ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран на: 14.08.2011
Мнения: 23845
Re: Брисел бара алиби за да ги одложи преговорите!
    #2954867 - 20.09.2012 03:35

ХОВИТ СУГЕРИРА ВЛАСТИTE ДА ВОДАТ СМЕТКА ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ
http://telma.com.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=15&item=20171

За време на престојот во Македонија Ховит ќе се сретне и со претставниците на бугарското малцинство. Тој не сакаше оваа средба посебно да ја издвои, но се согласува со еврокомесарот Фуле дека Македонија треба да работи на подобрување на односите со соседите.

-Забележав дека во пристапниот доијалог на високо ниво мојот колега, еврокмесарот Фуле го отвори прашањето за подобрување на односите со соседите. Кон добрососедските односи треба сите да се стремите и тоа е и мојот став,

Според бугарските медиуми, претставниците на бугарскиот културен клуб во Скопје му испратиле писмо на Ховит во кое се жалат на дискриминација во земјава последните неколку години.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* Брисел бара алиби за да ги одложи преговорите! Негатор 20.09.2012 03:06
. * * Re: Брисел бара алиби за да ги одложи преговорите! Негатор   20.09.2012 03:19
. * * Re: Брисел бара алиби за да ги одложи преговорите! Негатор   20.09.2012 03:35
. * * Re: Брисел бара алиби за да ги одложи преговорите! Тълмачъ   20.09.2012 08:33
. * * Re: Брисел бара алиби за да ги одложи преговорите! Simulant   22.09.2012 00:05

Допълнителна информация
0 регистрирани и 35 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 453

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.