Словото

Слово.бг · Словеса · Галерия · Книжарница

all.BG Форуми

Форуми » Култура и Изкуство » Език и литература

rosalinda
-{--,--{-'-@

От: където грее слънчице
#ИскамБазовПакет
    #3450907 - 23.11.2018 09:17

#ИскамБазовПакет

След като вече се запознахме с #НалиЩеТиСтанаКлинетите , можем да преминем към клиентът, който иска базов пакет
Ето какъв е клиентът, който най-често иска базов пакет.
Той цени финансите си и времето си. За това оптимизира всичко, ама абсолютно всичко. Като се започне от разходите за билети, за вечери , за почивки и развлечения… и за какво ли не още , та се стигне до бизнес разходите. Оптимизацията най-често върви двупосочно : към плюс и към минус безкрайност.
Към минус безкрайност са насочени заплатите на персонала, плащанията към доставчици на професионални услуги, наеми, данъци и всички възможни офис разходи. Към плюс безкрайност вървят кредитните карти, почивките, самолетните билети, вечерите, ремонта на вилата, ремонта на басейна на другата вила, оптимизацията на гардероба на жената ….. е и шкафът й за обувки, пък защо не и шкафът за дамско бельо. След като оптимизира тези на жената, се започва с тези на любовницата ( или наобратно- първо на любовницата, после на жената) .
И така, след като бюджетът вече е оптимизиран по най-добрия възможен начин, започва предоговарянето на абонаментите за професионални услуги от редовните доставчици. А какво по- хубаво от това да поискаш базов пакет ….. разбира се, с някоя друга екстричка към него, нали си редовен клинет ?
Ето така протича едно стандартно предоговаряне на базов пакет :
- А може ли да звъня 24/ 7?
- Работното ни време е от 9 до 5.
- А…..аз си мислех , че 24 часовата поддръжка ми влиза в базовия пакет. Може ли да ми добавите обслужване 24/7, без доплащане?
- …….
- А ако имам проблем в събота вечер офис линията ви работи ли ?
- Събота и неделя не работим.
- Хм….странна работа. Мислех ,че това ми влиза към базовия пакет ! И все пак с кого мога да се свържа, ако имам проблем в Събота?
- ……
- Ако искам да се разведа с жена ми има ли кой от екипа ви да ми поеме случая ? Имам подписан брачен договор, но тя ще остане с детето в апартамента, който е семейно жилище…
- Тук обслужваме само корпоративни клиенти. Това е счетоводна къща. Мога да ви свържа с кантора по гражданско право.
- Странно, мислех , че това трябва да се включва към базовия ми пакет. Може ли да го добавите без доплащане ?
- …..
- Ако НАП влезе на проверка във фирмата на майка ми, ще можете ли да реагирате ?
- Договрът ни е с вашата фирма.
- А, това като екстра не се ли включва в базовия ми пакет ?
- …
- От Министерство на Финансите и Икономическа полиция ме питат каква е тази офшорка, от която всеки месец тегля по 200-300 000 като физическо лице….може ли да им отговорите да не ме занимават с глупости ?
- Каква офшорка ? Намерете си адвокат! Веднага!
- Онази, от която тегля по 200-300 000 като физическо лице. Странно, това не ми ли влиза към базовия пакет?
- ……..
- Реших да замина за почивка. Може ли да се обадите и да проверите с резервацията ми в хотела дали всичко е наред.
- Ние сме счетоводна къща. Обслужваме дружеството ви.
- Добре, чудесно, значи ще очаквам обаждане дали с хотела всичко е наред. Имам двойна стая. Номер на резервацията е 987908….а да, очаквам една приятелка да пристигне на летището. Ако може от хотела да й организират транспорт. И да ми запзазите час за масаж. По възможност приятелката ми да не разбира. Искам да е с хепи ендинг. Оу, пропуснах. Това е екзотична ваканция. Рецепционистката не разбира добре английски….само урду. Но вие, ще се оправите с този дребен детайл, нали?
- ……..
Някои от отговорите са отбелязани с многоточия. Биха могли да бъдат най-различни. Оставям ги на вашето въображение

--------------------
They call me the wild rose

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* Нали ще ти стана клиент ( сатира) rosalinda 20.11.2018 18:52
. * * Re: Нали ще ти стана клиент ( сатира) Tanya.   20.11.2018 19:40
. * * Re: Нали ще ти стана клиент ( сатира) rosalinda   20.11.2018 19:46
. * * #ИскамБазовПакет rosalinda   23.11.2018 09:17

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1965

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.