ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

kotan
citizen
**

От: SOF ->- PHX
Re: I-130 immigrant petition for relative, fiance or orphan - F4 - братя..
    #3466962 - 20.08.2019 14:39

Дойде и моето време да се запиша в тази тема, след почти 14 години чакане.
От есента на 2005 г. има подадена петиция за мен в категория: Fourth: (F4) Brothers and Sisters of Adult U.S. Citizens
През 2009 г. получихме писма че петицията е одобрена и трябва да чакаме датата да стене current.
Пролетта на тази година и това се случи и след около месец получих писмо по пощата (хартиено) с Invoice ID. За разлика от предния пост тук номера започващ с WAC не играе никаква роля, използва се само номера започващ със SOF.
Цялата процедура е вече само онлайн и всичко се подава електронно.
Отпаднало е изискването за избор на агент.
Първата стъпка е да се платят таксите – 325$ за процедурата и 120$ за AOS. Плащането става само и единствено онлайн с американска банкова сметка.
След това попълних DS-260 и се събмитват документите, за подалия петицията AFFIDAVIT OF SUPPORT и FEDERAL INCOME TAX RETURN OR TRANSCRIPT, за апликанта: свидетелство за раждане и за двамата, копие на паспорта, снимка, свидетелство за съдимост и копие на военната книжка.
След около 3 седмици получих съобщение че съм DOCUMENTARILY QUALIFIED и да чакам мейл с датата на интервюто.
Средата на юли получих мейл че датата ми за интервю е за средата на август.
Седмица преди интервюто си запазих час във Вита на улица Драговица. Нищо по особено от описаните многократно случаи.
Интервюто: отидох около 10 минути по-рано. Обичайните проверки преди това. Първо бях при един българин. Нищо необичайно – кой е подал за мен, бил ли съм в САЩ, имам и валидна туристическа виза. От всички документи които трябваше да нося ми поискаха само снимките, свидетелство за раждане, свидетелство за семейно положение, свидетелство за съдимост и запечатания плик с медицинския преглед. Товарителница за DHL бях попълнил предварително.
Интервю при консула: бях при една симпатична и усмихната дама с афро-американски произход. Първоначално ми взе отпечатъци. След това най-различни въпроси: за предишните ми посещения в САЩ, каза че ще ми канселира туристическата виза (което е и направено с CANSELLED WITHOUT PREJUDICE печат); въпроси за брат ми – къде живее, какво работи, какво е работил в България, кога сме се виждали за последно и т.н. За мен: какво работя, какво съм завършил, какво смятам да работя в САЩ, къде ще живея и т.н. Интервюто беше на английски. Каза че всичко е наред и да чакам визата до седмица.
Днес получих и паспорта с визата.
Вече не се дава запечатан плик. Вместо него има лист А4 с надпис: „Имигрантската виза е в паспорта. Моля, прочетете инструкциите. Няма да получите пакет с документи на хартия, тъй като вашите документи са подадени електронно.“
Имигрантската виза много прилича на неимигрантската ми. Има надпис на нея: „UPON ENDORSEMENT SERVES AS TEMPORARY I-551 EVIDENCING PERMANENT RESIDENCE FOR 1 YEAR”
Предполагам това замества печата който досега са поставяли в паспорта.
Срока ми за влизане в САЩ е 6 месеца от датата на медицинския преглед.
Днес платих и таксата от 220$ за издаване на самата зелена карта.
Остава само да направя плановете за заминаване.
Няма много писано във форума за семейните категории но самата процедура е много ясна и опростена, просто няма как да объркаш нещо.
Голямо чакане беше – почти 14 години!!!
Успех на всички, независимо в каква категория чакат

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* I-130 immigrant petition for relative, fiance or orphan - F4 - братя.. tamela 02.10.2018 23:09
. * * Re: I-130 immigrant petition for relative, fiance or orphan - F4 - братя.. gaiety   05.10.2018 22:43
. * * Re: I-130 immigrant petition for relative, fiance or orphan - F4 - братя.. tamela   25.10.2018 20:50
. * * Re: I-130 immigrant petition for relative, fiance or orphan - F4 - братя.. gaiety   26.10.2018 05:35
. * * Re: I-130 immigrant petition for relative, fiance or orphan - F4 - братя.. kotan   20.08.2019 14:39

Допълнителна информация
0 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3164

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.