ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран на: 14.08.2011
Мнения: 23981
Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :)
    #2956866 - 24.09.2012 03:36

http://mn.mk/komentari/6783-Site-sme-samo-luge--sozdadeni-od-Boga

Јас сум Македонец. Така се чувствувам и се гордеам со тоа. Иако многумина од оние кои не опкружуваат, кои сакам да ги имам и да ги чувствувам како браќа, сакаат тоа чувство да ми го оспорат.

МАКЕДОНЕЦ сум, затоа што Сум МАКЕДОНЕЦ по род, култура, традиција!

Зборувам MАКЕДОНСКИ!

Сум од родот древен на Филип и Александар!

Сум за МАКЕДОНИЈА - земја библиска, една и единствена, од секогаш и за секогаш!

Но тоа е МОЕ ЧУВСТВО И МОЈА СИЛНА УБЕДЕНОСТ.

Ми ја греат душата истражувачките наоди на швајцарскиот институт IGINEA кои покажуваат дека и денес, кај македонците се сретнуваат гени кои се откриени во коските најдени во гробовите на античките Македонци.

Ми ја грее душата откритието на угледните професори, академик Бошевски и професор Тентов, кои успеаа да го дешифрираат текстот од каменот од Росета како текст пишуван на древниот, старомакедонски јазик, докажувајќи ја живата врска со денешниот, модерен македонски јазик.

Но, исто така ми ја грее душата и разбивањето на маглата содржана во приказната за доаѓањето од позади Карпатите во шестиот век.

Нуклеарниот физичар Драгољуб Антиќ, неупатен премногу во маглите на офицајалната историографија, а следејќи ја логиката и со помош на математичките модели, математички ја докажа неодржливоста на тезата за доаѓањето на словените од позади Карпатите.

Овие три наоди конечно ја растурија маглата во која бевме обвиени досега и со егзактна, научна аргументација, го осветлија вистинскиот пат кој води до македонскиот корен.Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) Негатор 24.09.2012 03:28
. * * Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) Негатор   24.09.2012 03:30
. * * Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) Негатор   24.09.2012 03:36
. * * Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) vargo   24.09.2012 12:31
. * * Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) Фурия   24.09.2012 16:23
. * * Re: БЮРМ ке ги реформира ЕУ и НАТО! :) Simulant   24.09.2012 18:29

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 419

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.