ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

tender™Модератор
барман

От: зад бара
Re: помощ за детенце
    #906243 - 08.08.2005 14:34

Не знам дали е същият човек и дали става дума за същия случай, но в заведението срещу магазин Нева са ни искали помощи за дете със същата диагноза, доколкото си спомням. Тогава оставих някой лев, но личното ми мнение е, че не е това начинът да се събират средства за каквото и да било. Разбирам мъката и нуждата на родители с подобен проблем. Но като се има предвид и колко използвачи има, наистина не вярвам особено в такива случаи. А да чета една папка с доказателствена документация, когато съм седнал на кафе с компания - нито му е времето, нито му е мястото. Според мен тези акции не бива да се правят от всеки, самодейно - системата трябва да съдейства относно начините и доказателствата (например с някакви отличителни знаци), че това е официално събиране на средства.

Още ми е пресен случаят, в който едно трудолюбиво момче наело пет бабички срещу 20% от оборота да събират помощи за операция на болно дете с изфабрикувана документация...когато едната жена я загризала съвестта, го издала и ги хванаха и показаха по телевизията. Познах едната баба, на която лично бях дал някакви пари за това трудолюбиво момченце... Оттогава съм силно резервиран към подобни акции.

Все пак, когато имам, давам левче с благословия (ако наистина ще отиде при болно дете).
Или с проклятие за искащия (ако съм жертва на измама в момента). Надали обаче им пука на измамниците какво си мисля аз - вземат левчето и отиват за още...

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* помощ за детенце proxima 08.08.2005 13:48
. * * Re: помощ за детенце tender™Модератор   08.08.2005 14:34
. * * Re: помощ за детенце ssiillvvyy   09.08.2005 17:30

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1718

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.