ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Други

EnergY
Infernal Overkiller

От: Тъмата на нещото
The Lord Of The Rings - Българският герой Йордан Йовчев!
    #449101 - 22.09.2004 13:44

Това вече се е коментирало но моля да изтърпите и моята тема.

Винаги съм мразел когато вината за даден български спортен неуспех се прехвърля върху странични фактори, при положение че истината е била очевидна. Веднага почват оправданията - пресен пример е мача Швеция - България. Вярно е, че не заслужавахме чак 5 гола, но лично аз чух поне 10 пъти от различни хора групости като "Заслужавахме равен", "Трябваше да бием", "Съдята е против нас", "Паднахме защото УЕФА не толерира малки отбори" и т.н. Винаги когато български спортист се представи под очакванията, потокът от оправдания бликва.

Написах това само и единствено за да се разгранича от всички тези, които биха казали това за всеки един спортист или отбор от България. Аз бих оправдал някого с такъв род оправдания само и единствено ако първо съм напълно сигурен, че наистина вината не е в него, а във външни фактори. Така ще направя с Йордан Йовчев.

Честно казано нямам никакви професионални познания по гимнастика, мога единствено да се похваля, че баща ми е бил отличен гимнастик преди много години. Никога не съм тренирал този спорт, а ако трябва да бъда честен - макар винаги упоритостта да е решаващ фактор, просто зная че нямам талант за гимнастик. Както и за китарист.

Въпреки това смятам спортната гимнастика и в частност мъжката за най-трудния, най-красивия, най-естетичния, най-съвършения спорт, спортът който въплъщава в себеси АБСОЛЮТНО всичко, каквото трябва
да въплъщава - страхотна бързина, нечовешка сила, нереална подвижност, котешка пъргавина и гъвкавост, а освен всичко това и извайва божествено тяло.

Тази тема трябваше да отворя още преди месец, но ето че го правя чак сега, след като видях, че повтарят шоуто на Слави с гост Йордан Йовчев. Тази тема е за него.

Никога в живота с не съм бил фен на някой определен спортист, но Йордан Йовчев промени това. За мен той е толкова Велик (при него тази дума винаги се пише с главна буква) колкото много малко хора могат да го оценят. Омръзнал ми е този непрестанен шум около националния по футбол - за кво? - Някви разглезени 20 и нещо годишни лайнари, дато повечето лапат по 10 000 евро на седмица? За тях ли да ме е еня? Които покриха името на България с кал с може би най-срамното участие на наш национален отбор на онговорно първенство в историята? Спортът футбол е най-зрелищният, но по качества не може да се сравнява със спортната гимнастика. Там, където нашият истински герой.
На 31 години Йордан Йовчев е съвършенният гимнастик, а същевременно с това прави впечатление и за една уравновесена, спокойна и приятна личност. За мен съчетанието му на халки в Атина беше... просто не мога вече да измисля подходящата суперлатива, колкото и банално да звучи, така е.
Когато застанеше с абсолутно изправено тяло и поглед напред, Йовчев показваше какво е да си шампион.Изпълнение от друга планета!
По принцип е по-лесно когато кръста се прави с лек ъгъл на ръцете, не са абсолятно изправени. Йовчев правеше кръст с главата надолу, безупречно изпълнене, точен прав ъгъл, след което... спускаше дори малко под хоризонтала! За всеки запознат със силовете спортове би било ясно, че това преминава категорията "трудно" за да се приближи до "невъзможно". Никой друг не го правеше. Но не от страх за грешки. Те със сигурност просто не го можеха. Силовете и координационни качества на Йовчев на халките спират дъха. А презимяването? НИКОЙ друг не направи такъв скок, абсолютно никой! Повечето просто се превъртаха и падаха - Йовчев направи сложен винт и закова за пода! Това също подчерта очевидната истина - разликата межд него и останалите не беше в резултати, а в КЛАСИ.

Не бих могъл още веднъж да коментирам изпълнието на гърка. Ще кажа само две неща:

1. Той беше за 6-то място (подкрепя ме Йордан Йовчев)
2. Никой не коментира точно този момент, но аз с очите си видях как веднага след края на финала, точно когато се загърна с гръцкото знаме, той подаде глава към публиката и се целуна с един мъж. По устата.

И за да не завършвам тази тема по такъв начин, нека отново се върна на единствения човек, който заслужава внимание тук. Героят Йордан Йовчев, един от най-великите гимнастици в историята на този божествен спорт. Още помня как в Сидни 2000 коментатора го нарече "велик" и събеседника му се съгласи с това. Да, така е. Но не просто велик, а както вече казах - Велик.
Може би ще прозвучи доста наивно, но наистина бих искал да го познавам лично. Сигурен съм, че освен виртуозен гимнастик, той е и човек, който си струва да имаш за приятел.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* The Lord Of The Rings - Българският герой Йордан Йовчев! EnergY 22.09.2004 13:44

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 515

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.076 seconds in which 0.065 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.