ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Black Adder
Advanced

От: Varna
Re: Кутиите
    #723773 - 07.04.2005 12:58

Аз мисля да си взема безвентилаторно захранване тази седмица, бтв.

Това с другата стая също не е лоша идея, но кабелите с които ще го свържеш трябва да са много дебели за да няма загуби при ток от порядъка на 20-30 ампера.

А иначе по темата - най-важното за кутията е да осигурява добро охлаждане на компонентите, това се постига най-лесно в големите кутии (поне миди тауър, а най-добре мидъл тауър). Десктоп кутиите (легналите, т.е.) не са толкова добри в това отношение - при тях естествената конвекция е затруднена защото по горния капак обикновено няма отвори и издигащия се нагоре топъл въздух си остава в кутията. Докато при изправените (тауър) кутии топлия въздух излиза през отворите на захранването в горната част. В модерните кутии са задължителни поне още 1 или 2 допълнителни вентилатора за да се осигури добро охлаждане на системата. Захранващите блокове с 2 вентилатора (един от зад и един от долу) се спряват много добре с топлината отделяна от процесора. И при това положение е достатъчен още един вентилатор в предната част на кутията който да вкарва студен въздух в нея.

Другото важно нещо вече го споменаха - кутията да е здрава и да не се огъва или вибрира. В това отношение аз предпочитам алуминиевите кутии (особено на фирмата CoolerMaster - актуалните сега модели - "WaveMaster" и "Praetorian") при тях носещата конструкция е изработена от масивни алуминиеви профили и алуминиеви листове с дебелина 1 мм. Освен това алуминия за разлика от стоманата е много добър проводник на топлината и до-голяма степен охлажда твърдите дискове и оптичните устройства които са закрепени плътно към корпуса а също температурата в затворена кутия се понижава с 3-4 градуса в сравнение със аналогична стоманена кутия. Алуминия не екранира магнитните полета, обаче, затова съм виждал в интернет алуминиеви кутии които са облицовани отвътре със сравнително тънки листи пермалой, но в БГ не съм виждал да се продават такива (освен в накои маркови конфигурации втора употреба - пластмасов корпус облицован отвътре).

Не напоследно място кутията трябва да осигурява лесен достъп до компонентите на системата и да е съвместима с най-голям брой компоненти (т.е. да е по-голяма за да не си пречат компонентите един на друг). На моята кутия например цялата дънна платка заедно с картите към нея е закрепена на специална "шейна" и се вади от корпуса без да трябва да се използва отвертка или да се вадят картите - само се откачат наколко кабела - много удобно Единственото което не ми харесва в нея е че няма място за монтиране на 120 милиметров вентилатор в задната част а там е монтиран 80 милиметров.

Много е важно също така кутията да изглежда добре и стилно. Повечето корпуси които се продават масово са меко казано с много лош дизайн (и външен и вътрешен). За разлика примерно от мониторите които са с много добър дизайн (поне външен) според мен.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* Кутиите ЦецоМодератор 07.04.2005 10:59
. * * Re: Кутиите Даскал   07.04.2005 11:17
. * * Re: Кутиите Deemer   07.04.2005 11:27
. * * Re: Кутиите Даскал   07.04.2005 11:30
. * * Re: Кутиите Black Adder   07.04.2005 12:58
. * * Re: Кутиите Даскал   07.04.2005 13:02
. * * Re: Кутиите Black Adder   07.04.2005 13:12
. * * Re: Кутиите Даскал   07.04.2005 13:39
. * * Re: Кутиите Black Adder   07.04.2005 14:22
. * * Re: Кутиите krazy   07.04.2005 20:30
. * * Re: Кутиите pseudo   07.04.2005 21:08

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2702

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.