ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран на: 14.08.2011
Мнения: 23974
Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :)
    #2956865 - 24.09.2012 03:30

Ако не беше Грција, тогаш ќе беше Бугарија која не го признава македонскиот идентитет. Ако не беа Грција и Бугарија, тогаш ќе беа Албанците за кои НАТО поставува нови услови на Владата на РМ, сметајќи дека 40% албанско малцинство, живее во некои поголеми западни градови на Република Македонија и дека треба републиката да стане мултикултурна држава, а не држава на Македонците!?

За сето тоа и ние Македонците сме криви, зошто недоволно сме активни, на пример, не ги полниме Пармалентите и институциите на власта каде што живееме во дијаспората со историска постоечка литература за нашето праисториско постоење како народ и нација, до денес, со пригодни предавања на катедрите по историја на универзитетите, прикажување на постоечките македонски образовни и уметнички филмови со повеќе настапи на македонски светски актери и уметници по светските метрополи, со поцелосни информации за македонските природни и историски богатства, воедно со цел и за афирмација за туризмот во Македонија и сл. Што е многу значајно, македонската емиграција не е никако вклучена и не се нуди за помош на постоечките партиски активности, каде би се здобила со лични пријателства.Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) Негатор 24.09.2012 03:28
. * * Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) Негатор   24.09.2012 03:30
. * * Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) Негатор   24.09.2012 03:36
. * * Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) vargo   24.09.2012 12:31
. * * Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) Фурия   24.09.2012 16:23
. * * Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) Simulant   24.09.2012 18:29

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 413

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.