ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Пaт

***

Регистриран на: 09.01.2012
Мнения: 17777
Новинарски патки
    #2953191 - 16.09.2012 10:01

Предлагам во темава да поместуваме очигледни лаги на новинарите кои понекогаш се безопасни и смешни, а понекогаш создаваат напнатост помеѓу Македонија и Бугарија поголема од обично.

На пример, еве овде има интересна произволна работна верзија на сценариото за Трето полувреме.

Цитат:

Приказната потекнува од 1942 година и е базирана врз вистинска случка на фудбалскиот клуб “Македонија”, кој бил воден од еврејскиот тренер Шпиц. Со негова помош тимот успева да го освои шампионатот на тогашната фудбалска лига на фашистичка Бугарија.По казна тренерот е пратен во концентрационен логор, а фудбалерите од тимот успеваат да го спасат од возот кој го носел во Треблинка и го препраќаат во Албанија, каде што се крие неколку години.
http://sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/s...na-10-septemvri

Ова последново како од партизански филм, како во Отпишани.

--------------------
Ridentem dicere verum

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!     Уведоми модератора

Тема Автор Публикувано
* Новинарски патки Пaт 16.09.2012 10:01
. * * Re: Новинарски патки ToffeeTwr-Нострадамус   16.09.2012 11:00

Допълнителна информация
1 регистрирани и 38 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 283

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.