ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

RammsteinFan
новак

От: Varna, Bulgaria
Туристическа Виза
    #3460677 - 13.05.2019 15:46

Здравейте! Не съм запознат много с форума и ако не съм постнал темата където трябва, моля да бъде преместена.

Ситуацията е следната: брат ми живее от 3,5 години в Америка със Зелена Карта. Има си приятелка в България, която иска да го посети това лято/есен чрез туристическа виза. Тя учи магистър в момента и ще защитава дипломна работа през септември. Идеята е да се яви на интервю за виза през юли/август и да пътува към САЩ септември/октомври (след защитата). Не сме сигурни какъв е най-добрият вариант, за да вземе тя виза: брат ми обмисля да й изпрати покана (ръчно написана от него), но в тази покана, той ще трябва да напише тя каква му се пада. За мен ще бъде грешка, ако той напише, че тя му е приятелка и тя да потвърди това на самото интервю, тъй като те би следвало да си помислят, че тя най-вероятно ще остане там нелегално.

Втората идея е, тя да кандидатства самостоятелно (без покана и без да споменава, че има приятел там), но, след като видят, че тя завършва сега магистратура и иска след това да пътува за САЩ, пак изглежда съмнително (?).

Също така, знаем, че туристическите визи се издават най-често за период от 6 месеца, но продължителността на престоя в САЩ се определя от имиграционния служител на летището. Много пъти съм се замислял, дали трябва да си купи билет за връщане, защото, след като самият служител определя престоя, ние няма как да плануваме всичко от А до Я, и тоест плановете може да се объркат заради него.

Молим, ако някой е изпадал в подобна ситуация или е по-запознат с това, да сподели кой вариант би увеличил шанса тя да получи виза.

--------------------
Човек, който никога не е грешил, никога не се е опитвал да направи нещо ново.

Редактирано от Nadin (13.05.2019 16:33)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* Туристическа Виза RammsteinFan 13.05.2019 15:46
. * * Re: Туристическа Виза Травис   13.05.2019 17:41
. * * Re: Туристическа Виза RammsteinFan   18.05.2019 01:34
. * * Re: Туристическа Виза Травис   22.05.2019 10:06
. * * Re: Туристическа Виза mitkoa   22.05.2019 05:53

Допълнителна информация
0 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2222

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.