ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Медии » Телевизия

Петьо Дилов
рекордьор

От: Варна
Безумните новини... или концепционалното безмислие...
    #2929457 - 24.07.2012 16:37

Станах сутринта. Един хубав слънчев летен ден. Благодарих с радост на Слънцето, на първата глътка живителна водичка. Като доказателство за успешна засега подредба на Вселената, един огромен пътнически лайнер акустираше безгрижно бялото си туловище в миришещия на ваканция залив...
Слязох в кухнята за първата буря от аромати - сутришното кафе. Навключих комуникационни устройства... Но тогава не се замислих "Защо?"... Новини по телевизиите, радиата, вестниците: Някакви смели хора се удавили когато влезли в бурното море за да спасяват давещи се и викащи за помощ хора...
Първо кафето от букет аромати се превърна в запушалка на гърлото ми. Много жалко! Ужасно!!! Та пострадалите са родители, бизнесмени и т.н. И те като мен са се падвали на някакви неща от живота...
После обаче се замислих: Какво стана сега. На мен слънчевия залив ми стана черен, дори ми мина мисълта: "Ейййй, какъв ли шибан ден ме чака сега... гледай как се почва само!..."
Дори попитах жена си: - Добре, какво целят тези новинари, журналисти и медийни стратези? Защо ни тровят от сутрин до вечер? Освен че ни включват състрадателните инстинкти. Какво можем да направим ние... нали вече се е случило, какво ще оправим, какво като знаем?... Жена ми предположи: - Ами така поне човек си дава сметка, че трябва да внимава..."
Ммммне. Не може някой да излъчва нечие нещастие като предупреждение към гражданите: "Хора, не влизайте да спасявате давещи се! Опасно е."
Бе никак не ми се вързва мотивацията и здравия смисъл относно излъчването на такива репортажи и новини. Само едно обяснение ми се върти - което не знам защо, но не ми се вижда за разумно - Медиите пищят, врякат, показват отрицателното, лошото, пошлото. Не знам защо много журналисти са си внушили, че това "продава". Да, продава... прави пари, но няма никаква конструктивна идея. Разчита на любопитството на хората към клюката. Като следствие на страха... Чисто човешкия инстиктивен, дори биологичен СТРАХ. Страхът, с който управлява системата...
От друга страна, предполагам че това явление много добре работи когато искаме да отвлечем колективното внимание - за да може да се отклонява то от важните за хората въпроси, да се прикрие истината.
Не знам...
---
Ако някой има мнение, нека го каже...

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* Безумните новини... или концепционалното безмислие... Петьо Дилов 24.07.2012 16:37
. * * Re: Безумните новини... или концепционалното безмислие... burberry   24.07.2012 23:41
. * * Re: Безумните новини... или концепционалното безмислие... Петьо Дилов   25.07.2012 14:47
. * * Re: Безумните новини... или концепционалното безмислие... Дон КихотАдминистратор   01.08.2012 07:38
. * * Re: Безумните новини... или концепционалното безмислие... Еди   01.08.2012 11:39
. * * Re: Безумните новини... или концепционалното безмислие... Jores   01.08.2012 19:17
. * * Re: Безумните новини... или концепционалното безмислие... Natural   07.08.2012 15:07
. * * Re: Безумните новини... или концепционалното безмислие... Дон КихотАдминистратор   07.08.2012 15:44
. * * Re: Безумните новини... или концепционалното безмислие... Natural   07.08.2012 16:22

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 1546

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.