ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Re: Разказ по картинка
    #3198401 - 05.09.2014 22:35 Прикрепен файл (51 тегления)

За теб Каноне още една, направена два дена по-рано, на 26-ти юли, около час преди да се мръкне.

Да съм вървял може би около три часа по черен път откакто напуснах равнината. В началото беше стръмно, после около малка котловина по-равно но трябваше да джапам дълбоки локви. после пак нагоре и нивичките с ориз поизчезнаха. Отвреме-навреме минаваха мотоциклетисти, понякога по двама на мотор или няколко мотора едновременно и все мъже 20-30 годишни с цивилни дрехи но с военни куртки, не много багаж, дълги ножове на кръста и поне няколко от срещнатите имаха нещо като местно занаятчийско производство пушки с много дълга цев, малък калибър и дръжка като за пистолет. Честно, поуплаших се - бях сам. Видях две жени с местни носии засилени срещу мен по нанадолнището и успях със знаци да обясня че търся подслон. Те ми дадоха да разбера че е късно да продължа и да ги следвам. След около пет мунути подтичване след тях обратно те ми посочиха да прескоча два клона покрай пътя препречващи малък процеп в храсталака. Видях оризова нива (от тези планинските, дето дават само една реколта и много по-малко добив от декар) и бързо скочих обратно на пътя в недоумение. Подвикнах на жените и те ми обясниха със знаци да ида пак на нивата и да свия надясно. Видях този навес най-вероятно на някой да си почине по икиндия или да пренощува през усиления сезон на къра. Нямаше кого да питам, и всъщност се настаних неканен в на някой "къщурката". Пътя да е на около 50 метра, но добре че навеса не се вижда оттам понеже чух няколко мотора да минават за около час след мръкнало. Имах тънко одеялце да се завия и успях да заспя стараейки се да не мисля за полазване от влечуги и насекоми.
На другия ден продължих но след около 3-4 часа по-навътре в планината ме достраша от хората които срещнах, особрено след като няколко със знаци ме попитаха дали съм сам и в коя посока ходя (винаги спираха когато ме виждаха да почивам седнал на раницата покрай пътя, а почивките бяха начесто поради стръмното и тежката раница). Реших да се върна и въпреки че от любопитство гледах за нивичката с навеса, не можах да я намеря - толкова добре е прикрита нищо че е покрай пътя. Иначе като гледам снимката същия път дето после минава досами навеса се вижда на заден план в далечината, което значи че добре че не съм си светил с фенерче кагато бях там понеже бях доста уплашен.
След около пет часа доста по бързо вървене по нанадолнището стигнах до равнината.
Край (този път наистина Каноне, но имаш поканата (както и всички четящи тук!!!) да направиш твой разказ по картинка)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* Разказ по картинка hasp 05.09.2014 19:57
. * * Re: Разказ по картинка canon   05.09.2014 22:10
. * * Re: Разказ по картинка hasp   05.09.2014 22:35
. * * Re: Разказ по картинка kristiya   20.11.2015 12:13
. * * Re: Разказ по картинка Дзвер   08.09.2014 15:42
. * * Re: Разказ по картинка COWBOY   19.04.2015 06:41

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2084

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.