ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

net
неориентиран

Моля помогнете!
    #1501669 - 04.11.2006 16:43

Здравейте,

Опитах се да инсталирам един D-link DBT-122 USB адаптор на десктоп, но се оказа, че след инсталиране, не може да се установи връзка по никакъв начин с мобилен телефон, телефона се вижда от компа но не може да установи връзка, иконата с усб-мрежовата връзка е с кръстче и статус network cable unplugged.
При инсталацията странно защо се изисква при включен комп да се вкара адаптора в усб порта на компа, това дали може да повреди дъното от токов удар евентуално?

Значи като вкарам адаптора в USB порта на компа, WIn-а автоматично стартира found new harware wizard...и оттам инсталвам драйверите от оригиналното си ди на адаптора, но не тръгва...
Другия метод който е описан в книжката към адаптора е че без да се ключва адаптора се инсталва от сиди то драйверите и софтуерите на адаптора и в един момент от инсталването се иска да се вкара адаптора в порта но...при включен компютър... което е кофти за компа... пише че може и да не се включва и да се продължи с инсталацията но като се инсталира всичко, не знам но исталацията се оказа над 10 минути...при рестарт със включен адаптор, ми дава че мрежовия кабел не е свързан - тоест иконката с двата компа в систрея е със кръстче и не може да се включи, иначе в систрея си стои иконката на усб-то като може да се активира и вижда и телефона Sony Ericsson K 750 i, телефона също вижда компа, даже прибавих компа във списъка с разрешените у-ва в телефона със съответната парола...единствения проблем е че когато се опитам от телефона да се свържа с компа ми дава:
Error establishing connection... try again?
Същата история е и когато от компа се опитвам да се вържа към телефона... много странно, аз точно от такива инсталационни опасения взех по марковия и по скъп D link адаптор, но се оказа, че не ще засега да стане...

Редактирано от net (04.11.2006 17:14)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* Моля помогнете! net 04.11.2006 16:43
. * * Re: Моля помогнете! ЦецоМодератор   06.11.2006 10:57
. * * Re: Моля помогнете!    06.11.2006 12:42
. * * Re: Моля помогнете! Glaurung   08.11.2006 09:45
. * * Re: Моля помогнете! kalata   07.11.2006 09:37

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1264

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.