ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Македонец
неантички
****

Регистриран на: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2954048 - 18.09.2012 02:33

Македонија да ги подобрува односите со сите соседи

http://dnevnik.mk/?ItemID=6A61EE595A28EC4D87D80C3BE54C03CE

Македонија да ги подобрува односите со сите соседи, а со Грција да го продолжи дијалогот за да се најде решение за името. Ова вчера го порача еврокомесарот Штефан Филе, кој ја пофали нашата држава за исполнување на реформите од дијалогот на високо ниво со Брисел.

Прв пат Филе рече дека во рамките на дијалогот е отворено и прашањето за добрососедските односи, иако тоа не е дел од патоказот за кој се согласија Владата и Европската комисија.

- Разговаравме за важноста на добрососедските односи, што е прв пат во рамките на дијалогот. Пораката до премиерот и до министрите во Владата е дека треба да продолжите да се обидувате да ги подобрувате односите со сите ваши соседи, конструктивно, сочувствително, имајќи ја предвид чувствителноста на партнерите - изјави Филе по средбата со премиерот Никола Груевски, без да прецизира на кои соседи мисли и кои се нивните „чувствителности“ ....

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! Македонец 13.09.2012 17:14
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! Негатор   14.09.2012 05:07
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! Македонец   14.09.2012 21:10
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! Негатор   15.09.2012 00:35
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! admiralМодератор   15.09.2012 00:45
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! DIVА   15.09.2012 01:14
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! Бяло Конче   15.09.2012 01:21
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! Негатор   15.09.2012 02:48
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! Негатор   15.09.2012 02:49
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! vargo   15.09.2012 16:51
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! Македонец   18.09.2012 02:33
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! Негатор   18.09.2012 04:33
. * * Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ! admiralМодератор   15.09.2012 16:21
. * * пък според мен човешките отношения sofmak   15.09.2012 16:51

Допълнителна информация
1 регистрирани и 17 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 862

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.