разбирания и информация. Информация поднесена извън тези ТОЧНО определени граници е недопустима за писателите пишещи за средния български читател.Ст.Цанев е точно този тип писатели. Писател далеч над средното ниво, той много точно се съобразява с конюктурата и ограничените познания, на средния читател. Този тип читател пък му се отплаща, че е писал спрямо неговите критерии, като му купува книгите.Явление, много разпространено по целият свят и съответно и в българско.С една дума - народен писател.

Естествено е като писател публицист да има собствено мнение и позиция, но навсякъде в книгата той отделя неговото мнение с кавички и/или курсив, за да се различава от историческите документи.
--- Да, неговата коректност, (в определени граници - тези ТОЧНИ граници известни на средния читател) не подлежи на съмнение. Друг остава въпроса ( въпрос твърде далеч от средния читател), че точно тези "исторически документи" са манипулирани през различни времена. Като доказано манипулирани мога да посоча ГИБИ и ЛИБИ. Дори пуснах някъде един начален материал, как това е направено от съставителите.Да се "изрине" боклука от ЛИБИ и ГИБИ обаче трябва много работа. Ето, това НЕ Е цел на писатели от рода на Ст.Цанев, които въпреки блестящите си писателски способности, остават извън обсега са сериозните исторически книги. От книги, които ДЕЙСТВИТЕЛНО ДЪРПАТ българската историческа мисъл напред.

Едно негова мисъл много ми допадна: във вековете на робство българите са били равни по между си, ето защо след Освобождението ние не можем да приемем факта, че има и по умни от нас, ами всячески се опитваме да изкараме всички по маскари и от дявола, способни сме да насечем на парчета най-силния си министър-председател Стамболов, способни сме да изберем и внука на Кобурга, мятане от едната до другата крайност.
--- Ето ГО обаче и курвенският момент на болшевишкото възпитание - всички сме равни. За един човек който има поне 5% способност да наблюдава околният свят такава "равност" е идиотизъм от визша класа. Едноклетъчни близнаци се различават по нрав и способности, без значеие дали са хора или животни. За останалите "равни" люде просто е безпредметно да се говори в ХХІ в. Това е генетичната истина за разлика от политическата "равност", която използва Цанев. И ето как политическата "равност", точно съответстваща на интелектуалните познавателни способности на средния читател се превръща в окуляр през който се разглежда не само един кръг от хора, но дори цяла ИСТОРИЯ. И това се "харесва" от "френд" и останалите читатели, защото е ТОЧНО според нейните познавателни способности.И такъв е средния читател - за който четенето е забавление, а не търсене на познание. Лошо няма естествено, това все пак е нещо позитивно сред поразяващата диващина на болшинството народ нито четящ, нито отбиращ от книга. Този "среден читател" обаче е троянския кон, върху който се крепи Червената чума, с доказано идиотските си твърдения. Защо така се получава, не ми е дадено да знам.Ако пък кажа че го знам и го изкажа, няма да ми се повярва, затова се отказвам да го коментирам.
Пропагандирането на "равността" обаче ОПРЕДЕЛЕНО КРИЕ манипулативните действия на Големите Братя в българско и конкретно на Русия. Ето затова йм се плаща и на "средните писатели по други линии - в Червените централи.

Затова и не се учудвам на хора като чичо ни Владо, който хем не е прочел книгите, хем веднага е готов с дежурния си коментар. Та какъв е тоя Стефан, пък и Цанев на всичкото отгоре, с какво е повече от мен ?? Време е да започнем да ценим и уважаваме труда на другите, ако не сме съгласни, можем да го кажем и по много по джентълменски начин, като например: "Не съм ги чел, защото не ми допада автора, затова не мога да ги коментирам, но подочувам, че не отговарят на историческа истина !", защото чичо ни Владо с неговите исторически познания, ако един ден реши да публикува книга, никак няма да му е приятно, някой да го съсече без да дори да е надзърнал в книгата му.
--- Това разбира се е най-цивилизованият начин за коментар. И най-предпочитания. Проблема на хора като чичо Владо ( аз също не съм далеч от тях)е, че прочитайки първите няколко изречения или само чувайки за автора, ЙМ е ясно какво може да предложи този автор. Това се постига след много десетилетия живот и няма как да се обясни, докато не го достигнеш сам. Вярно е, че е дефект, но пък не всякога може да се избегне.

Friend, ти как си поръчваш книгите от САЩ, казваш по интернет, но в интерес на истината преди време не намерих читава книжарница в България, която да приема плащания с PayPal, затова се наложи по изпитатаната схема приятел да ти ги изпрати.
--- Това е най-изпитаната схема, ако нямаш "зареждане" с български книги наоколо си - в магазин или хале с български стоки. Може да се изпрати книгата и по други начини, но ще ти излезе "златна". Така, че - да живеят приятелите пътуващи за българско.
Поздрави

--------------------
"Щем доказа необратимо, защо ние сме първите и най-старите жители в Европа..." Г.С. Раковски

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* Стефан Цанев и "Български хроники" friend 27.12.2008 01:45
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" chichovlado   27.12.2008 22:53
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" friend   27.12.2008 23:12
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" Kaiaktzar   29.12.2008 22:11
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" friend   30.12.2008 10:00
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" Kaiaktzar   03.01.2009 21:09
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" Kaiaktzar   03.01.2009 21:16
. * * Гена Трайкова friend   06.01.2009 07:40
. * * Re: Гена Трайкова Spoko   06.01.2009 17:32
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" GMailDrive   24.07.2009 05:37
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" bozman   25.07.2009 21:51
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" GMailDrive   27.07.2009 05:53
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" bozman   27.07.2009 21:21
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" niama kak   27.07.2009 23:16
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" bozman   28.07.2009 12:11
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" niama kak   28.07.2009 20:14
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" chichovlado   29.07.2009 08:44
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" niama kak   29.07.2009 19:26
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" chichovlado   29.07.2009 20:25
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" niama kak   29.07.2009 21:34
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" bozman   31.07.2009 20:30
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" niama kak   01.08.2009 01:15
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" bozman   01.08.2009 22:42
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" niama kak   02.08.2009 00:30
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" bozman   03.08.2009 00:53
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" niama kak   03.08.2009 01:33
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" cherkezsМодератор   04.08.2009 12:17
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" niama kak   04.08.2009 19:19
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" bozman   11.08.2009 10:30
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" niama kak   12.08.2009 00:30
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" Ормазд   07.07.2016 21:09
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" bozman   07.08.2016 18:24
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" chichovlado   01.08.2009 21:33
. * * Re: Стефан Цанев и "Български хроники" bozman   01.08.2009 23:30

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 18001

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.